Skocz do zawartości

moze nasz czekac zmiana przepisów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.Agencje będą musiały płacić ubezpieczenia do niemieckiej kasy,plus na nasze emerytury i kropka ,uważam że tak jest sprawiedliwie ,a przy okazji muszą nasi podopieczni nas zameldować u siebie ,i to też jest ok,spróbujcie otworzyć konto w niemieckim banku bez meldunku,!Nie realne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic się nie zmieni!>:( Tym bardziej, że interpretacja wyroku jest zdecydowanie rozbieżna. https://www.rp.pl/Kadry/302069947-Oszustwo-przy-delegowaniu-pracownikow-pozwala-zignorowac-zaswiadczenie-urzednikow---wyrok-TSUE.html

https://www.dw.com/pl/faz-wyrok-unijnego-trybunału-komplikuje-sytuację-polskich-opiekunek/a-45391046

20 godzin temu, Adolf napisał:

a przy okazji muszą nasi podopieczni nas zameldować u siebie ,i to też jest ok,

Każdy, który pracuje powyżej 7 dni musi być zameldowany. Czy to w opiece, czy na polu, czy w budownictwie, czy delegowany, czy inaczej. I jest określony czas w roku na pracę. Nie ma tak, że mając meldunek można siedzieć bez powodu cały rok. Takie jest niemieckie prawo - czy nam się podoba, czy nie! 

Może z czasem ten wyrok coś zmieni, i raczej nie skomplikuje naszej sytuacji, a raczej agencji. Mam nadzieję, że z czasem opiekuństwo przejmą niemieckie agencje, bez polskich pośredników. Na zdrowych zasadach, a nie na szemranych umowach (roznoszenie ulotek, reklama itp) i groszowym ZUS-ie. Sam obecnie pracuję przez niemiecką agencję, mam meldunek u podopiecznego i rozliczam się z podatku w Niemczech. I chwalę sobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris prawdziwy szczęściarz z Ciebie powiedziałabym nawet ,że wybraniec losu :) jest tylko jedno ale pracujesz u jednej i tej samej rodziny dłuższy czas? w jakim systemie jeśli wolno spytać (chodzi mi o to na ile i co jaki czas wracasz do Polski ? .Jak zechcesz udzielić mi odpowiedzi na te pytania to od razu pewnie napiszę,że taki system pracy nie każdemu odpowiada np. mnie .Warunki na jakich jesteś zatrudniony odpowiadały by mi jak najbardziej :).Nie znam statystyk bo pewnie nikt nie wie dokładnie ale ja stawiam na to ,że plus ,minus 90 % osób nie tylko zatrudnionych w opiece ale również w innych zawodach są zatrudniani na innych warunkach niż np.Ty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...