Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maria Jolanta napisał:

@Blondi a gdzie tym razem Cię wywiózł ten przystojniaczek ?

Ja w czwartek do Bawarii jadę. Mam nadzieję że jedzą tam normalne jedzenie a nie puszki mrożonki i torebki. :)

Qrczę tam chyba faceci w krótkich spodenkach chodzą ??? Mam nadzieję że chociaż nóżki depilują. :d:d:d

 

Szwajcaria!!!hahahhaha  dlatego mówie konieć świata,,bo bardzo daleko,:hahaha: ale owłosiony skubaniec cały,,kawał zdrowego młodziaka:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam grzecznie powiem Dobranoc:spioch::całus: jestem zjechana dzisiaj równo,,robota mnie wykończyła, no ile można podróżowac i szukać sobie wczasów,,:hahaha: wywiało mnie ,,przewiało, aż mój mózg się buntuje bo nie może podążyć,,

Zaraz wszyscy będa na wczasach,, @Maria Jolanta dołączy i @Łukasz,,i kto tam jeszcze,,:o buziaki i spadam ,,nabierać sily,,,:love::serce:

@kinga co Wy z tym laptopem robiliście,,co za gorące stronki były,,:płacz: zażyło się, aż od Was,,wszystkie kable i kabelki poszły w diabły-bawcie się ,,bawcie :serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Ja Wam grzecznie powiem Dobranoc:spioch::całus: jestem zjechana dzisiaj równo,,robota mnie wykończyła, no ile można podróżowac i szukać sobie wczasów,,:hahaha: wywiało mnie ,,przewiało, aż mój mózg się buntuje bo nie może podążyć,,

Zaraz wszyscy będa na wczasach,, @Maria Jolanta dołączy i @Łukasz,,i kto tam jeszcze,,:o buziaki i spadam ,,nabierać sily,,,:love::serce:

@kinga co Wy z tym laptopem robiliście,,co za gorące stronki były,,:płacz: zażyło się, aż od Was,,wszystkie kable i kabelki poszły w diabły-bawcie się ,,bawcie :serce::love:

Kochana jakos tak wyszlo:p zycze milego urlopu:love:

Dobranoc opiekunkowo:love:kolorowych snow dzisiaj my gasimy swiatlo buzka:serce::spioch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:) Miłego dnia Wszystkim życzę:) Czestujcie sie :kawa::kawa::kawa: .Tym co szykują się do podróży szerokiej drogi i duzo pozytywnych wrazen :)

@Blondi to Ci sie trafiło :serce: bedziesz miała  wszystko jak w szwajcarskim zegarku :hahaha::serce: tylko zastanawiam się czy dziadki będą chodzić jak w zegareczku czy Ty :):całus:

 

 

@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tarasu ,,,:kawa: pycha i dzięki wielkie,,tutaj nie muszę wstawać tak rano,ale sami wiecie jak się człowiek przyzwyczai to koniec,,moja poprzedniczka śpi bo ona wstaje pózniej,,zdziwiła się bardzo nawet na to ,że ja wstać chcę o 6 rano-hahhaha,,,,ja będę tutaj szwajcarem @jolantapl. :hahaha:muszę tylko normalną kawkę kupić ,,a tak jest ok Milego Dnia,,zaczynam dzień w nowym domu,,:hahaha::serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi pewnie tam masz na bogato:hahaha:

Nie wiem czy będzie na bogato,:płacz:,dla mnie nie trzeba dużo,w każdym domu się szybko odnajdę ,,,,ale lubię z rana miec trochę czasu dla siebie i na laptop,,narazie obserwuję -bawię się trochę w przyglądacza,,a potem te wszystkie czynności będe w mig obrabiała aby mieć jak najwięcej czasu dla siebie,,tereny spokojne ,ale dzwony moje ukochane jeżdzą za mną:płacz::hahaha:czy ja jestem już przypisana do modłów? :hahaha:

18 minut temu, Łukasz napisał:

