Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, violka napisał:

@INEZ gdybyś dokładnie czytała wcześniejsze posty , to wiedziałabyś , że @Maria Jolanta jest ostatnią osobą do krytykowania zmienniczek . Osobiście uważam , że skoro piszemy wrednych podopiecznych , czy o naszych agencjach to powinniśmy być obiektywni i o opiekunkach też powinniśmy rozmawiać . Nikt tutaj nikogo nie wymienia z imienia i nazwiska , więc należy mówić o tym jakie zachowania zmienniczek są irytujące i niedopuszczalne . 

Może właśnie dlatego,że zbyt dokładnie czytałam wcześniejsze posty @Maria Jolanta trochę mnie to zaskoczyło co napisała bo wiem ,że była ostatnią osobą ,która krytykuje zmienników ale już nie ma tematu dlatego,że wyjaśniła ,że zachowanie tej zmienniczki sprawiło jej przykrość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podzialiście? Pora obiadowa już dawno minęła, a w zasadzie to jest już czas na :kawa2: Byłam u dziadka w odwiedzinach, pojadłam pierogów z polskiego sklepu, najadłam się słodyczy i szykuję się na wyjście, czyli na spalenie nadmiaru tego i owego....:haha: Dziadek zostanie co najmniej tydzień pod opieką fachowców :szok: Czyli będę miała dużo wolnego czasu na zwiedzanie Hanoweru :tak2: Zajadę do babki w odwiedziny, bo jest w zupełnie innej części miasta w szpitalu, znowu pojadę do dziadka, odwiedzę park dzikich zwierząt, znajdę czas na plotki z innymi opiekunkami....:tak2: I mam nadzieję, że dziadek z babką wrócą do zdrowia, żebym mogła zakończyć to zlecenie jak Bozia przykazała, bez zamykania steli....:tak2:  A co wy porabiacie w tę piękną sobotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Gdzie się podzialiście? Pora obiadowa już dawno minęła, a w zasadzie to jest już czas na :kawa2: Byłam u dziadka w odwiedzinach, pojadłam pierogów z polskiego sklepu, najadłam się słodyczy i szykuję się na wyjście, czyli na spalenie nadmiaru tego i owego....:haha: Dziadek zostanie co najmniej tydzień pod opieką fachowców :szok: Czyli będę miała dużo wolnego czasu na zwiedzanie Hanoweru :tak2: Zajadę do babki w odwiedziny, bo jest w zupełnie innej części miasta w szpitalu, znowu pojadę do dziadka, odwiedzę park dzikich zwierząt, znajdę czas na plotki z innymi opiekunkami....:tak2: I mam nadzieję, że dziadek z babką wrócą do zdrowia, żebym mogła zakończyć to zlecenie jak Bozia przykazała, bez zamykania steli....:tak2:  A co wy porabiacie w tę piękną sobotę?

Trochę Ci zazdroszczę tych możliwości jakie daje duże miasto....U nas na wsi BŁOGOSTAN:). Upiekłam sernik z 1,5kg twarogu na 9 jajach. Po godzinie 3/4 blachy już nie  było... Teraz bunia kima przed telewizorem, a ja no cóż muszę  te tysiące skonsumowanych, dodatkowych kalorii ODPRACOWAĆ:smutek: Ćwiczę systematycznie callanetics, ale dzisiaj dołożę jeszcze ćwiczenia, które kiedyś znalazłam na YTB i wszystkim KOBIETKOM:$ polecam. Zresztą nie tylko ćwiczenia mi odpowiadają...Trener podoba mi się również;)

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Agata1008 napisał:

Trochę Ci zazdroszczę tych możliwości jakie daje duże miasto....U nas na wsi BŁOGOSTAN:). Upiekłam sernik z 1,5kg twarogu na 9 jajach. Po godzinie 3/4 blachy już nie  było... Teraz bunia kima przed telewizorem, a ja no cóż muszę  te tysiące skonsumowanych, dodatkowych kalorii ODPRACOWAĆ:smutek: Ćwiczę systematycznie callanetics, ale dzisiaj dołożę jeszcze ćwiczenia, które kiedyś znalazłam na YTB i wszystkim KOBIETKOM:$ polecam. Zresztą nie tylko ćwiczenia mi odpowiadają...Trener podoba mi się również;)

