Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 19 lipca 2016 at 07:06, erika napisał:

Witajcie! Dzięki  za kawkę :)miłego dnia  i spokojnej pracy dla wszystkich ! Ja już w czwartek wracam do pracy,powiem szczerze,ze trochę  mam dola :( bo ostatnio jak wróciłam ,to mialam dużo "pracy" :(przy mojej pdp...pózniej już było względnie:)Pozdrawim wszystkich!!

 

6 minut temu, erika napisał:

 

Witam:) już gotowa ! :kawa: dla wszystkich.Milego dnia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika ty już żyjesz wyjazdem -dzisaj czwartek -głowa do góry,,,:kawa::kawa::kawa: dzisiaj leci u mnie mała czarna kawa -ale kawa i smakuje nie samowicie,,,bo kocham ze śmietanką,,,

wstawać -pobudka -dziewczyny czekają ,,,będzie dzisaj też grzało? a niech grzeje bo w końcu mamy lato,,,milego  dnia  dla  wszystkich,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, agryppina44 napisał:

Mysle powaznie o wypowiedzeniu, poczekam jeszcze jutrzejszy dzien... brak internetu zglosilam, ale trudno mi powiediec, czy przyniesie to owoce. Babeczka ma coraz gorsze relacje z innymi dookola... ludzie jej unikaja i uciekaja, dzieciaki nawet.... wczesniej to syn ustawia neta, ale i on unika tego miejsca... PDP stracila na wadze w ostatnim czasie, pogorszyl sie jej stan psychiczny, strasznie labilna i zrobia sie zalezna od faceta, ktory nie ma na nia najlepszego wplywu... jest wybuchowy, ale zwlaszcza do PDP, no i dzisiaj go nie bylo kika godzin to ona byla inna, szlo z nia pogadac, ale jak wrocil  znowu zmiana na gorsze... on ja zle traktuje, ale ona szuka jego towarzystwa, on zas sie skarzy, ze ona zmienilaila sie w ostatnim czasie... niesamowite, jakby sie dopasowali, ale para nie sa...

czytam Twój post i bardzo ,ale to bardzo podobnie jest u mnie,,moj PDP tak zestresuje swoją żonę ,że ona się boi ,,,jak go nie ma to nie ta kobieta ,,,moja babcia może robić to, na co pozwoli jej mąż -pan i władca,,,,jak patrzę na to wszystko ,to mi sie nie dobrze robi ,,bo pan i władca wpędza ją w  jeszcze większą chorobę,,,ale to nie mój dom i nie moje małpy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

Blondi , takie pary spotyka sie dosc czesto i z reguly to wlasnie facet jest tym dominantem. Ostatnia moja Stella , to jak mnie poinformowano-opieka nad pania troche depresyjna , bo 2 miesiace wczesniej zmarl jej maz. I tak dokladnie bylo , staralam sie ja mobilizowac , poprawiac nastroj. Usmiechala sie , ale oczy szklily sie , gdy patrzyla na foto meza , wspominala go i mowila, ze byli prawie 60 l. razem bardzo szczesliwi. Z  tego , co mowila rodzina  maz byl strasznym dominantem , zawsze stanowczy, ciagle ja musztrowal , nic nie mogla zrobic bez jego zgody. I co? Widac jej to odpowiadalo. Roznie bywa w tych parach , czasem  spokojni, zgodni a czasem konfliktowi. Jakis czas temu czytalam o problemach opiekunki , ktora miala nieprzespane noce , bo para wlasnie wtedy sie klocila, ktores bylo agresywne, chyba nie calkiem na trzezwo. Rodzina przyzwyczajona nie ingerowala , tym bardziej nie byl to problem opiekunki , ale pracowac spokojnie sie tam nie dalo.

Kiedys tez bardzo sie dziwilam , ze PDP w dosc zaawansowanym wieku maja przyjaciela/przyjaciolke  i nie tylko wylacznie do towarzystwa a w zwiazku z tym i nastroj PDP byl  rozny,  zaleznie od sytuacji z partnerem, co oczywiscie i ja musialam odczuc hehe...A..kiedys tez opiekunka skarzyla sie , ze gdy odwiedza babke przyjaciel , musi wysluchiwac raz klotni a raz odglosow z sypialni , oboje sie w ogole nie krepowali , ze jest w domu obca osoba albo uwazali , ze to tylko "sluzba" i dobrze, bo to ich dom i nikt nie moze ingerowac w ich zycie, chociaz dla opiekunki to moze nie byc mile. Nie ma co sie dziwic , roznie bywa, chociaz wydzimy , ze ktores jest gorzej traktowane nie musi byc nieszczesliwe. W starszym pokoleniu czy to w De. czy u nas przewazal poglad , ze  w malzenstwie nawet  nieudanym trzeba meczyc sie  az do usranej.... Jesli jest to przyjaciel to chyba wolny wybor i jesli nawet on ja zle traktuje a ona pomimo to szuka jego towarzystwa to juz samo mowi za siebie. Bywa, ze tzw."wloskie" malzenstwo jest szczesliwsze niz to na pozor spokojne.   My tez jestesmy lub bylismy w zwiazkach  i mamy rozne doswiadczenia , co pomaga tez innych zrozumiec, bo jesli sa dzieci to chyba nie byl to jednorazowy "owocny" strzal chociaz roznie bywa .... Zachowanie podopiecznych szczegolnie jesli sa konflikty na pewno wplywa na nasza prace ale opiekunka to nie terapeuta , sexuolog czy ciezko zdziwiona panienka. My mamy inne zadania, mozna tez wybrac prace u jednego PDP. Blondi fajjnie i z humorkiem opisuje swojego "Madrale", ale chyba nie jest tak zle , bo chyba tam wraca.

