Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ewa14 napisał:

Dziewczyny, czy można i gdzie kupić w DE tabletki na kaszel ACC Optima lub coś podobnego.

Tak mnie ten kaszel męczy, ze mam tego serdecznie dosyć.

Poradźcie coś:(

Teoretycznie w aptece, chyba bez recepty. Ale kupisz też bez recepty Mucosolvan. Oba produkty są łagodząco wykrztuśne. A próbowałaś Husten  bonbons? One nawilżają gardło i łagodzą kaszel. Dostaniesz w każdym markecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Teoretycznie w aptece, chyba bez recepty. Ale kupisz też bez recepty Mucosolvan. Oba produkty są łagodząco wykrztuśne. A próbowałaś Husten  bonbons? One nawilżają gardło i łagodzą kaszel. Dostaniesz w każdym markecie...

Dzięki Mirelko jadę w takim razie do apteki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1bozka napisał:

Powiedzcie mi koleżanki .Jak wyglądają święta w Niemczech bo ja nigdy nie bylam u PDp w takim okresieW Anglii miałam z głowy bo oni nie obchodzą .przynajmniej nie tak jak u nas

Tak jak u nas, tylko mniej wystawnie :haha:A tak serio...każda rodzina, każdy region inaczej. Nie nastawiaj się na jakieś straszne przygotowania. Jakieś ciastko dodatkowo i bardziej wykwintne posiłki. Ale bez szaleństw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tak jak u nas, tylko mniej wystawnie :haha:A tak serio...każda rodzina, każdy region inaczej. Nie nastawiaj się na jakieś straszne przygotowania. Jakieś ciastko dodatkowo i bardziej wykwintnemozeposiłki. Ale bez szaleństw...

moze ogarne:cool: myślałam ze jaja trzeba święcic:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ORIM napisał:

Wystarczy kupić "kolorowanego gotowca" w Aldiku 

images?q=tbn:ANd9GcQ62_ZvrUxIwfRy05ybH2a

Niemcy chyba lubia trzytygodniowe zimne jajka z farbką :szydera:

Ty bys tylko na gotowca chcial, a tak troche staran , pracy wlasnej, wysilku jakiego, to co?.

Raz probowalam tych jaj i juz nie bede , dla mnie to chemia tylko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Właśnie piję drugą kawę. Muszę. Budzę się zmęczona i czekam z utęsknieniem na zjazd do domciu. A to jeszcze tak daleko. :płacz:

Wytrzymasz, dasz rade bos silna kobiy ;).

Musze kartonow wiecej wynalesc. Ciekawe ile za wyslanie paczek kurierem sobie tutaj licza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1bozka napisał:

Powiedzcie mi koleżanki .Jak wyglądają święta w Niemczech bo ja nigdy nie bylam u PDp w takim okresieW Anglii miałam z głowy bo oni nie obchodzą .przynajmniej nie tak jak u nas

Wylądowałaś już w De i nic nie mówisz >:( Proszę się natychmiast ładnie wyspowiadać :d                                                      Niemcy świętują tak jak każdą niedzielę , czyli skromnie O.o Dla nich bardzo ważnym Świętem jest Wielki Piątek , ci bardziej rodzinni zapraszają się wtedy na świąteczny obiad ( Uwaga /  wszystkie sklepy  są pozamykane ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewa14 napisał:

Dziewczyny, czy można i gdzie kupić w DE tabletki na kaszel ACC Optima lub coś podobnego.

Tak mnie ten kaszel męczy, ze mam tego serdecznie dosyć.

Poradźcie coś:(

Polecam ssanie plastrów korzenia imbiru i inhalacje z tymianku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Właśnie piję drugą kawę. Muszę. Budzę się zmęczona i czekam z utęsknieniem na zjazd do domciu. A to jeszcze tak daleko. :płacz:

Jesteś wielka ale jak poczujesz , że nie dajesz rady , to zjeżdżaj  wcześniej . Obawiam się , że długo będziesz dochodzić do siebie po tej Stelli image.png.d6d4110f5fd91fda8eedfd0d52483ab1.png:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Ja też. :cmok:

Chciałam być opiekunką to mam za swoje.

Zupełnie nie pamiętam dlaczego nie podobało mi się być damą do towarzystwa. :haha:

Dobrze się stało , że spróbowałaś . Każdy powinien przetestować różne rodzaje opieki , żeby wiedzieć co pasuje mu najbardziej :) Ja te nowe doświadczenia skracałam do miesiąca . Pani do towarzystwa tez jest opiekunką i nie można pomniejszać jej wartości , bo to nie jest łatwy kawałek chleba . Dużo opiekunek wybiera osoby leżące ze względu na święty spokój :cool: ale praca przy osobie leżącej zdecydowanie różni się od opieki nad osobą z niedowładami , którą trzeba kilka razy dziennie transferować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...