Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość aga napisał:

Dzień dobry z rana - za nic w świecie nie oddam tych porannych godzin , które spedzam w ciszy i spokoju . Tylko ptaki awanturują sie na pobliskich drzewach . W domu też tak wcześnie wstaje bez względu na pogodę. Moj sąsiad , ktory ma sklep spożywczy i wcześnie wyjeżdża z domu  ,rano wita mnie pytaniem " ty idziesz spać , czy juz wstałaś " Kocham ten czas  , gdy dzień się budzi . Dobrej soboty .

Uwielbiam.

Szczególnie lubię ranki w swoim mieście, albo spacerek albo w autko i hajda !

Całe miasto jest moje. :) Bez gwaru, prawie puste. Moje. Bo ja mam bzika i kocham swoje miasto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Uwielbiam.

Szczególnie lubię ranki w swoim mieście, albo spacerek albo w autko i hajda !

Całe miasto jest moje. :) Bez gwaru, prawie puste. Moje. Bo ja mam bzika i kocham swoje miasto....

Nie ma się co dziwić :) Dzień dobry ja też dzisiaj podwójną :kawa: poproszę.Miłego dnia Wszystkim życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj prawie armagedon.deszcz ,wiatr,grad ciemno było popołudniu tak jak w nocy sasiedzi do póżna wodę z piwnic wypompowywali było nie ciekawie ale wiekszych zniszczeń czy szkód w obejsciu nie zauwazyłam .Dzisiaj wszystko wróciło do normy ptaszki spiewaja ,słoneczko sie przebija z za chmurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łukasz napisał:

Witajcie dziewczyny:love:Miłego dnia:kawa:

Gość aga, wczoraj zagadałem ją i spodnie w dół , pampers też i jakoś w łóżku jej założyłem. 

he he  tak dalej ..... :)  Ja już w łazience to robiłam . Gadałam i przyparłam kolanem do umywalki w dodatku wklejałam wkładki w srodku nie raz trzy szt. To była rozrzutność w  odczuciu podopiecznej ,. ale w nocy nie wstawałam chlonne to było. Tak tez robiłam rano ściagałam , żeby nie widziała  . Dopiero by był rwetes :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maria Jolanta napisał:

W soboty już tradycyjnie wielkie porządki. Przy okazji musiałam wypucować taras bo skubałam rumianek i się nakruszyło. Jakieś trzy tygodnie temu na spacerku narwałam rumianku i wysuszyłam więc musiałam obskubać w końcu.

Ja mam soboty takie , jak każdy dzień tygodnia . Zwłaszcza teraz gdy jestem sama z podopiecznym . Już się tu przyzwyczaiłam  do codziennego wpadania córki na pogaduszki i  nie koniecznie tylko z ojcem . Soboty i niedziele też mam wolne od gotowania , córka podopiecznego to robi .Taras wyszorowałam wczoraj , mam dużo kwiatów i sypią sie na posadzkę . Dzisiaj pogoda nie za bardzo tarasowa więc więcej czasu spędzę z podopiecznym . Pewnie będziemy grali albo opowiadali ( nie ja ) wojenne przejścia i rodzinne wycieczki po wojnie . Znam juz wszystko na pamięć . Cóz , płacą mi za to . Nie mam wyboru . A przy okazji napiszę jeszcze , jak to przy kawie bywa , że marzy mi sie zmienniczka , ktora w konia nie robi . I nie interesuje mnie co ona robi na szteli , bo to nie ja ją zatrudniam . Marzy mi sie taka , która nie zmienia zdania i dotryzmuje terminów . A ja mam spokojna głowę , że tydzień czy dwa przed wymianą nie zadzwoni i powie .................cos mi wypadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kawkę na tarasie piję, jak pranie mi wyschnie, to też na tarasie, nie za duży,a raczej mały, uprzątnę liście i pozamiatam...jakiś pianista gra na fortepianie,haha, to jest,jak sąsiadów się ma...a babcia focha strzeliła i u góry w szlafcima się położyła i nie chciała na dół zejść...śniadanko do góry jej przyniosłem, nie miałem wyjścia, haha.Ale bynajmniej mam spokój teraz. Zawsze, jak spotykałem osoby z silną demencją, to agresja występowała tylko przy toalecie , rano i wieczorem,potem spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz a myślisz ,że tylko Twoja babcia focha strzela? :płacz:Moją tęz coś ugryzło,,ale się do niej nie odzywam ,przejdzie jej popołudniu,a mina :płacz:,,dziadek fajny jest,,ale to wszystko brak zajęcia ,nuda ,nuda i jeszcze raz nuda,,brak zainteresowan,nawet tv nie wchodzi w zainteresowania,,więc jest jak jest , a tu jeszcze skwar ,,oni siedzą i im zimno,,a ze mnie się leje,,oni chcą ćwiczyć i ja mam być ich trenerką,,ludzie ratujcie w ten ukrop wysilek u takich ludzi jest niebezpieczny,,krok zrobią i wysiadają,,,więc może na gimnastyke ma focha-nie wiem,,,:płacz:

