Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobranoc kochani,,spadam na następne masaże ,,hahahha żartowałam ,,przeciez jesteśmy tak zmęczeni ,że nie jeden małolat by przy nas wysiadł,,a co mówic ludzie w starszym wieku jak my-:hahaha: spać i śnić ,,,bo ja jeszcze tak do końca nie wiem co my jutro będziemy robić -hahaha może następne atrakcje aktywnego życia,,,oby fajne:love::serce:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kawę la Was zaparzyłam zapraszam jak się obudzicie.Udanego dnia Wszystkim życzę.Niektóre osoby z forum mają na mnie zły wpływ bo wczoraj wieczorem włączyło mi się pozytywne myślenie tuż przed zaśnięciem zjadłam kolejny kawałek ciasta bo przecież czy zjem 2 czy 3 to żadna różnica potem poszłam zapalić i zamiast 1 to wypaliłam 2 papierosy bo palenie wcale nie szkodzi no i od teraz żyję w przekonaniu ,że będę żyła długo i szczęśliwie i do końca moich dni zachowam w pełni sprawność fizyczną i psychiczną a jak już będę miała dość życia to powiem już wystarczy ja już nie chce.....ha ha ha

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzień dobry kawę la Was zaparzyłam zapraszam jak się obudzicie.Udanego dnia Wszystkim życzę.Niektóre osoby z forum mają na mnie zły wpływ bo wczoraj wieczorem włączyło mi się pozytywne myślenie tuż przed zaśnięciem zjadłam kolejny kawałek ciasta bo przecież czy zjem 2 czy 3 to żadna różnica potem poszłam zapalić i zamiast 1 to wypaliłam 2 papierosy bo palenie wcale nie szkodzi no i od teraz żyję w przekonaniu ,że będę żyła długo i szczęśliwie i do końca moich dni zachowam w pełni sprawność fizyczną i psychiczną a jak już będę miała dość życia to powiem już wystarczy ja już nie chce.....ha ha ha

Witaj Joleńko :serce: Dziękuje bardzo, za pyszną poranną kawusię z ciastem :kawa: :ciacho: które ze smakiem zajadasz, ja też uwielbiam słodkości chociaż powinnam je ograniczyć, ze wzgledu na początkującą cukrzycę ale nie umiem i sobie jem kiedy mam ochotę, a na deser też fajeczki a co i po co pozbywać się smakowitości i przyjemności :) A co do reszty, tak uważam jak Ty i dlatego trzeba się trzymać tego co daje nam pozytywne myślenie i miło nas nastraja...

:) Miłego dnia dla Ciebie Joluś i dla Wszystkich w Opiekunkowie  :serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

Dzień dobry kawę la Was zaparzyłam zapraszam jak się obudzicie.Udanego dnia Wszystkim życzę.Niektóre osoby z forum mają na mnie zły wpływ bo wczoraj wieczorem włączyło mi się pozytywne myślenie tuż przed zaśnięciem zjadłam kolejny kawałek ciasta bo przecież czy zjem 2 czy 3 to żadna różnica potem poszłam zapalić i zamiast 1 to wypaliłam 2 papierosy bo palenie wcale nie szkodzi no i od teraz żyję w przekonaniu ,że będę żyła długo i szczęśliwie i do końca moich dni zachowam w pełni sprawność fizyczną i psychiczną a jak już będę miała dość życia to powiem już wystarczy ja już nie chce.....ha ha ha

:kawa::kawa::kawa: to ikonki dla @jolantapl. :d A to za pozytywne myślenie :tak::tak::tak:Teraz piję :kawa: a wczorajszy wieczór zakończyłam czekoladą białą z kokosem i fajeczką :święty: Dzieeeeeń doooooobry Opiekunkowo!!!! :serce: Miłego dnia wszystkim pozytywnie zakręconym i tym troszkę mniej życzę :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was też z :kawa: ,,a wczorajszy wieczór zakonczylam likerem:drink:,,,ale mamy nowy piękny dzień,zaraz lece włosy robić,bo dzień zaczynam zawsze :kawa: i fajeczką, @jolantapl.  na bogato zakonczylas dzień i tak trzymac,dobrze że jest co palic co jesc a reszta i nadwyżka w sobie się rozejdzie po kościach,,haha wesoło tutaj od rana i super:love: miłego fajnego dnia życzę:serce: może z odrobiną emocji:święty:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko spokojnie myśleć, kiedy się czyta tego rodzaju Ogłoszenia :( 

Każda z nas, mogłaby być na Jej miejcu... Tragedia!

To jedna z nas (Opiekunka) a więc szukajmy Jej do skutku ~ Udostępniając...

 

Edytowane przez Hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie, o tym Apelu!... ?