Nie zazdroszczę ci tych ćwiczeń:haha: Ja niszczę kalorie siedzeniem w fotelu :tak2: Nie ma nic piękniejszego niż hodowanie odgniotów :haha:Jedyna, dla mnie do przyjęcia, forma aktywności fizycznej to spacery świńskim truchtem ;) Dzisiaj był krótki dystansik, jakieś 3 kiloski spokojnym krokiem:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć3:Witam wszystkich serdecznie .Czytam Wasze posty od rana ale nie mam czasu pisać.Od rana wzięłam się za porządki.I po obiadku mam chwile czasu ale tylko chwile bo zaraz będzie tee time a to jest celebration.Zawsze, zawsze o 5 pm jest herbatka i ciasteczko.Potem moze spacer ale pada deszcz i jest zimno,wiec  moze będzie fotel.Zazdroszcze  pysznego serniczka mniam.Moze nstepnym razem upiekę.Pozdrowionka 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie zazdroszczę ci tych ćwiczeń:haha: Ja niszczę kalorie siedzeniem w fotelu :tak2: Nie ma nic piękniejszego niż hodowanie odgniotów :haha:Jedyna, dla mnie do przyjęcia, forma aktywności fizycznej to spacery świńskim truchtem ;) Dzisiaj był krótki dystansik, jakieś 3 kiloski spokojnym krokiem:tak2:

Żeby nie było...Spacerować też lubię:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się wam pochwalić, że na dzisiejszym krótkim spacerku szłam "brzegiem" polskich rzek....Najpierw spacerowałam nad Odrą 5a886a32d8ec1_2018-02-1718_34_14.jpg.5ece62930bffcc2cbd1f756a62ce39ab.jpg, potem przeszłam się nad Wartą 5a886a47ddd20_2018-02-1718_33_00.jpg.08a5a5127332bcc79fb852f2befe2d54.jpg, następnie przerzuciłam się nad Noteć 5a886a5dbf365_2018-02-1718_33_54.jpg.627b7a51e5502961f8fb22b0100f132e.jpg, a na koniec zachciało mi się poleźć nad Biebrzę 5a886a74b50fc_2018-02-1718_33_30.jpg.88395eedce8ee6bf52733b26cb17e9f6.jpg Namachałam się tyle co niemiara.....uffff.....:haha: Na następnym spacerze poszukam pozostałych naszych dróg wodnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

@INEZ, nie, nie uraziłaś ale trochę poczułam się przywołana do tablicy. Ale już nie ma tematu.

@violka, dlaczego myślisz że chcą podopieczną do Heimu oddać ?

Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze :( Prawna opiekunka babci jest ciągle atakowana , że niedostatecznie dobrze sprawuje opiekę nad babcią i ta dla świętego spokoju chce pozbyć się problemu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze :( Prawna opiekunka babci jest ciągle atakowana , że niedostatecznie dobrze sprawuje opiekę nad babcią i ta dla świętego spokoju chce pozbyć się problemu . 

:przekleństwa: najgorzej, jak osoby nie sprawujące opieki wtrącają swoje trzy grosze i robią pod górę innym :przekleństwa: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

:przekleństwa: najgorzej, jak osoby nie sprawujące opieki wtrącają swoje trzy grosze i robią pod górę innym :przekleństwa: 

Niestety często tak bywa , że ludzie trzymają się od obowiązków z daleka ale żyłka im pęka , że może jakaś wielka kasa ich mija . >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Dziwię się tobie, że tak pesymistycznie patrzysz na to "dymanie".....Mam wrażenie, że trochę wyolbrzymiasz problem. Dlaczego niby, kobieta która przyjechała, miałaby być twoim katarsis? Może to twoja podświadomość mówi ci, że czas najwyższy zmienić miejsce? 

czas pokaze...poki co...urlop

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, INEZ napisał:

