Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robi zakupy, napisałam "chleb" to kupiła.:całus::hahaha:

Nie ma tragedii, jest pyszny chlebek chrupki który obie lubimy ale te 9 kromek chleba mnie rozwaliło. Teraz robi zakupy inna córka ( tamta wyjechała na wakacje ) i chyba nie za bardzo myśli bo nakupiła mięsa jak głupia a inne rzeczy kupuje dosłownie odrobinkę, jakby to miało być na 2-3  dni a nie na tydzień. Mam mało masła, mało chleba, już prawie wcale mąki, w ogóle żadnego sera, a jak chciałam jogurt to kupiła 10, ale smakowych więc do kucharzenia się nie nadają. Na szczęście za tydzień wraca tamta córka i znów będzie normalnie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, jakaś niekumata, na portalach erotycznych by powiedzieli...jakaś...nieruchawa:hahaha: Maria Jolanta, musisz dać radę , mimo wszystko przygotuj spiskę, jakby tak miała Cię odwiedzić jutro czy w środę...to nawet po kromce na dzień nie wychodzi :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bułeczki. :)

Było 18 ale się troszkę zbyło. :d:d:d

Nie, no żarcia jest masa, ale jak piszę masło to zawsze dostawałam 2-3 kostki a teraz 1. Jak mąka to duże opakowanie 5 kg a nie 1 kg. Mam mnóstwo wędliny, mięsa i ryb.

A zakupy robią raz w tygodniu i przez tyle lat ani razu opiekunki nie zabrali do sklepu bo po co ? Jeszcze będzie chciała coś lepszego niż najtańsze ? :hahaha:

Tutaj mimo tych nieporozumień z zaopatrzeniem to i tak jem lepiej a na pewno smaczniej niż poprzednio gdzie kupowało się mięsko i rzeźnika ale jadło albo gotowce albo wiecznie to samo. Nie miałam limitu na wydatki ale np. w niedzielę na kolację był rarytasik - buły z Mc'Donalda ! >:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Robiłam z tego przepisu i są naprawdę puszyste i dobre.

http://www.mojewypieki.com/post/bardzo-puszyste-buleczki

Jak ktoś nie robił bułeczek to jak uformuje się kulę i nie jest za piękna to po prostu naciąga się ciasto i chowa pod spód. :)

 

Dziekuje Ci bardzo . Jakos nie moge się ostatnio wygrzebać . Pewnie ten mój powrót do domu tak na mnie działa. Mąz mnie w dodatku podkręca przysyłając zdjęcia, a to kota, a to psa , a to kwitnących hortensji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się co chwilę błyska ale poda tak umiarkowanie:)

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Mamy bułeczki. :)

Było 18 ale się troszkę zbyło. :d:d:d

Nie, no żarcia jest masa, ale jak piszę masło to zawsze dostawałam 2-3 kostki a teraz 1. Jak mąka to duże opakowanie 5 kg a nie 1 kg. Mam mnóstwo wędliny, mięsa i ryb.

A zakupy robią raz w tygodniu i przez tyle lat ani razu opiekunki nie zabrali do sklepu bo po co ? Jeszcze będzie chciała coś lepszego niż najtańsze ? :hahaha:

Tutaj mimo tych nieporozumień z zaopatrzeniem to i tak jem lepiej a na pewno smaczniej niż poprzednio gdzie kupowało się mięsko i rzeźnika ale jadło albo gotowce albo wiecznie to samo. Nie miałam limitu na wydatki ale np. w niedzielę na kolację był rarytasik - buły z Mc'Donalda ! >:(

 

Jesz smaczniej bo sama gotujesz i pieczesz:serce: a wyobraż sobie na tym zleceniu mniej doswiadczoną gospodynie:( Ja chyba byłabym tam pierwszą opiekunką ,którą musieliby wziąć do sklepu a może ostatnią w ogóle z tej firmy:rozpacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, pokazałem babci, kto tu rządzi:hahaha: ale nie wiem, czy weźmie to sobie do serca jutro, haha. Blondi, potem Ci moi dzwonili akurat, i jutro,albo dziś ustalają z niemiecką , to i owo.

Poczytałem to ogłoszenie szwajcarskie...zadzwonię do nich...ale do marca umowa o pracę nie wchodzi w grę...jednak informacji zasięgnąć można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz ogarniasz to wszystko? babcię z demencją,lelefony z niemiecką:płacz: ,szwajcarskie oferty, -kołomyja jakich mało,zapisuj sobie bo się pogubisz,kto,gdzie ,z kim , po co i na co,,,Ale najważniejsza jest babcia ,,hahahha chcialabym ciebie zobaczyć jak tresujesz babcię,,kto tu rządzi-:hahaha::hahaha::hahaha: no fajnie , fajnie,,jeszcze trochę i sobie selfie zrobicie razem:serce:

dobranoc -też spadam ,bo coś mi oczka opadają już-pa:spioch::hahaha::serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz deszcz, deszcz i tylko 21 stopni. :o

Rano pobiegałam z wiaderkami przelewając wodę z przepełnionej beczki na deszczówkę. Dalej pada więc pewnie niedługo znów będę biegała z wiaderkami. Tylko gdzie ja tą wodę przeleję ????

Ciemno jakby to był wieczór. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Deszcz deszcz, deszcz i tylko 21 stopni. :o

Rano pobiegałam z wiaderkami przelewając wodę z przepełnionej beczki na deszczówkę. Dalej pada więc pewnie niedługo znów będę biegała z wiaderkami. Tylko gdzie ja tą wodę przeleję ????

Ciemno jakby to był wieczór. :|

U mnie wczoraj wieczorem z kolei było jasno jak w dzień ;-) Tak piorunami trzaskało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabiegana od rana,,ale w kuchni za to wszystko przygotowane i obiad prawie gotowy ,,także teraz ma chwilkę pauzy ,,sporej pauzy,,:hahaha: pogoda super ,,nie pada ale super,,bo chłodno a mi jak zwykle -gorąco,gorąco ,,mnie coś rozpala albo się tak nagrzałam,,:serce: wertuję strony ,,szukam mimo wszystko auta do domu,,nie bus,,ale marnie to widzę,,oj marnie,,chyba ,że jeden pan jednak po mnie przyjedzie,,ale ma sporo km w bok:płacz: muszę się z nim skontaktowac jeszcze,,a nuż? dobry człowiek-znowu ryzykuję,,nie mogę się pohamowac:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - wyrwałam troche czasu , od rana ciagle coś i coś . Dzień dzisiejszy bez deszczu , jak na razie . Ja juz mam transport i wszystko uzgodnione ze zmienniczką . Zostaje m-c , ale nie powiedziane , że to termin " na mur-beton" . Jak bedzie  dobrze tu się czuła , zostanie dłuzej. Ja bym sobie posiedziała w domu . Tak bym chciała zahaczyc o wrzesień , grzyby mnie korcą. Może sie uda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...