Hirschberg Katarzyna Nowy członek · 21 godz.

Apel do agencji!

Kochane agencje jeśli oferujecie nam pracę to bądźcie poważni... -wypłata w trzech transzach w różnych dniach-czy wam też tak płacą??? -internet-to nie luksus i nam się w dupach nie poprzewracało-wy chyba też na nim bazujecie -min.2miesiąca bycia w pracy by dostać zwrot kosztów podróży-rozumiem że żadna z pań która pracuje za biurkiem nie była dwa miesiące po za domem i czekała aż łaskwie im ktoś zwróci należne pieniążki niektóre pani muszą się zapożyczyć na taki wyjazd.... -nocki-długi temat ale skoro mamy wstawać to chcemy by nas wynagrodzono- nie śpi opiekunka może nie spać pani z biura.... -w razie kłopotów odbierajcie od nas tel.bo obiecujecie wsparcie a potem różnie to bywa Na szczęście są jeszcze agencje gdzie opiekunka jest traktowana jak człowiek a nie jak maszynka do zarabiania pieniędzy... Szanujcie nasżą pracę a wszyscy będą szczęśliwi.

Ja jestem, za...

https://www.facebook.com/people/Halina-Chabowska/100009133493472

Edytowane przez Hal
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beata Giz napisał:

Ciekawe jakby to prawnie musiało wyglądać. Pewnie to niemożliwe borąc pod uwagę mnogość przepisów ue, Niemców i Polski.

Wszystko powinno być poprawnie, jeśli ktoś podaje się za rzetelną Osobę lub Instytucję bądź Firmę.

Ponieważ, wszystko zależy od nas samych, czy jesteśmy naprawdę uczciwi czy tylko takich udajemy, dla zmylenia kogoś w celu własnych i często niegodziwych korzyści. Uczciwość i rzetelność nic nie kosztuje i powinna być bezcenna dla każdego, wystarczy być Człowiekiem i tylko naprawdę chcieć takim (uczciwym i rzetelnym) być...

A karma, często wraca i to ze dwojoną siłą... czy wartobyć nieuczciwym?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Beata Giz napisał:

Ciekawe jakby to prawnie musiało wyglądać. Pewnie to niemożliwe borąc pod uwagę mnogość przepisów ue, Niemców i Polski.

Przepisy powinny być ujednolicone dla wszystkich państw unii w końcu jesteśmy jej pełnoprawnym członkiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hal właśnie dla tego ja nie pracuję na czarno za duże ryzyko nawet dla mnie.Ta pani ,która zaginęła chyba nie wyjechała przez agencje a kiedyś głośno było o takich przypadkach zaginięć we Włoszech i w Grecji jak jeszcze te kraje były w modzie na wyjazdy do opieki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jolantapl. napisał:

@Hal właśnie dla tego ja nie pracuję na czarno za duże ryzyko nawet dla mnie.Ta pani ,która zaginęła chyba nie wyjechała przez agencje a kiedyś głośno było o takich przypadkach zaginięć we Włoszech i w Grecji jak jeszcze te kraje były w modzie na wyjazdy do opieki.

W rzeczy samej i dlatego też i ja postanowiłam skorzystać z legalu, w rzetelnych Agencjach, których obecnie szukam :) Serdeczności dla Wszystkich Opiekunek i Opiekunów oraz dla naszej Wspaniałej Administracji jak też dla rzetelnych i uczciwych Agencji :serce: Miłego dnia dla Wszystkich i zapraszam na smak jesiennych jabłuszek, częstujcie się i również życzę Smacznego...

images.jpg

Edytowane przez Hal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A co tu ma rzetelność do rzeczy? Czarny rynek istniał,  jest i będzie i przepisy nie mają tu nic do gadania. W praworządnej Szwajcarii też czarnorobów można znaleźć :cool:

Nie do końca się z tym zgadzam bo rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną ,która od 10 lat pracuje w Szwajcarii i bardzo mi polecała ten kraj i zapewniała,że zatrudnienie jest tam tylko legalne bo bardzo tego pilnują i kary są wysokie a i jeszcze mówiła,że pracy jest tam bardzo dużo i pracownicy z Polski są bardzo cenieni czyli wszystko jak w Szwajcarskim zegarku i tak ma być.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A co tu ma rzetelność do rzeczy? Czarny rynek istniał,  jest i będzie i przepisy nie mają tu nic do gadania. W praworządnej Szwajcarii też czarnorobów można znaleźć :cool:

Rzetelność zawsze ma do rzeczy i to bardzo w świecie uczciwych ludzi, no chyba że ktoś opiera swoje życie na nierzetelności bo mu to odpowiada, to i wtedy tłumaczy się wymówkami o czarnym rynku... Wstyd! Zła, nie da się niczym usprawiedliwić, bo zło i bezprawie zawsze bedzie złem niosącym krzywdę i często śmierć... :(

...Obrzydlictwo!

