Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@geronimo, mam nadzieję, że już wszystko ok.

Przyspieszony puls może być spowodowany częstoskurczem, choć 99 to jeszcze nie max, ale i tak niedobrze.

Spróbuj w takim przypadku pomasować sobie tętnicę szyjną, powinno serce się uspokoić.

Jesli masz dostęp do beta-blokerów, można zażyć tabletkę, ale tego na własną rękę bym nie eksperymentowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Basiaim napisał:

@geronimo, mam nadzieję, że już wszystko ok.

Przyspieszony puls może być spowodowany częstoskurczem, choć 99 to jeszcze nie max, ale i tak niedobrze.

Spróbuj w takim przypadku pomasować sobie tętnicę szyjną, powinno serce się uspokoić.

Jesli masz dostęp do beta-blokerów, można zażyć tabletkę, ale tego na własną rękę bym nie eksperymentowała.

 

Przyczyną takiego skoku ciśnienia prawdopodobnie była zupka dyniowa.

Trza odstawić takie frykasy

Generalnie mam nadciśnienie regulowane Ramiprilem 2 razy dziennie.

I do tego rano Amlodipin wszystko to po 5mg

Ale zauważyłem że dieta ma duży wpływ na ciśnienie

Z ranca jeszcze biorę witaminę B12 magnez 400 do tego Moringe, no i moje  dawki na cukier.

Wczoraj trochę się wystraszyłem bo od 2 lat nie skoczyło mnie tak wysoko

Wróciło wszystko do normy na granicy podwyższonego trochę, natomiast puls zawsze mam  tak pomiędzy 88 do 100

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, geronimo napisał:

dieta ma duży wpływ na ciśnienie

Największy wpływ na ciśnienie ma stres a w pracy to o niego nie trudno zresztą w domu też :).Mam nadzieję,że ciśnienie się unormuje a jak będziesz miał dalej problemy to konsultacja z lekarzem jak najbardziej wskazana bo może leki trzeba by było zmienić albo zrobić jakieś dodatkowe badania w celu upewnienia się,że nic złego nie dzieje się w organiżmie .Oczy i nerki mogą być najbardziej podejrzane .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się poskarżyć :smutek:koszmary senne mnie dręczą nadal co noc uporczywie i notorycznie mnie jakieś duchy przeszłości nawiedzają  a dzisiaj w nocy to mi się śniło ,że mnie okradli :smutek:.Nawet mojej ulubionej  przytulanki dzisiaj pod ręką nie miałam  ,żeby się do niej przytulić :(;)

Muszę się nad pokutą zastanowić ,żeby "odkupić" swoje winy hm może leżenie krzyżem przez całe zlecenie ? a może parę euro wrzucić do koszyczka by wystarczyło ?;):haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Teresadd napisał:

Captopril pod język.To nie żarty .I leki na nadciśnienie 2x dziennie.

Gero jest diabetykiem i ...nie każdy lek może mu pomóc a czasem może zaszkodzić ...Przerabiałam to w rodzinie .Mój man był diabetykiem ....straszne skoki ciśnienia ..i jeszcze ..jeszcze ..jeszcze ...Właśnie któreś tabsy na spadek ciśnienia odniosły kiedyś odwrotny skutek ....Miał po nich potworne omamy i gdyby nie to , że córka (n mnie jak zwykle nie było ..byłam w D . ) natychmiast skonsultowała się z lekarzem mogłoby być ...nawet tragicznie ...Nie doradzajmy w tak poważnych sprawach leków , które osoba chora nie skonsultuje z lekarzem :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Gero jest diabetykiem i ...nie każdy lek może mu pomóc a czasem może zaszkodzić ...Przerabiałam to w rodzinie .Mój man był diabetykiem ....straszne skoki ciśnienia ..i jeszcze ..jeszcze ..jeszcze ...Właśnie któreś tabsy na spadek ciśnienia odniosły kiedyś odwrotny skutek ....Miał po nich potworne omamy i gdyby nie to , że córka (n mnie jak zwykle nie było ..byłam w D . ) natychmiast skonsultowała się z lekarzem mogłoby być ...nawet tragicznie ...Nie doradzajmy w tak poważnych sprawach leków , które osoba chora nie skonsultuje z lekarzem :cmok:

:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barbara48 napisał:

Podziwiam Was .

