Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Martwię się trochę podopieczną. Dzisiaj jest wyjątkowo słaba,głowa jej leci na prawą stronę. Zmierzyłam ciśnienie 155/105 i rozkurczowe mnie martwi. Mąż z nią pogadał i piwiedział że jest w porządku. Sprawdzę po południu. Zresztą córka wpadnie to powiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Martwię się trochę podopieczną. Dzisiaj jest wyjątkowo słaba,głowa jej leci na prawą stronę. Zmierzyłam ciśnienie 155/105 i rozkurczowe mnie martwi. Mąż z nią pogadał i piwiedział że jest w porządku. Sprawdzę po południu. Zresztą córka wpadnie to powiem. 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Poradźcie jak umyć głowę osobie na wózku, która nie przechyli głowy. Tydzień temu trochę odchyliła głowę ale dzisiaj to porażka. Całe ubranie mokre.

@lucyna.beata opisywała czepek do mycia głowy z szamponem. Kup ewentualnie suchy szampon. Popsikasz i wyczeszesz. Nic innego nie przychodzi mi do głowy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Poradźcie jak umyć głowę osobie na wózku, która nie przechyli głowy. Tydzień temu trochę odchyliła głowę ale dzisiaj to porażka. Całe ubranie mokre.

Myj jej głowę w łóżku . Niech kupią specjalną miskę do mycia głowy dla osób leżących . Albo zwykłą miskę ustawia się przy łóżku na małym stołku , pacjenta kładzie się na skos łóżka tak żeby można było głowę trzymać nad miską . Jest dużo filmików instruktażowych . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Myj jej głowę w łóżku . Niech kupią specjalną miskę do mycia głowy dla osób leżących . Albo zwykłą miskę ustawia się przy łóżku na małym stołku , pacjenta kładzie się na skos łóżka tak żeby można było głowę trzymać nad miską . Jest dużo filmików instruktażowych . :)

A po za tym nadal nie rozumiem dlaczego odpowiednie służby nie przychodzą do mycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

A po za tym nadal nie rozumiem dlaczego odpowiednie służby nie przychodzą do mycia .

Tu nie ma nikogo, nawet fizjoterapruta ma być dopiero w przyszłym tygodniu. 

Sposób z miską nie przejdzie, ona się wszystkiego boi i nie pozwoli się tak ułożyć. Myślałam o jakieś specjalnej rynience albo właśnie o tych czepkach ale nie wiem jak się nazywają. Była dzisiaj fryzjerka ale tylko uczesać, głowa musiała być już umyta bo ona tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Poradźcie jak umyć głowę osobie na wózku, która nie przechyli głowy. Tydzień temu trochę odchyliła głowę ale dzisiaj to porażka. Całe ubranie mokre.

na plecy folie plus recznik, glowe myj gabka. ta liepiej wode zabiera,ja tak myla glowe osobie w lozku i na wozku

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ale ja stąd wyjadę i nie wrócę. :trele:

i bardzo dobrze.Myc pdp powinna pielegniarka jezeli  pdp cos sie stanie pod czas  kapieli to ty odpowiadasz,i wtedy rodzina umyje rece ,jak sie nie myle to krankenkasse finansuje ,rodzina powinna sie postarac. Niedawno opiekun ,nasz rodak,podal pdp Insuline,dziadek zmarl,opiekun w areszcie do wyjasnienia:przekleństwa:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolina145 napisał:

i bardzo dobrze.Myc pdp powinna pielegniarka jezeli  pdp cos sie stanie pod czas  kapieli to ty odpowiadasz,i wtedy rodzina umyje rece ,jak sie nie myle to krankenkasse finansuje ,rodzina powinna sie postarac. Niedawno opiekun ,nasz rodak,podal pdp Insuline,dziadek zmarl,opiekun w areszcie do wyjasnienia:przekleństwa:

Ten opiekun jest psycholem i podał ją celowo  >:( więc nie ma mowy o wypadku , co nie zmienia faktu , że nam tego nie wolno robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Poradźcie jak umyć głowę osobie na wózku, która nie przechyli głowy. Tydzień temu trochę odchyliła głowę ale dzisiaj to porażka. Całe ubranie mokre.

@Maria Jolanta

waschhaube...powiedz ze potrzebujesz czepki kosmiczne do mycia glowy...najlepiej w aptece....jeden kosztuje okolo ..1 eyro...przed uzyciem wloz doslownie na 20 sekund do mikrofalowki zeby nie byl zimny...potem dokladnie ubierz na glowie pomasuj i z bani...wlosy sie lekko wilgotne ale no...powiedzmy ze czyste..

tu tez tak bylo ale w koncu powiedzilam ze skoro jest 3 razu dziennie toalleta to jedna z dziewczyn mi pomoze i myjemy norlmanie...widok twarzy babki jak dzisiaj np miala masowana glowe byl bezcenny...

tak raz dwa razy w miesiacu myje glowe normalnie i nie uzywam tych czepkow a dzisiaj mielismy strzyzenie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniwie sie jeszcze wyleguje ale wstaje i na kawe zapraszam...mam troche placuszkow z jablkami i smietane bita sie zrobi tez...musze powyjadac z lodowki resztki po zmianie...

jak ma ktos jakiegos gniecucha to chetnie wezmiemy kawka bedzie smakowac lepiej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam zginął zegarek ręczny :sos: Leżał na stole jak lekarka była, potem babce dałam do ręki żeby założyła, ona poszła do łazienki, w wiadomym celu, i ślad po zegarku zaginął ;) A teraz zakończyliśmy akcje poszukiwawczą :d Detektyw ze mnie niezły.....:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...