Edytowane przez Hal
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

A ja melduję ,ze jestem już w Cze hoslowacji,jestemy ubrani na szik:hahaha:

Elegancja na całej lini i czeka nas dzisiaj tutaj koncert muzyczny, teraz jeszcze zakupy a potem gala z muzyką,taka cudowna dzisiaj atrakcja:serce: czyz nie mam udanego urlopu:love: mam

A więc, miłego dnia dla Was Obojga :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie do końca się z tym zgadzam bo rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną ,która od 10 lat pracuje w Szwajcarii i bardzo mi polecała ten kraj i zapewniała,że zatrudnienie jest tam tylko legalne bo bardzo tego pilnują i kary są wysokie a i jeszcze mówiła,że pracy jest tam bardzo dużo i pracownicy z Polski są bardzo cenieni czyli wszystko jak w Szwajcarskim zegarku i tak ma być.

Dokładnie Joluś :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie do końca się z tym zgadzam bo rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną ,która od 10 lat pracuje w Szwajcarii i bardzo mi polecała ten kraj i zapewniała,że zatrudnienie jest tam tylko legalne bo bardzo tego pilnują i kary są wysokie a i jeszcze mówiła,że pracy jest tam bardzo dużo i pracownicy z Polski są bardzo cenieni czyli wszystko jak w Szwajcarskim zegarku i tak ma być.

@jolantapl. twoja koleżanka nie spotkała nikogo pracującego na czarno. Ale nie uwierzę że czarny rynek nie istnieje. Tam gdzie ludzie tam przekręty. Tak jest ten świat skonstruowany. Ja jeżdżę na legalu bo mam stracha Zoll zobaczyć pod drzwiami ale ilu jest ludzi którzy się tego nie boją? Pracy może i jest dużo ale jak tam trafić? I myślisz że w Szwajcarii opiekunki nie pakują się na stelle-miny? Wszędzie jest tak samo tylko tam za większe pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

A ja melduję ,ze jestem już w Cze hoslowacji,jestemy ubrani na szik:hahaha:

Elegancja na całej lini i czeka nas dzisiaj tutaj koncert muzyczny, teraz jeszcze zakupy a potem gala z muzyką,taka cudowna dzisiaj atrakcja:serce: czyz nie mam udanego urlopu:love: mam

ha ha Ty nawet nie wiesz gdzie jesteś ha ha w Czechach prawdopodobnie a może na Słowacji? ha ha nie żle Ci ten słodziak w głowie zawrócił,ze straciłaś orientację czaso-przestrzenną ha ha .Udanego dnia bawcie się superrrrr.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@jolantapl. twoja koleżanka nie spotkała nikogo pracującego na czarno. Ale nie uwierzę że czarny rynek nie istnieje. Tam gdzie ludzie tam przekręty. Tak jest ten świat skonstruowany. Ja jeżdżę na legalu bo mam stracha Zoll zobaczyć pod drzwiami ale ilu jest ludzi którzy się tego nie boją? Pracy może i jest dużo ale jak tam trafić? I myślisz że w Szwajcarii opiekunki nie pakują się na stelle-miny? Wszędzie jest tak samo tylko tam za większe pieniądze ;)

Nie byłam tam więc nie wiem jak jest ale ona mieszka tam i pracuje 10 lat więc jest trochę obeznana w tym temacie i nie miała żadnego interesu żeby mówić nie prawdę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hal napisał:

Rzetelność zawsze ma do rzeczy i to bardzo w świecie uczciwych ludzi, no chyba że ktoś opiera swoje życie na nierzetelności bo mu to odpowiada, to i wtedy tłumaczy się wymówkami o czarnym rynku... Wstyd! Zła, nie da się niczym usprawiedliwić, bo zło i bezprawie zawsze bedzie złem niosącym krzywdę i często śmierć... :(

...Obrzydlictwo!

@Hal czytaj proszę ze zrozumieniem. Piszę jak wygląda real a nie utopia. A pracujący na czarno pracują niejednokrotnie również rzetelnie a ci zatrudnienii legalnie nie zawsze. To jest życie. Trudne, bolesne ale taki jest świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Nie byłam tam więc nie wiem jak jest ale ona mieszka tam i pracuje 10 lat więc jest trochę obeznana w tym temacie i nie miała żadnego interesu żeby mówić nie prawdę.

Ja jej nie zarzucam kłamstwa! Mówię tylko że nikogo takiego nie spotkała. Ja też tam nie byłam. Może wybierzemy się razem? :d Zarabiamy tyle hajsu że nas stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...