Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :love: Radosnych chwil na sztelach, smacznej kawy popołudniowej...:)

Mirelka1965 to zdjęcie jest fajne jednak...przeglądałem swoje fotki i doszedłem do wniosku, że nic nie zmieniam...A zainteresowanym mogę na priv przesłać inne swoje fotki legitymacyjne,paszportowe,służbowe...od 1985 roku:):hahaha: och...ta młodość, fajne lata, fajne zdjęcia:hahaha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łukasz napisał:

Dzień dobry :love: Radosnych chwil na sztelach, smacznej kawy popołudniowej...:)

Mirelka1965 to zdjęcie jest fajne jednak...przeglądałem swoje fotki i doszedłem do wniosku, że nic nie zmieniam...A zainteresowanym mogę na priv przesłać inne swoje fotki legitymacyjne,paszportowe,służbowe...od 1985 roku:):hahaha: och...ta młodość, fajne lata, fajne zdjęcia:hahaha:

Ależ jesteś śliczny,  uśmiechnięty, młody, przystojny to nie zmieniaj :serce: Dla mnie poproszę znad basenu, spodenki kąpielowe mogą być obcisłe, klatka odsłonięta, to policzymy kłaczki:d:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Doleciał i nawet pogruchaliśmy :d

Ale mi przypomniałaś jak kiedyś zrobiłam gołąbki i podopieczna chwaliła roladki. Usiłowałam jej powiedzieć jak się nazywają po polsku ale nie wiedziałam jak jest gołąb po niemiecku więc powiedziałam że to takie ptaszki i gruchałam jej do ucha bi miała problemy ze słuchem. :hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ale mi przypomniałaś jak kiedyś zrobiłam gołąbki i podopieczna chwaliła roladki. Usiłowałam jej powiedzieć jak się nazywają po polsku ale nie wiedziałam jak jest gołąb po niemiecku więc powiedziałam że to takie ptaszki i gruchałam jej do ucha bi miała problemy ze słuchem. :hahaha:

Błaha, ha, ha.....Jednak Polak potrafi :d:d:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aga1 napisał:

Z przyjemnością :serce:. Trosze póżniej . Teraz jestem z doskoku, czekam az pdp wyjdzie z pokoju. Pomagam mu przy kapieli dopiero po raz drugi i opory jeszcze mamy.  Podam, podam :)

Ja kąpie mojego podopiecznego codziennie i nie mam żadnych oporów :$ może dlatego,że wiele lat opiekowałam się moim tatą chociaż jak mama żyła to higienę intymną wlał,żeby ona robiła ale co poradzić jak mus to mus ;) Dla kazdego taka sytuacja jest troszkę krępująca miałam i babcie ,które widziałam,że troszeczkę się wstydziły :(

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja kąpie mojego podopiecznego codziennie i nie mam żadnych oporów :$ może dlatego,że wiele lat opiekowałam się moim tatą chociaż jak mama żyła to higienę intymną wlał,żeby ona robiła ale co poradzić jak mus to mus ;) Dla kazdego taka sytuacja jest troszkę krępująca miałam i babcie ,które widziałam,że troszeczkę się wstydziły :(

Ja raz w tygodniu kapię ( drugi raz dzisiaj ) codziennie bierze prysznic, ale sam . Ja sie nie wstydzę, bo czego, ja ubrana jestem :):) .  Ale cos tam jednak jest , moj podopieczny to specyficzny człowiek . Do niego trzeba sie przywyczaić . A i on jak kogoś nie zaakceptuje to " przewalone " ma ta osoba. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja kąpie mojego podopiecznego codziennie i nie mam żadnych oporów :$ może dlatego,że wiele lat opiekowałam się moim tatą chociaż jak mama żyła to higienę intymną wlał,żeby ona robiła ale co poradzić jak mus to mus ;) Dla kazdego taka sytuacja jest troszkę krępująca miałam i babcie ,które widziałam,że troszeczkę się wstydziły :(

Joluś to dziadek ma opory, nie @aga1 ;) Tutaj babcia pierwszy raz czułatwia wstyd, a teraz każe dziadkowi nie przeszkadzać. A on siada sobie na zamkniętym kibelku jak na tronie i się uczy ;) A my mamy radochę i śmiechu jest co niemiara :d To zależy od człowieka. Ale ciekawi mnie jak ta młoda dziewczyna dawała radę z codzienną kąpielą starszego człowieka. Jednak to parę generacji różnicy i dla obu stron musiało to być dość krępujące :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aga1 napisał:

Ja raz w tygodniu kapię ( drugi raz dzisiaj ) codziennie bierze prysznic, ale sam . Ja sie nie wstydzę, bo czego, ja ubrana jestem :):) .  Ale cos tam jednak jest , moj podopieczny to specyficzny człowiek . Do niego trzeba sie przywyczaić . A i on jak kogoś nie zaakceptuje to " przewalone " ma ta osoba. 