Czy większość ma wykształcenie medyczne?

Ja to bladego pojęcia nie mam o chorobach :(

Nie wiem, jak inni...ja się "mądrzę", jeśli coś znam z autopsji. Cierpię na problemy z sercem i tachykardia u mnie częsta, to mogę coś na ten temat powiedzieć. Z tym,że każdy organizm jest inny- co jednemu pomoże, nie zawsze zadziała u kogoś innego.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

Nie wiem, jak inni...ja się "mądrzę", jeśli coś znam z autopsji. Cierpię na problemy z sercem i tachykardia u mnie częsta, to mogę coś na ten temat powiedzieć. Z tym,że każdy organizm jest inny- co jednemu pomoże, nie zawsze zadziała u kogoś innego.

To w takim razie nie mam żadnej ,,specjalizacji".

 

Tobie Basiu zdrówka życzę :love:.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha normalnie wczoraj mialam. Ogolnie ostatnimi czasy babcia chce zostawiac swiatlo wlaczone w jej pokoju, bo oglada tv. No i w zwiazku z tym musze czekac do 11w nocy zeby ona  wyogladala, bo nie ma normalnej lampki tylko takie swiecace cos. I pomyslalam, ze jako ze jestem w stanie gotowosci i musze czekac az ona skonczy zanim pojde spac, to policze sobie ta godzine i wspomnialam o tym siostrzencowi, on babce a ona do mnie z ryjem ze oszukac ich probuje. To juz zeby nie podsycac konfliktu powiedzialam, zeby nie liczyl w takim razie i ze to moj blad. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
35 minut temu, LACH napisał:

W sumie ,to artykuł o tym co wiemy.Nikt charytatywnie agencji nie prowadzi.Pracownik tez agencję kosztuje.Pracuję przez agencję.Zarabiam tyle co opiekunki pracujące na czarno.Więc bicie piany ,że ktoś mnie okrada jest śmieszne.

Piszę o swoim doświadczeni tylko.Zarabiam tyle na ile sie z agencją umówię.Mam zapłacone wszystkie składki(sprawdam w Zusie)o zmianę się nie martwię,wypłata na czas,jak mi miejsce nie pasowało to po 7 dniach zjechałam.W terminie w jakim chcę jadę do pracy i na czas jaki też chcę.Transport tez wybieram sama.Pasek z wypłatą 

dostaje na emaila.Więc tak naprawde nie obchodzi mnie to ile agencja bierze od niemieckiej rodziny.Wiem ,że ja jestem na końcu tego łańcucha finansowego ,ale na tyle na ile umawiam się to mam.I zawsze jeśli prosiłam o interwencje to taką otrzymałam.Raczej wszystko załatwiałam sobie sama z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałam, mówiłam o tym, że pracuję przez agencje i jestem z tego zadowolona.

Propozycje pracy "na czarno" miałam. Proponowana kasa doopy nie urywała, a w razie kłopotów nie wiadomo, do kogo się zwrócić.

To moje zdanie.

Nie obchodzi mnie to, ile agencja dzięki mnie zarabia, ważne że mi wszystko pasuje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coście się tak tej kasy uczepiły ? :haha: Artykuł jest o ciężkich miejscach na które każdy może trafić , a ostatnie dwa akapity , mówią o tym , aby  nie dramatyzować , tylko wziąć sprawy w swoje ręce . Czyli wszystko  to , o czym świadomy opiekun wie .

 /Co zatem mogą robić opiekunki, które ”źle trafiły” z wyborem agencji i gospodarzy? Tutaj nieco nadziei daje mail od Eli. Nasza czytelniczka przekonuje, że należy czym prędzej zmienić jedno i drugie. Z pracą w tym charakterze problemu nie będzie z jednej prostej przyczyny.

"Na jedną opiekunkę przypada około dziesięciu potrzebujących jej pomocy. Wiem to od kolegi, który prowadzi agencję. Toteż zawsze możemy zmienić nasze miejsce pracy i nie musimy dawać się wykorzystywać” - napisał Ela./

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...