Dzień dobry .Po przeczytaniu dzisiejszych wpisów w tym temacie @Maria Jolanta oraz @lucyna.beata aż oczy przetarłam ze zdziwienia dwie osoby ,których posty uważałam za najbardziej rozsądne i wyważone mocno mnie rozczarowały .Wiem ,że czasami zachowanie naszych zmienników nie bardzo nam się podoba ,oględnie mówiąc nie jest nam z tymi osobami po drodze ale ocenianie ich w ten sposób na forum publicznym jest delikatnie mówiąc bardzo nie taktowne i że tak powiem aż nie smaczne .Pewne fakty bardzo łatwo sobie pokojarzyć np.po miejscu pobytu ,opisie podopiecznego ,dacie wymiany itd więc nigdy nie wiadomo czy opisane przez was w niezbyt elegancki sposób  osoby niestety nie przeczytają waszych wpisów i nie odpłacą wam pięknym za nadobne .Wy niestety nie będziecie mogły w żaden sposób tych wypowiedzi sprostować a nikt z czytających zweryfikować jak było na prawdę .Nie zachęcam was do przemyśleń bo na to jest czas zanim się coś napisze.Życzę wam jak i wszystkim innym spokojnego i udanego dnia .

@INEZ

witajcie .....dopiero zasiadlam a i to na krotko do lapka...w koncu urlopik....

opisujac sytuacje jaka miala miejsce dzien przed moim wyjazdem czulam potrzebe wywalenia e z siebie swoich emocji i odczuc..sama wiesz jak bardzo z racji naszej pracy te wlasnie emocje musimy trzmac na wodzy a tu...skoro wszysycy upieramy sie byc anonimowi...dlaczego nie??

wczesniej jakies dwa lata temu moze bym i obgryzala paznokcie zapytujac siebie...co dalej...teraz juz nie...owszem czuje sie niesmacznie , i jest to dla mnie niezrozumiale ale jak to napisala maria jolanta...jezeli ktos czuje potrzebe dowartosciowania ....nawet kosztem drugiego czlowieka...prosze bardzo...widocznie sam czuje sie zagrozony...

ot co...jak zauwazysz nie skrytykowlam tez tej dziewczyny a opisalam sytuacje jaka miala miejsce i swoje wrazenia...

krytyke...zostawiam bo jak dla mnie jest niepotrzebna... nie bedzie konstruktywna i nie wniesie nic nowego....napisalam kiedys ze ..kto sie pi...da urodzil kanarkiem nie bedzie i tyle 

szkoda czasu na mietolenie slow ktore i tak nie trafia do celu..

gdyby natomiast mialo sie zdarzyc ze ktos by kojarzyl to i owo...to mi pozostaje miec  nadzieje, ze wyciagnie wnioski i zastanaowi sie nastepnym razem...

powtarzam jak mantre..jedziemy na jednym wozku i powinnismy o siebie dbac nazwajem a nie rzucac klody pod nogi..

ale jezeli tak sie dzieje,,,,to trzeba sobie z tych bali tratwe zbudowac i plynac dalej..swiat stoi otworem..

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj popedzilam swoje dwutonowe malenstwo do ilawy...a sumie za ilawe..objadlam sie wiejskiego roslku i domowego makaronu...oczywiscie na deser ciasto z domowych zapasow na mace rowniez z wlasnego wyrobu...czyli bylam na wsi..polskiej wsi wesolej...

widzialam zurawie las swiergotal i czulam polski ...zaznaczam...polski nawoz na polach..

mialam zresetowany leb...i pluca pelne wiochy i jej zapachow..

to byl dobry dzien...

jutro rower..a poniewaz obiad mam na luzie wiec zabawie pewnie dluzej...chce skoczyc na tczew...wypatrzylam sciezke az pod rusocin...

pewnie jak wroce do domu to z roweru zejde jak z perszerona...bede czula to i owo ale...warto...

wiecie ze udalo mi w koncu rzopakwac??

mirelka wie ze to wcale nie jest takie oczywiste..trby stoja czasami dluzej i czekaja...czekaja...

poki co zycze mileg wieczoru.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...