Skocz do zawartości

Jak na chorobę Waszych podopiecznych reagują ich współmałżonkowie ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie opiekuję się babcią ,która ma to szczęście ,że nie jest sama bo ma jeszcze męża .Nowe to doświadczenie dla mnie bo jest to dopiero moje 2 zlecenie na którym podopieczny ma jeszcze u swojego boku swoją drugą połówkę .Jestem ciekawa jak jest u Was czy współmałżonkowie wspierają Was w opiece czy wręcz przysparzają dodatkowego stresu i problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam cztery przypadki, gdzie moj pdp mieszkal z bliska osoba.

Kiedy pierwszy raz zgodzilam sie na taka stelle, stwierdzilam, ze to rozwiazanie  moze byc super, bo dzieki temu mialam wolne weekendy.Duzo jezdzilam i zwiedzalam a czas szybko mi minal.

Za drugim razem wyladowalam u pani, ktora mieszkala z partnerem, niestety nie zglosila tego agencji. Zrezygnowalam w trakcie , bo pan pil, draznil pdp i wtedy klocili sie. Ciagle straszyl, ze odejdzie, a ona plakala i nie mogla spac.

To jednak mnie nie zrazilo.  Wzielam  zlecenie do malzenstwa, wszak 50 lat wspolnego pozycia  to dobry przyklad. Do opieki byla tylko pani. Maz  okazal sie tyranem a moja pdp biedna, zastraszona kobieta. Przeszkadzal mi w opiece, nie zapewnial czasu wolnego i wyzywienia, wprost wyganial do Polski. Probowal ze mnie zrobic taksowkarza i sluzaca. Oburzona takim traktowaniem podjelam walke o swoje prawa i zostalam do konca zlecenia.

Przez ponad rok jednak odrzucalam kazde zlecenie z pdp mieszkajacym z kims.

Tak profilaktycznie, podobnie jak nie biore zlecenia bez internetu, bo wiem jak funkcjonuje stick i jak dlugo czeka sie na stale lacze. 

Ale nadszedl ten dzien(jestem tylko czlowiekiem, wiec zmieniam zdanie) i wzielam dwoje pdp pozostajacych w zwiazku partnerskim.

Z wolnym nie bylo problemu, nawet bywalam w teatrze. Dzieki temu, ze oboje mieli poczucie humoru wspominam to miejsce z usmiechem.

Pan byl autorem powiedzenia: "Dla starych ludzi dobre jedzenie jest jak seks".

Bardzo mnie tym ujal, bo ja tez kocham to co seksowne:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z palcem w.....buzi ...wymaga tej opieki ?

dziadek -totalna demencja,jedno dobre to reaguje na ruch przy twarzy i otwiera usta-można go karmić,babcia bez demencji ale ledwo się porusza-ma swoją opiekunkę 3x dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras1 napisał:

dziadek -totalna demencja,jedno dobre to reaguje na ruch przy twarzy i otwiera usta-można go karmić,babcia bez demencji ale ledwo się porusza-ma swoją opiekunkę 3x dziennie

Dobrze , że ta reakcja na ruch przy twarzy ...tylko :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maras1 napisał:

dziadek -totalna demencja,jedno dobre to reaguje na ruch przy twarzy i otwiera usta-można go karmić,babcia bez demencji ale ledwo się porusza-ma swoją opiekunkę 3x dziennie

A Ty narzekasz że nie masz z kim porozmawiać, opiekunka 3 ×dziennie.

Mnie by gęba rozbolała od gadania :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hawana napisał:

Mialam cztery przypadki, gdzie moj pdp mieszkal z bliska osoba.

Kiedy pierwszy raz zgodzilam sie na taka stelle, stwierdzilam, ze to rozwiazanie  moze byc super, bo dzieki temu mialam wolne weekendy.Duzo jezdzilam i zwiedzalam a czas szybko mi minal.

Za drugim razem wyladowalam u pani, ktora mieszkala z partnerem, niestety nie zglosila tego agencji. Zrezygnowalam w trakcie , bo pan pil, draznil pdp i wtedy klocili sie. Ciagle straszyl, ze odejdzie, a ona plakala i nie mogla spac.