Lo matko ....ale  sie rozgadalam..a tu trza na galerie ruszac...Dzis schopping day!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po lecie -pada i się zimno zrobiło,,,a mi akurat pogoda nie przeszkadza ,na każdą porę roku coś mam ze sobą,no nie zaraz ,żeby jakiś misiek,,,targać latem,,, zbliza się końcowka miesiąca i patrzę tylko kiedy mi wysiądzie internet -chodz tym razem trochę oszczędzałam ,,na razie kontakt mam ze światem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamos1 napisał:

witam  a to nie korzystasz z normalnego tylko z bezprzewodowego ,to jest kosztowny  i zalezy gdzie,jak nie ma dobrego zasięgu to niech go kaczki wezmą  pare lat temu tez uzywałem takiego    a u mnie upał ,zapraszam  na :lody:

jaki upal -adamos zaraz to zimno ode mnie do Ciebie dojdzie,,,,hahahhaha chętnie sięgnę za smietankowego lodzika,,,,chętnie,,,,dzięki,,niech dupeczka podrośnie bo parę kilo poszło tak pięknie,,,myslę sobie ,że te kg zgubiłam treningem po schodach -chyba tak ze 100 razy dziennie obróce te schodki a jest ich 15,,,,dobry trening i daj boże ,że kocham schody

a tak ! korzystam z bezprzewodowego internetu -tak,,,o zasięgu nic nie mów i tak się dziwię ,że coś łapie ,mam stary już ale chyba dobry laptop,,,dobrze łapiący wszystko,nawet faceta potrafi wyłapać i zlapać,,,już mi głupoty w glowie-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Witaj słoneczko,pozdrawiam,jak również innych forumowiczów, a dla Ciebie blondasku kawkę i jabłuszko

No i na to powitanie czekałam ,jakie to jest miłe.Od razu usmiech na buzi ,chodz uśmiech mam chyba  wrodzony bo od urodzenia gębucha rozweselona,,,,Łukaszku jesteś kochany,,jasne ,że będzie kawusia a do kawusi jabłuszko,,, a skąd Ty wiedziałeś ,że  ja dzisiaj mam taki właśnie zestaw,,,:kawa::jabłko: ale dla Ciebie też coś mam:ciacho: torcik waniliowy z truskaweczką,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erika napisał:

@blondi :) przyjechałam Toyotą z Firmy BUS :):)  po południu:) , moja pdp niestety mnie nie pamięta.. Pozdrawiam 

Demencja !!! ,erika wszystko w  takim razie  trzeba  od nowa ,,,spokojnie i dojśc do niej ,,,uda ci się ,,,trzymam kciuki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Demencja !!! ,erika wszystko w  takim razie  trzeba  od nowa ,,,spokojnie i dojśc do niej ,,,uda ci się ,,,trzymam kciuki,,,

mam nadzieję że mi się uda! , ale już dzisiaj się nasłuchałam i napatrzałam ..zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz nie obijaj się z nudow ,tylko wymyśl coś na wieczór -chodzi mi o muzę,,,,,

aby się dobrze spało i marzyło,,,

No własnie ,co może facet wymyśleć na wieczór??? oj dużo dużo,,,ale mam szalone pomysły ,,,ja bym milion rzeczy wymysliła na wieczór ,że by czasu zabrakło,,,hahhahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamos1 napisał:

Ty zapraszasz na goracą czekolade ja na kawe,co prawda nie wszystkich,ale      .........miłego dnia-Adam.:kawa:

zabic udusic od rana? cofaj sie adamos do posta i czytaj dobrze -kawusia swiezo parzona dla wszystkich a czekolady nie lubicie -czekoladę lubi Łukasz -HAHHAHAHA

tak popisałam ,że mozna faktycznie inaczej  odczytać -dobra dla Ciebie będzie specjalnie zrobiona ode mnie!!!

kawa.jpg

Powinnam chyba zmienic pracę,na prace w kawiarence czynnej od 5 rano i serwować czekoladki gorące i kawusie i ciasteczka i babeczki i miły usmiech na początek dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda
11 godzin temu, Blondi napisał:

@Łukasz nie obijaj się z nudow ,tylko wymyśl coś na wieczór -chodzi mi o muzę,,,,,

aby się dobrze spało i marzyło,,,

No własnie ,co może facet wymyśleć na wieczór??? oj dużo dużo,,,ale mam szalone pomysły ,,,ja bym milion rzeczy wymysliła na wieczór ,że by czasu zabrakło,,,hahhahaha 

Widze , ze cie wczoraj nosilo haha...Kazda z nas ma chyba wiecej pomyslow niz facet...tak mysle .No  widzisz , Lukasz nic nie wymyslil dla ciebie na wieczor , rano to pewnie nie mial czasu nic wsadzic a szkoda , bo rano tez niezle brzmi...ta muza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondi napisał:

Dla wszystkich na ,,Dzień Dobry":kawa::kawa::kawa: -świeżo parzona i pachnąca...

dla miłego kolegi @Łukaszka 

18522.jpg

aby nabrał siły na poranny basen ! Smacznego

Witam :kawa: już wypita:) dziękuję:) U mnie dzień zacząl się nawet sympatycznie z moją PDP :) Oby tak dalej Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...