Jakoś umknęło mojej uwadze...to nie jest twoja stała Stella?  Hmmmm....muszę zacząć czytać ze zrozumieniem :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jakoś umknęło mojej uwadze...to nie jest twoja stała Stella?  Hmmmm....muszę zacząć czytać ze zrozumieniem :$

Moja stała, ale do domu jeżdżę i ktos mnie zmienia to tak jak we fraszce  Sztaudyngera " On był stały , tylko one sie zmieniały"

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, aga1 napisał:

Ja raz w tygodniu kapię ( drugi raz dzisiaj ) codziennie bierze prysznic, ale sam . Ja sie nie wstydzę, bo czego, ja ubrana jestem :):) .  Ale cos tam jednak jest , moj podopieczny to specyficzny człowiek . Do niego trzeba sie przywyczaić . A i on jak kogoś nie zaakceptuje to " przewalone " ma ta osoba. 

W jednym przypadku dziadkowi na ambicję musiała wjechać pielęgniarka powiedziała mu dosłownie że to nie jest nietykalne i ,że ma pozwolić,zebym mu pomogła i już było wszystko w porządku dziadek przestał udawać,że sam świetnie daje sobie radą a ja udawałam ,że on świetnie sam sobie daje radę a ja tylko pomagam ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim :).Info na szybko: odkopuję dom z gruzów, wyrzucam wiadra liści z owiędłych kwiatów, przewalam rachunki, myślę  które pierwsze opłacić, pakuję walizy na wyjazd do sanatorium. Dzisiaj wieczorem o 20.00 wyjazd na 3 tygodnie masowania , pławienia się w basenie, parafinowania, prądowania, przytulania z moim osobistym bananem  :):d  itd....( tu zostawiam waszej fantazji dokończenie mojej myśli) :)  .Ciekawe co tam wam po głowie chodzi?  

Melduję, że nie jestem w stanie czytać  na bieżąco waszych wpisów, a co dopiero reagować.Czasem wpadnę tu na 2 minuty i stwierdzam, że świetnie sobie radzicie, choć żałuję, że nie mogę wtrącić swoje 5 groszy. Jeszcze trochę.... jeszcze chwilę....., a potem będę rzucać asy z rękawa na ten tutaj  znajdujący się stół. Wygnałam męża z domu, aby choć  chwilę pobyć z wami :serce:banan.gif.8daea6b710d510dba31669b5d05ae647.gif Tęsknię za wami  :serce:

Myślami jestem każdego dnia  obecna. Teraz jak @aga1 dokonała wpisu o kąpaniu dziadka.... to nie wytrzymałłamO.o. Hm.....Interesujące....., interesujące .... Opisz  szczegółowo jak to robisz :d, bo ja jestem zielona  w tej kwestii:o:dO.o:$. W końcu tj profil dot. m.in.:  niesienie pomocy niedoświadczonym . Chyba nie będziesz chytruskiem ? Chyba chcesz @aga1, żeby kawa mi smakowała ?. Nie musisz szczędzić pieprznych opisów :) , bo wszyscy lubimy dobrą kawę i dobrze doprawione sprawy/potrawy :) Jestem pewna, że inne opiekunki wstydzą się o ten opis poprosić, więc ja tutaj.....naciskam... bardzo.... :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Joluś to dziadek ma opory, nie @aga1 ;) Tutaj babcia pierwszy raz czułatwia wstyd, a teraz każe dziadkowi nie przeszkadzać. A on siada sobie na zamkniętym kibelku jak na tronie i się uczy ;) A my mamy radochę i śmiechu jest co niemiara :d To zależy od człowieka. Ale ciekawi mnie jak ta młoda dziewczyna dawała radę z codzienną kąpielą starszego człowieka. Jednak to parę generacji różnicy i dla obu stron musiało to być dość krępujące :o

Wiem ale ja również mimo doświadczenia rozumię tych ludzi bo ja jak byłabym w ich sytuacji to też byłoby to dla mnie troszkę krępujące i dlatego nie wiem jak to określić jest to troszkę smutne dla mnie bo każdy chciałby być samodzielny do końca swoich dni chociaż w tych sprawach .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

@Heidi ja Ci z detalami opiszę ,,krótko i przejrzyście,,,koniecznie pod skórką na bananie trzeba umyć,,paluszkiem ladnie popiescić,,fajnie:hahaha: a reszta to wiadomo,,jajeczka itd,,umyć ,,wygładzić,,wymasowac ,,boże   aż za dużo jak na jeden raz,,,:$

A ciągnąć ? ciągnąć.... też trzeba ? :) Jak daleko ? Jak długo? Gdzie przystanek ? Czy trzeba się rozdwoić ? Czy trzeba się spocić  jak przy goleniu? :hahaha:Czy potem trzeba wypić dużo wody, zjeść dużo kiełbasy, aby siły wróciły ?

droga.jpg

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.11.2017 at 17:18, jolantapl. napisał:

@Heidi dostałaś od skrucza coś na drogę?:o:hahaha:

Tak. dostałam! ..... pytanie: kiedy mogę wrócić ? Córka w drodze na lotnisko mówi: szkoda, ze nie bedziesz mogła być na Boże Narodzenie z nami . Uha, ha.... Zapewne, szkoda :) Tylko czyja ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Tak. dostałam! ..... pytanie: kiedy mogę wrócić ? Córka w drodze na lotnisko mówi: szkoda, ze nie bedziesz mogła być na Boże Narodzenie z nami . Uha, ha.... Zapewne, szkoda :) Tylko czyja ?

No oczywiście,że dla Ciebie pewnie teraz tarzasz się po ziemi z tego powodu to znaczy z radości ,że tam nie będziesz :hahaha: a o myciu i kąpaniu dziadków to mogę Ci tylko na priv napisać :$:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...