Skocz do zawartości

Opiekunki ze Szwajcarii


Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Mam ponad 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych i dzieci we Włoszech.

Pracowałam zawsze w Spoleto, piękne miasteczko położone w regionie Umbria, około 15km od Asyży.

Znam bardzo dobrze język włoski, chciałabym zmienić coś w moim życiu i postanowiłam szukać pracy w Szwajcarii

w okolicy Lugano, Ticino w regionie włoskojęzycznym.

Jestem sympatyczna :) Obecnie jestem w Spoleto, w związku z tym, że babcie oddają do domu opieki w sobotę

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Małgorzata Psuj napisał:

No tak. Mam ponad 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych i dzieci we Włoszech.

Pracowałam zawsze w Spoleto, piękne miasteczko położone w regionie Umbria, około 15km od Asyży.

Znam bardzo dobrze język włoski, chciałabym zmienić coś w moim życiu i postanowiłam szukać pracy w Szwajcarii

w okolicy Lugano, Ticino w regionie włoskojęzycznym.

Jestem sympatyczna :) Obecnie jestem w Spoleto, w związku z tym, że babcie oddają do domu opieki w sobotę

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

 

 

 

Wrzuć w internet zapytanie o agencje zatrudniające do Szwajcarii. Są polskie, są szwajcarskie... U nas na portalu są ogłoszenia o pracę, ale bez weryfikacji marne szanse na otrzymanie. Nikt na tacy zlecenia nie poda. Trzeba trochę powęszyć i poszukać w necie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Wrzuć w internet zapytanie o agencje zatrudniające do Szwajcarii. Są polskie, są szwajcarskie... U nas na portalu są ogłoszenia o pracę, ale bez weryfikacji marne szanse na otrzymanie. Nikt na tacy zlecenia nie poda. Trzeba trochę powęszyć i poszukać w necie. Powodzenia.

Święte słowa . Autoprezentację w CV i do dzieła- jak CV napisać chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć :kawa2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmen1 napisał:

jak CV napisać chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć 

Trzeba, trzeba, wielu osobom trzeba :sos:... germańskie inaczej wygląda niż słowiańskie :czytaj:...i tu też trzeba powęszyć ;) Nic łatwo nie przychodzi :donos:  Nikt nie powie :szept:, nie udzieli informacji :telefon: ot, tak sobie....Rescherche to ciężka praca :smutek: A tylu jest wygodnickich i leniwych, co chcieliby na tacy podane dostać wszytko...:mur: Nie ma łatwo, oj nie... :szok:Ja szukałam, drążyłam i to co osiągnęłam to nie była łatwizna, na którą wielu liczy... ale na końcu drogi zawsze jest :zwyciezca: Mnie jeszcze brakuje ciut, ciut do tego pucharku :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Trzeba, trzeba, wielu osobom trzeba :sos:... germańskie inaczej wygląda niż słowiańskie :czytaj:...i tu też trzeba powęszyć ;) Nic łatwo nie przychodzi :donos:  Nikt nie powie :szept:, nie udzieli informacji :telefon: ot, tak sobie....Rescherche to ciężka praca :smutek: A tylu jest wygodnickich i leniwych, co chcieliby na tacy podane dostać wszytko...:mur: Nie ma łatwo, oj nie... :szok:Ja szukałam, drążyłam i to co osiągnęłam to nie była łatwizna, na którą wielu liczy... ale na końcu drogi zawsze jest :zwyciezca: Mnie jeszcze brakuje ciut, ciut do tego pucharku :haha:

Samodzielność zawsze przynosi pozytywne efekty a i jak życie uczy trzeba wiedzieć komu pomagać nawet w napisaniu CV. Bo po pierwsze- gdy kogoś wyręczamy, to nie ma on szans na zdobycie doświadczeń i nauczenie się czegoś.

Po drugie-wobec roszczeniowych postaw i prób ciągnięcia za język należy zachować ostrożność :donos: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Carmen1 napisał:

Samodzielność zawsze przynosi pozytywne efekty a i jak życie uczy trzeba wiedzieć komu pomagać nawet w napisaniu CV. Bo po pierwsze- gdy kogoś wyręczamy, to nie ma on szans na zdobycie doświadczeń i nauczenie się czegoś.

Po drugie-wobec roszczeniowych postaw i prób ciągnięcia za język należy zachować ostrożność :donos: :)

:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Małgorzata Psuj napisał:

No tak. Mam ponad 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych i dzieci we Włoszech.