To jednak mnie nie zrazilo.  Wzielam  zlecenie do malzenstwa, wszak 50 lat wspolnego pozycia  to dobry przyklad. Do opieki byla tylko pani. Maz  okazal sie tyranem a moja pdp biedna, zastraszona kobieta. Przeszkadzal mi w opiece, nie zapewnial czasu wolnego i wyzywienia, wprost wyganial do Polski. Probowal ze mnie zrobic taksowkarza i sluzaca. Oburzona takim traktowaniem podjelam walke o swoje prawa i zostalam do konca zlecenia.

Przez ponad rok jednak odrzucalam kazde zlecenie z pdp mieszkajacym z kims.

Tak profilaktycznie, podobnie jak nie biore zlecenia bez internetu, bo wiem jak funkcjonuje stick i jak dlugo czeka sie na stale lacze. 

Ale nadszedl ten dzien(jestem tylko czlowiekiem, wiec zmieniam zdanie) i wzielam dwoje pdp pozostajacych w zwiazku partnerskim.

Z wolnym nie bylo problemu, nawet bywalam w teatrze. Dzieki temu, ze oboje mieli poczucie humoru wspominam to miejsce z usmiechem.

Pan byl autorem powiedzenia: "Dla starych ludzi dobre jedzenie jest jak seks".

Bardzo mnie tym ujal, bo ja tez kocham to co seksowne:d

To jest chyba jedyna merytoryczna wypowiedz w temacie ,który założyłam a sorry @maras1 też się merytorycznie wypowiedział chociaż nie tak do końca .Temat mnie interesuje dlatego chciałam zapoznać się z doświadczeniami innych .Nie mam do nikogo pretensji ,że zaśmieca ten temat jest zabawnie a to najważniejsze .Sama pisze byle gdzie  i jest mi to obojętne kto? gdzie? i co pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

To jest chyba jedyna merytoryczna wypowiedz w temacie ,który założyłam a sorry @maras1 też się merytorycznie wypowiedział chociaż nie tak do końca .Temat mnie interesuje dlatego chciałam zapoznać się z doświadczeniami innych .Nie mam do nikogo pretensji ,że zaśmieca ten temat jest zabawnie a to najważniejsze .Sama pisze byle gdzie  i jest mi to obojętne kto? gdzie? i co pisze :)

A jak to wyglada u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy byłam do opieki gdzie był zdrowy małżonek. Ten drugi raz wzbudził mój niesmak. Mąż zachowywał się jak cierpiętnik bo żona jest chora ( udar ) i wymaga opieki zamiast zajmować się domem i nim.  Przy tym jeśli łaskawie poprawił jej poduszkę chociaż to jej twarz rozkwitała i dziękowała mu jakby to było coś niezwykłego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dwa razy byłam do opieki gdzie był zdrowy małżonek. Ten drugi raz wzbudził mój niesmak. Mąż zachowywał się jak cierpiętnik bo żona jest chora ( udar ) i wymaga opieki zamiast zajmować się domem i nim.  Przy tym jeśli łaskawie poprawił jej poduszkę chociaż to jej twarz rozkwitała i dziękowała mu jakby to było coś niezwykłego. 

Jestem ciekawa jak jest w przypadku odwrotnym jak to mąż jest chory ? Ja też mam chorą babcię ale napiszę o tym jutro jakie są moje spostrzeżenia .Miałam kiedyś też małżeństwo gdzie chory był dziadek ale byłam tam krótko .Miał wspaniałą żonę .To była moja pierwsza stela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maras1 napisał:

współmałżonka mojego pdp,wkłada mu palec do buzi,bo skarbuś to lubi,oprócz tego sama potrzebuje opieki,na szczęście nie mojej:oklaski:

Nie mam czasu żeby opisać ciekawsze przypadki . Boję się, że @violka pogoni mnie za komódki . Może wieczorkiem coś naskrobię. Ogólnie uważam, ze w wieku starczym oboje ( para ) potrzebują pomocy . Tylko jedno trochę więcej O.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...