Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupów dalszy ciąg.Córka Pdp przywiozła zakupy wg.mojej listy.

Mieszanki orzechów ,lub Studenckiej nie kupiła bo za drogo.Kupi mi owszem jeśli za nie zapłacę .Ona takich drogich rzeczy mi kupować nie będzie.No i teraz wyszło ,że jak pierwsze zakupy sama zrobiłam za 100 euro,to mało na zawał  córka z synem nie zeszli.Wszystko w temacie.Bobrze ,to co by się działo przy łososiu wędzonym .

No po prostu porażka.Pierwszy raz mam taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskarżę się. Co prawda mój problemik w porównaniu do waszych jest śmieszny ale co tam. 

Mam dzisiaj piękną pogodę. Pomyślałam że to chyba ostatni moment żeby okna umyć ( nie cierpię  myć okien ! ) Ja to tej czynności potrzebuję kopa, inaczej nie podchodzę xd No to kopa z rana dostałam, sruuu do szmatek i płynów. Perszing sam się w tyłku zamontował. Sama nie wiem kiedy machnęłam 3 okna i balkon do kompletu. No to wzięłam się za obiadek. Patrzę na okno a ono jakieś ufajdane. Nożżż kurka ! Jakaś duża mucha albo mały ptaszek kibel sobie z mojej szyby zrobił ! Otworzyłam okno, poprawiłam, poburczałam pod nosem i tyle. Wzięłam się za obiadek. Wrzuciłam nóżki kurczacze na patelnię, kręcę się po kuchni i słyszę jak nóżki strzelają głośno. Wyjątkowo głośno ! Tylko przez chwilkę nie były przykryte. No i gdzie prysnął tłuszcz ? No oczywiście na szybę a miał kawałek drogi do przebycia. I to jak "bogato" ! To już mnie wkurzyło, bo normalnie to nic mi nie pryska xd ale cóż ... szmatka, płyn. 

Zawsze jak umyję okno to chociaż nie ma w okolicy chmur, to na bank przylezą i pokropią. Jak bum bum bum :szok:No dzisiaj zastępstwo miałam :szydera: Następne mycie okien na wiosnę :papieros: Haha !

  • Lubię to 8
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mycha napisał:

Poskarżę się. Co prawda mój problemik w porównaniu do waszych jest śmieszny ale co tam. 

Mam dzisiaj piękną pogodę. Pomyślałam że to chyba ostatni moment żeby okna umyć ( nie cierpię  myć okien ! ) Ja to tej czynności potrzebuję kopa, inaczej nie podchodzę xd No to kopa z rana dostałam, sruuu do szmatek i płynów. Perszing sam się w tyłku zamontował. Sama nie wiem kiedy machnęłam 3 okna i balkon do kompletu. No to wzięłam się za obiadek. Patrzę na okno a ono jakieś ufajdane. Nożżż kurka ! Jakaś duża mucha albo mały ptaszek kibel sobie z mojej szyby zrobił ! Otworzyłam okno, poprawiłam, poburczałam pod nosem i tyle. Wzięłam się za obiadek. Wrzuciłam nóżki kurczacze na patelnię, kręcę się po kuchni i słyszę jak nóżki strzelają głośno. Wyjątkowo głośno ! Tylko przez chwilkę nie były przykryte. No i gdzie prysnął tłuszcz ? No oczywiście na szybę a miał kawałek drogi do przebycia. I to jak "bogato" ! To już mnie wkurzyło, bo normalnie to nic mi nie pryska xd ale cóż ... szmatka, płyn. 

Zawsze jak umyję okno to chociaż nie ma w okolicy chmur, to na bank przylezą i pokropią. Jak bum bum bum :szok:No dzisiaj zastępstwo miałam :szydera: Następne mycie okien na wiosnę :papieros: Haha !

Trzeba było zagwizdać po mnie-mycie okien jest moim ulubionym zajęciem.:tak2:Robię to z namaszczeniem -nieomal.Pierw charatnę jedno a potem patrze na to brudne i....podziwiam swoją pracę.I tak pomalutku jadę z następnymi,pamietając o podziwianiu:haha:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Teresadd cholera, po prostu bydlaki skape, wredne!!!

 

Brak slow...:mur:

No zjadła mnie totalnie,jak mi powiedziała ,że mam jej zapłacić .1,7  euro tyle kosztuje mieszanka studencka.Więc poszłam sobie na orzechy i jeszcze jabłek przyniosłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BabaJagusia napisał:

Teresko a może zrób tak:daj kobicie 1,7 za mieszankę i dołóż 2euro mówiąc,że to prezent od Ciebie.Na mieszankę dla niej.Ja uważam,że jak być "dziadem"-to przynajmniej honorowym.:haha:

Już mi się  nie chce wojować.Kiedyś wojowałam.Za tydzień jest busik do najbliższego miasteczka pojadę i powiem ,że po mieszankę i inne rzeczy dla siebie jadę.Już mi się odechciało słuchać jej komentarzy , że to jest takie srakie czy owakie  że ona np.20 lat nie jadła rzodkiewki ,a ja chcę.Wczoraj jej wyrażnie powiedziałam ,że ja jem i kupuję co ja lubię,i naprawdę sobie kupię.Za swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, BabaJagusia napisał:

Teresko a może zrób tak:daj kobicie 1,7 za mieszankę i dołóż 2euro mówiąc,że to prezent od Ciebie.Na mieszankę dla niej.Ja uważam,że jak być "dziadem"-to przynajmniej honorowym.:haha:

Na mojej pierwszej szteli, jak przyjechała druga córka PDP (bo były dwie: jedna mieszkała bliżej i była bezproblemowa, a druga dojeżdżała na weekendy z sąsiedniego landu), to zrobiła awanturę o to, że przypaliłem trochę jajka i to jest 0,25 € verschwendet! Wyjąłem z kabzi złotówkę, powiedziałem, że to około 1/4 €, dałem jej i powiedziałem, że koniec tematu jajek :szydera:

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Na mojej pierwszej szteli, jak przyjechała druga córka PDP (bo były dwie: jedna mieszkała bliżej i była bezproblemowa, a druga dojeżdżała na weekendy z sąsiedniego landu), to zrobiła awanturę o to, że przypaliłem trochę jajka i to jest 0,25 € verschwendet! Wyjąłem z kabzi złotówkę, powiedziałem, że to około 1/4 €, dałem jej i powiedziałem, że koniec tematu jajek :szydera:

Macie jakieś zasrane " szczescie " do takich skąpych rodzin....mnie to jeszcze nie spotkalo....i zebym tego nie wypowiedziala w złą godzine...:d tu mnie nikt nie sprawdza, nie zaglada w garnki ani do lodowki, rachunki bez oglądania corka wyrzuca do śmieci. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Trzeba było zagwizdać po mnie-mycie okien jest moim ulubionym zajęciem.:tak2:Robię to z namaszczeniem -nieomal.

No patrz, ja też prawie ekstazę przeżywam jak patrzę na wypucowane okienka :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

@Mycha gdyby nie te zakupy ,to byłby idealnie.No ,ale nie można mieć wszystkiego.Pierwszy raz takie szczęście mnie spotkało.Po trzech tygodniach kupiła mi sałatę lodową.:lanie: .

Śmiać się,czy płakać.

Współczuję Tobie @Teresadd tych ograniczeń. Byłam już w takich "czarnych" miejscach. Mam juz sporawdzone na własnej skórze, że im bardziej mi czegoś ograniczali, to mój apetyt na ten akurat produkt niebotycznie wzrastał . Tak było właśnie z moim ulubionym mlekiem, wszelkiego typu ziarenkami ( w końcu ptaszyną jestem :) ). Teraz kiedy byłam na miejscu, gdzie ptasiego mleka mi nie brakowało, nie miałam w ogóle łaknienia na mleko i ziarno.

To się nazywa fenomen ograniczeń. Nie pokazuj im , że kupujesz produkty za swoją kasę, bo następna opiekunka będzie miała jeszcze gorzej. Wąż w ich kieszeni będzie coraz większy.Kup sama sobie i zjedz nie afiszując się.

Zapytaj tylko co złego im zrobiłaś, że chcą Ciebie zabić , albo, że przyjechałaś im pomóc, a oni w odwdzięce częstują Ciebie ograniczeniami jak w głodującej Afryce. Nagadaj im, że Twoje wyobrażenie o Niemcach uległo dewaluacji po doświadczeniu w ich domu. Ciągle musisz używać słów: u Was, Wasze, z waszego powodu. Daj im odczuć, że są wyjątkowi w całym landzie i nie chcesz już pomagać Niemcom. Nagadaj, że w sklepach są miliony produktów i to jest wszystko dla ludzi do spożycia, nie do leżenia . Zaraz wyjedziesz, a w ich głowach zostawisz negatywne myśli właśnie o nich samych . Ja u sknery w Hiszpanii tylko wtedy jak jej dowalałam bez ogródek miałam na jedeną chwilę lepiej ( o ile takie słowo można w ogóle użyć) . Przypomnę , że koszt mojego dziennego wyżywienie nie przekraczał 1 euro !!!  Tam był wypas nad wypasami !!!  Rodzina nie reagowała, agent i koordynator też. 

Za to teraz, kiedy byłemu agentowi ktoś odmawia zlecenia przysyła on do mnie maile z pogróżkami, że poda mnie do sądu za negatywne opinie o nim, choć nigdzie nie wymieniłam jego nazwy podmiotu publicznie . Prawdopodobnie z powodu zwidów też będzie potrzebował niedługo pomocy opiekunki:haha:. Karma @Teresadd wraca:tak2: . Tobie, na szczęście nic złego nie grozi :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi ale ja jej to wszystko powiedziałam.Dostałam od syna kieszonkowe na drobne zakupy ,więc wiadomo ,że za to kupię.Aż taka wyrywna nie jestem ,żeby za swoje kupować .A tu dzieci Pdp nie mogą się w kwestii zakupów dogadać.Wytrzymam do końca listopada ,może tydzień dłużej i tyle.I pociesza mnie to ,że kiedyś tylko wspomnę może o tym miejscu,albo i nie.Bo roboty jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Trzeba było zagwizdać po mnie-mycie okien jest moim ulubionym zajęciem.:tak2:Robię to z namaszczeniem -nieomal.Pierw charatnę jedno a potem patrze na to brudne i....podziwiam swoją pracę.I tak pomalutku jadę z następnymi,pamietając o podziwianiu:haha:

No wiesz co !!! :szok: I ja o tym nie wiem :szok: I nie pochwaliłaś się ani razu :szok: Bo ja z oknami mam nie do końca poprawne relacje.., owszem umiem i podziwiam, ale do lubienia to wciąż mi daleko ... Zawsze z ulgą zamienię na prasowanie :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, NNNdanuta napisał:

No wiesz co !!! :szok: I ja o tym nie wiem :szok: I nie pochwaliłaś się ani razu :szok: Bo ja z oknami mam nie do końca poprawne relacje.., owszem umiem i podziwiam, ale do lubienia to wciąż mi daleko ... Zawsze z ulgą zamienię na prasowanie :d

A ja prasowanie z ulgą i wyrazami wdzięczności i szacunku , oddam w dobre ręce ...a okna do mycia są the best :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...