Pracowałam zawsze w Spoleto, piękne miasteczko położone w regionie Umbria, około 15km od Asyży.

Znam bardzo dobrze język włoski, chciałabym zmienić coś w moim życiu i postanowiłam szukać pracy w Szwajcarii

w okolicy Lugano, Ticino w regionie włoskojęzycznym.

Jestem sympatyczna :) Obecnie jestem w Spoleto, w związku z tym, że babcie oddają do domu opieki w sobotę

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

 

 

 

Dziwne da mnie . We Włoszech oddają babcie do domu opieki ? A gdzie miłość do rodzica . Słyną przecież z tego, że mamma :)  to najważniejsza osoba w rodzinie. Napisz coś na nt. opieki we Włoszech a my Ci napiszemy coś o opiece w krajach niemiecko języcznych . Mam dużo znajomych pracujących jako opiekunki we Włoszech . Trochę się nasłuchałam .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Małgorzata Psuj napisał:

Szuka....szukam...CV, zarejestrowana w firmie szwajcarskiej i co????

nic! czekam! We Włoszech jest powiedzenie: ile dobra dasz tyle samo otrzymasz :)

Dałam, pomagałam, a tera czekam...........Pozdrawiam

Nie czekaj tylko szukaj sama . My wszystkie dajemy dużo z siebie na nieraz za dużo . I nie czekamy na manne z nieba , Zobacz , poczytaj forum . Każda z nas trafia różnie, ale szukamy dalej, aż do skutku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mówią inni i co się nasłuchałaś.Tak jak wszędzie są negatywy i pozytywy takiej pracy.

Ja miałam to szczęście, że trafiałam do prac z których byłam zadowolona. We Włoszech zawód badante-opikun

jest tak jak każdy inny, uregulowany, jest, contractto nazionale per badante, który nie jest przestrzegany przez Włochów.

Opiekunki aby zdobyć pracę, godzą się na gorsze warunki,  a co za tym idzie mniej zarabiają i mniejsze otrzymują 

składki  do INPS/ nasz ZUS/ 

Italia jest piękna, włosi sympatyczni, kuchnia wspaniała, co mogę dodać....

zarobki niskie:(  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Małgorzata Psuj napisał:

Nie wiem co mówią inni i co się nasłuchałaś.Tak jak wszędzie są negatywy i pozytywy takiej pracy.

Ja miałam to szczęście, że trafiałam do prac z których byłam zadowolona. We Włoszech zawód badante-opikun

jest tak jak każdy inny, uregulowany, jest, contractto nazionale per badante, który nie jest przestrzegany przez Włochów.

Opiekunki aby zdobyć pracę, godzą się na gorsze warunki,  a co za tym idzie mniej zarabiają i mniejsze otrzymują 

składki  do INPS/ nasz ZUS/ 

Italia jest piękna, włosi sympatyczni, kuchnia wspaniała, co mogę dodać....

zarobki niskie:(  

Nasłuchałam sie włąśnie, że jest szacunek dla starszych osób . Ze matka ma ostatnie słowo  w rodzinie. Bardzo wiele opiekunek pracuje, bez żadnych umów tylko na słowo. I na temat zarobków, że są niskie i nie zwrotu kosztów podróży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aga1 napisał:

Nasłuchałam sie włąśnie, że jest szacunek dla starszych osób . Ze matka ma ostatnie słowo  w rodzinie. Bardzo wiele opiekunek pracuje, bez żadnych umów tylko na słowo. I na temat zarobków, że są niskie i nie zwrotu kosztów podróży .

Nie ma zwrotu kosztów podróży . Wiem to kilku kobiet na 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Małgorzata Psuj napisał:

Szuka....szukam...CV, zarejestrowana w firmie szwajcarskiej i co????

nic! czekam! We Włoszech jest powiedzenie: ile dobra dasz tyle samo otrzymasz :)

Dałam, pomagałam, a tera czekam...........Pozdrawiam

Witaj . Bez języka niemieckiego będzie  bardzo trudno znalezć pracę w Szwajcarii . Jeżeli zależy Ci na pracy i kasie , to radziłabym aplikować do pracy w De a pózniej starać się o Szwajcarię . Być może będziesz miała szczęście i ktoś upomni się o Ciebie wcześniej , ze względu na jęz. włoski . Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...