Ja się pindrzę,,włosy zrobione ,,od razu lepiej się człowiek czuje ,,jutro niedziela i trzeba błysnąc trochę piękniej:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też włosy żeluję,na sportowo się ubiorę, kolczyk do ucha przyczepię ...słowem zmieniam swój image:całus: dziś mam wychodne, babcia urzędowała na pięterku, więc o 20, jak powiem Jej dobranoc,to idę pod Katedrę, może coś wyhaczę:płacz:obym posiniaczony nie wrócił:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz napisał:

ja też włosy żeluję,na sportowo się ubiorę, kolczyk do ucha przyczepię ...słowem zmieniam swój image:całus: dziś mam wychodne, babcia urzędowała na pięterku, więc o 20, jak powiem Jej dobranoc,to idę pod Katedrę, może coś wyhaczę:płacz:obym posiniaczony nie wrócił:hahaha: 

Powodzenia ale tych kolczyków więcej by się przydało i nie tylko w uchu:rozpacz::hahaha:

@Maria Jolanta a Ty też jutro na jakiś podbój ruszasz bo znowu masz chyba wolne:) Stringi sobie jakieś ażurkowe zrób to dopiero furorę w de zrobisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Jutro muszę się wybrać na zwiedzanie centrum. Pocztę cholewcia muszę znaleźć a jak patrzę na mapie to jest ale baaardzoooo daleko.

@Łukasz, ty się nie rozglądaj za obcymi babami tylko kup czekoladę to sobie razem zrobimy przyjemność wieczorkiem. :hahaha:

hahahahhaha :hahaha: no właśnie,, @Łukasz same przyjemności na Ciebie czekają,,,tutaj tutaj :love:

Wystarczy ,ze portfel wezmiesz i sam będziesz wychaczony-Uważaj chłopie,,bo spódnicą Ciebie taka jedna z drugą zawiną i po Tobie ,,,:płacz: w tej kaderze zostaniesz,,uwięziony ,a my nawet nie wiemy gdzie Ty tak naprawdę jesteś,,siedz na tyłku w pracy a nie Ciebie nosi po nocach,,hahahha

 

Mnie nigdzie nie nosi,,ta gorączka mnie zmęczyła totalnie,,jeszcze trochę i dośc tego ciepła,,,:płacz: teraz dopiero trochę spadła temp, do 30 stopni,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, coś mam lenia i nie te lata...najlepsze chyba już mam za sobą:( teraz to już tylko mogę sobie pobleblać. Czasami zazdroszczę Blondi...tego wigoru i temperamentu ...tylko by tańczyła...Nie wszystkim jest mieć dobre zdrowie.Moją pasją są góry, a raczej były...Neurolog wybił mi już chodzenie po nich.

jolantapl. Ty mnie z tym kolczykiem nie podpuszczaj:hahaha: na szczęście nie mam ani tu,ani tam . Kolczyka, haha

Maria Jolanta ...mówisz i masz, taką wirtualną czekoladę:) jeszcze Rewe zaliczyłem..

Blondi, w Kolonii, dwa km od katedry, w takiej willowej dzielnicy.

