Skocz do zawartości

Pomysły i ręczne robótki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Pierwsza donica jest z betonu. Druga to osłonka zwykłej doniczki produkcyjnej ozdobiona bielonymi patyczkami mocowanymi drutem a czasem gwoździami. 

@Mirelka1965, jakbym miała lapka to bym sobie sama zmniejszyła.:haha:

 

Tę betonową dekorację , sama sobie zrobię :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez coś psuje od czasu do czasu . Będzie dobry czas to pokażę .Ja lubię prostotę i luz . Zagracony pokój dla mnie jest nie do wytrzymania . Teraz żałuję, że mam dwa pokoje . Przy niewielkim wysiłku w D mogłam kupić większe . Cóż , zachciało się opiekunce auta .Idę sobie popłaczę .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O 20.07.2018 at 18:28, violka napisał:

To wpadaj do mnie :d Potrzebuję pomocy przy skrobaniu nowego dziecka :haha: Ta snycerka mnie zachwyca ale czyszczenie  malutkich zakamarków  , lekko mnie przeraża O.o  :oklaski:

Bez obawy, całkiem przyjemna praca. Miałam restauratora u siebie w domu. Takie zakamary skrobie się tłuczonym szkłem. Idzie jak po maśle. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.08.2018 at 21:19, dorobota napisał:

Ja tez coś psuje od czasu do czasu . Będzie dobry czas to pokażę .Ja lubię prostotę i luz . Zagracony pokój dla mnie jest nie do wytrzymania . Teraz żałuję, że mam dwa pokoje . Przy niewielkim wysiłku w D mogłam kupić większe . Cóż , zachciało się opiekunce auta .Idę sobie popłaczę .

Póki co masz mieszkanie i auto:oklaski:. Pracy w DE wystarczy, żeby zarobić na zamek z księciem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Bez obawy, całkiem przyjemna praca. Miałam restauratora u siebie w domu. Takie zakamary skrobie się tłuczonym szkłem. Idzie jak po maśle. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy

Znalazłam lepszy sposób jak przetestuję to opiszę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, violka napisał:

@Blondi już bym ją skrobała do nagości :haha: Brakuje mi na niej troszkę rzezbień , ale można kupić jakieś ornamenty z pyłu drzewnego i nakleić image.png.6a1054ae3bc9aec395342f2878b84581.png:oklaski: Już ją widzę w bieli , potraktowaną antycznym woskiem :love:

Jest ladna bez ornamentów,,ma tam przy oparciach troszkę ,,wystarczy,,ale o instrukcję malowania Ciebie poproszę ,,co najpierw zrobic,,aby fajnie wyszlo,,dopiero dzisiaj wrociliśmy ,, niech odpocznie sobie ta kanapka,,,ja widze ją w bieli i w pudrowym rożu,,no może nie jednolitym jednym kolorze ,,ale w tonacjach pastelowych ,,pudrowy roż z jakims tam ,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Jest ladna bez ornamentów,,ma tam przy oparciach troszkę ,,wystarczy,,ale o instrukcję malowania Ciebie poproszę ,,co najpierw zrobic,,aby fajnie wyszlo,,dopiero dzisiaj wrociliśmy ,, niech odpocznie sobie ta kanapka,,,ja widze ją w bieli i w pudrowym rożu,,no może nie jednolitym jednym kolorze ,,ale w tonacjach pastelowych ,,pudrowy roż z jakims tam ,,

Teraz opracowałam fajną metodę malowania w dwóch tonacjach , ale cały efekt wydobywa się na rzezbieniach . Mam problem z wklejaniem zdjęć , bo wszystkie są na telefonie a mój laptop traktuje telefon jak intruza i nic nie przepuszcza >:( Może synek cos zaradzi , idę się pouśmiechać do niego :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Blondio matko, na zyle zlota trafilas!

Zazdroszcze!

To tylko namiastka tego co ma, nie porobilam przeciez wszystkiego,,jeszcze mi powiedzial że ma dwie szopy drewniane duże gratów,,pojadę do niego przyczepką ,,bo mi krzesła jeszcze się podobaly i jeszcze jakieś graty bym dobrała,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności nakłada się na całość kolor , który będzie tylko received_497879374060401.thumb.jpeg.8f0d3c94ea3c254bd8bede2b4714367a.jpegprzebijał spod docelowej farby . Następnie malujesz na biało , ale farbę na rzezbienia nakładasz odciśniętą z farby gąbką , reszta pędzlem . Po wyschnięciu , robisz przecierki papierem ściernym . Na zakończenie wosk received_325400058284894.thumb.jpeg.4f38ae4fd265cceb0dd5edd70dca4fb2.jpegreceived_266782530641660.thumb.jpeg.25dc09a49f5e9ae0da89ef7bf3554f72.jpegreceived_245528866141719.thumb.jpeg.534d6a2028c17efabd328d08eaee34e7.jpeg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

W pierwszej kolejności nakłada się na całość kolor , który będzie tylko received_497879374060401.thumb.jpeg.8f0d3c94ea3c254bd8bede2b4714367a.jpegprzebijał spod docelowej farby . Następnie malujesz na biało , ale farbę na rzezbienia nakładasz odciśniętą z farby gąbką , reszta pędzlem . Po wyschnięciu , robisz przecierki papierem ściernym . Na zakończenie wosk received_325400058284894.thumb.jpeg.4f38ae4fd265cceb0dd5edd70dca4fb2.jpegreceived_266782530641660.thumb.jpeg.25dc09a49f5e9ae0da89ef7bf3554f72.jpegreceived_245528866141719.thumb.jpeg.534d6a2028c17efabd328d08eaee34e7.jpeg 

Ta szarość to wosk? Jeszcze nie pracowałam z woskiem, ale juz sobie kupiłam jakiś czas temu. Na razie bezbarwny. Mam starą szafkę w sypialni, ktorą mam zamiar tym woskiem potraktować. Nie chcę jej zmieniać koloru, bo pasuje mi do pozostałych mebli, ale odświezyć musowo trzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

Ta szarość to wosk? Jeszcze nie pracowałam z woskiem, ale juz sobie kupiłam jakiś czas temu. Na razie bezbarwny. Mam starą szafkę w sypialni, ktorą mam zamiar tym woskiem potraktować. Nie chcę jej zmieniać koloru, bo pasuje mi do pozostałych mebli, ale odświezyć musowo trzeba.

Ja też nie pracowalam z woskiem,,zawsze odczyscilam i malowalam farbą wodną bialą,,a potem przecierki i efekt był super:tak2:  @violka sporo rzeczy już zrobiła a trening czyni mistrza,,więc @violka ten wosk to bezbarwny ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

Ta szarość to wosk? Jeszcze nie pracowałam z woskiem, ale juz sobie kupiłam jakiś czas temu. Na razie bezbarwny. Mam starą szafkę w sypialni, ktorą mam zamiar tym woskiem potraktować. Nie chcę jej zmieniać koloru, bo pasuje mi do pozostałych mebli, ale odświezyć musowo trzeba.

Oba odcienie , to farba kredowa . Zdjęcia wstawiłam w kolejności jak malowałam . Nad woskiem jeszcze się zastanawiam . Wosk używa się na surowe drewno lub na farbę kredową w zależności co nam bardziej odpowiada , ale szafę chyba zostawię tak jak zrobiłam...... hmmm jeszcze myślę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...