Smacznej :kawa:, pogodnego dnia dla Wszystkich z opiekunkowa:love: Też się dopakowuję, jeszcze kilka godzin w domku i do Arbeitu :hahaha:

@Łukaszku nie bierz tylko ażurów,,bo za gorąco,,same mgiełki zabieraj do walizy,,ja mam taki sajgon z moimi mgiełkami,jeszcze wszystko mam w rozsypce,,jak u cyganki,,:hahaha: cyganeria na całego,,jak zostanę sama i się wprowadzę do swojego pokoju ,,dopiero to ogarnę wszystko,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Witam rankiem i kawusią :kawa:. Wiecie co ?

Wczoraj @Blondi, dzisiaj @Łukasz a jutro ja. Kto następny ?

 

@Maria Jolanta jedziesz na nowe miejsce? chyba tak,,ja powiem ,że bardzo dobrze zrobilam,  bardzo dobrze ,,że jestem fruwakiem,,że nie wrócilam na stare miejsca ,,dobra decyzja,,warto było,,:hahaha: piekla nie ma ,,chyba ,że dopiero sie zrobi,,ale  mysle,że nie.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na nowe, nie zarzekam się bo może kiedyś wrócę na jakieś miejsce które znam ale dwa miesiące w domu bez pracy to ja bym zwariowała. :d Gdybym nie dostała nowej szteli to pojechałabym chociaż na troszkę do innej pracy.

Dobrze jest w domciu ale tydzień, dwa a potem zaczyna się spadek nastroju i nuuudaaaa....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blondi napisał:

@Maria Jolanta wiem,że chcialaś jak ja szybko wyjechać,,ja tym razem pobilam rekord pobytu w domu to raz  i rekord ze zmianą agencji to dwa, i ,,wyjazd,,jestem w gorącej wodzie kąpana,,:hahaha:

hej @Blondi ciesze sie, ze dotarlas i ze ogarnelas juz sytuacje w doku pdp....  Ty to jestes gigant! pisalas o tym mowieniu na "ty" i powiem Ci, ze jak zawsze wszedzie wczesniej jakos tak od pdp to tak wychodzilo to tutaj od poczatku jest forma grzecznosciowa pan/pani i dobrze mi z tym, jest jakis taki troche dystans, ktory zdrowo robi tej sytuacji, bo do mnie tez oboje zwracaja sie per pani.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy i minusy mówienia po imieniu i nie zawsze po prostu tak wypada. Raczej ciężko byłoby mi zwracać się po imieniu do osoby w mocno zaawansowanym wieku. Gdyby takie było jej życzenie to trudno, ale jak "tykać" kogoś kto ma 90 lat ? Zwracanie się oficjalnie daje nam dystans który może ułatwiać wzajemne stosunki lub je utrudniać. Wszystko jednak zależy nie tyle od nas ile od tej drugiej strony.

Ostatnio mówiłam po imieniu i było to dla mnie naturalne bo podopieczna była niewiele ode mnie starsza a mam koleżanki w jej wieku. Ale chyba naturalne jest oficjalne zwracanie się do kogoś kto jest starszy od nas o jakieś 20-40 lat... Tak myślę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość

To osoba starsza decyduje jak powinno sie do niej zwracac . Kto ma troche kultury to po prostu wie i nie narzuca sie z tykaniem do obcej, starszej osoby, gdzie jest tylko pracownikiem w jej domu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Beata Giz napisał:

Też uważam, że to sprawa indywidualna i do ustalenia przez obydwie osoby, tak by było im najlepiej.

I tak własnie zrobiłam , spytalam sie grzecznie babci czy mogę do niej mówić po imieniu,,,a babcia radosna mi odpowiedziala ,że tak,,myślę ,ze mam kulturę i to dużą,,potrafię dojśc do PDP,,jestem śmiała i potrafię szybko zagadać ,,ludzi się wyczuwa ,,dziadek uśmiecha się do mnie i już jedna pochwała dzisiaj była,,:hahaha: swoboda i luz, zero stresu,,a będzie sehr gut,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...