A Tu mam dla siebie bezalkoholowe piwko, a dla miłych Pań :piwo::drink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się musiałabym napić...

Wy tu tak wszyscy spokojnie sobie pogadujecie a ja rozjechana jestem. Na jednym portalu randkowym dopisałam, że szukam mężczyzny, który mi pomoże ogarnąć moje nieruchomośći i ...skrzynka zawalona. wszyscy mi chcą pomagać... A uprzejmi !!! co robić ?  Nix wie los ! jak mówi do mnie  mój pan Dziadek jak bąka puści... Czyli ewakuacja z tego portalu. Man lernt nie aus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pijemy, po jednym:drink: ,,, @Serenity takiego podpalantusa dałas,że się nie dziwię ,że skrzynka zawalona:hahaha: no jeszcze nieruchomości ,,to nie jeden beż zębów rzuci się na suchary:hahaha: taka babka z kasą to ma wzięcie,,szalona jestes też,,podpucha ,że nie jeden już sni o tych domach i kasie,,hahahha ale ich zrobiłas na szaro,,,dobrze im,,niech sami się wezmą do roboty,,hahahha

@Łukasz  Ty masz wigoru tyle,że cale forum byś załatwił:hahaha:

no to na fajny wieczór:serce:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na prawdę ktoś do pomocy by mi się przydał, bo roboty jest full, ale tylu ? Jeden nawet prawnik do mnie napisał. I paru takich co nawet witaj wcz\eśniej mi  nie napisali...  

 @BlondiJak chcesz mieć wzięcie to napisz lubię wypoczywać na tarasie mojego domu i spoglądać w dal mojego ogrodu... czekając na mężczyznę który rozpali ogień w moim kominku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

.......... 

 @BlondiJak chcesz mieć wzięcie to napisz lubię wypoczywać na tarasie mojego domu i spoglądać w dal mojego ogrodu... czekając na mężczyznę który rozpali ogień w moim kominku...

 

Super !!!

Jak będę chciała się na takim portalu pojawić to poproszę żebyś mi anons napisała. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

A na prawdę ktoś do pomocy by mi się przydał, bo roboty jest full, ale tylu ? Jeden nawet prawnik do mnie napisał. I paru takich co nawet witaj wcz\eśniej mi  nie napisali...  

 @BlondiJak chcesz mieć wzięcie to napisz lubię wypoczywać na tarasie mojego domu i spoglądać w dal mojego ogrodu... czekając na mężczyznę który rozpali ogień w moim kominku...

 

@Serenity dobry tekst ,,bardzo przyciągający dla tych co szukają nadziane kobiety,,czy chce miec wzięcie? to jest pytanie!,,ja już mam wzięcie :hahaha: nawet u mojego dziadka,,:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Super !!!

Jak będę chciała się na takim portalu pojawić to poproszę żebyś mi anons napisała. :hahaha:

 Będę do usług !  Póki co stawiam pierwsze kroki na tym grząskim gruncie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek ma dzisiaj też focha ale do babci,,babcia ogląda tv-fajny program muzyczny leciał , a tu dziadek jak nie wrzasnąl,,szajse,wyłączyć tv, i babcia szybko wyłączyla i do kąpania,,,:płacz:czemu i dlaczego? ze mną grzecznie,,nawet życzył dobrej nocy i dobrego spania,,,babcia musi być mu posłuszna,,ale ja nie muszę,,ale nie mam nic do dziadka ,,dla mnie jest super facet-normalnie jak z portalu,,ladnego mam dziadka ,,musze jeszcze sobie z nim fotkę strzelić-koniecznie,,,:hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Serenity napisał:

@Blondi Nie strzelaj mu fotek. Niech się nauczy robić sobie selfie. Mojego Dziadka nauczyłam.

A swoją drogą niemiło gdy starszy facet tak się do żony odnosi...

Bardzo, nie miło i szkoda mi się babci zrobiło, bo spokojna z niej kobitka i taka cicha i przez caly dzien nie oglądają w ogóle tv to chodz wieczór niech poogląda,,ale gdzie tam,,ma focha i koniec,,,:płacz: ale jutro będzie dobrze ,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...