Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś dla siebie sadzone dwa,ziemniaki podsmażone i jogurt Kalinka,haha. Zsiadłego mleka nie znalazłem, ale w Kauflandzie wiem, że mają,a tu mam REWE, tylko. A dziadkowi bitka wieprzowa, bratkartoffeln. Do tego buraki starkowane z odrobiną chrzanu i mizeria...na bogato :hahaha: a co, w domu tego nie mam

Kefir,a nie jogurt

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My biedny naród opiekunkowski nic w domu nie mamy ,,ani wody ani prądu,,o jedzeniu możemy zapomniec ,,musimy przyjechać do De aby się umyć i najesc:hahaha::hahaha::hahaha: niektórzy mają nas za  ludzików z kamienia łupanego,,hahhaha  mamy podziwiać lasy i jeziora czy rzeki,,bo nasze oczęta w życiu takiej pięknej przyrody nie widziały,można jeszcze wyliczać a wyliczać,,,

Mój obiadek wyszedl ,,bardzo dobry" ,,babcia pełen talerz wsunęła w siebie,,:o 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi, wow  :love: Czuję ten amorat oregano, wciskający mi się w moje nozdrza...:hahaha:

Hallo ,,nie było oregano:płacz: bo musze babci gotować jak dla dziecka,,ale mam swój smak z Polski ,,przemyciłam do De i tym smakiem podbijam babci czujki smakowe-hahaha  ale wyszedł sos mięsny super-pycha,,zjadłyśmy z babcią wszystko:o w Twoje nozdrza ? wciśnie się co innego-poczekaj:hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie je :płacz: Tylko ja się opycham? :hahaha: dawno po obiedzie ,,ale mialam kurczaka dobrego w sosie ,ziemniaczki i marcheweczka gotowana-młoda!!! A co! pochwaliłam się ,,bo mam co jesc:hahaha: takiego kurczka złotego nie jadłam u nikogo w De ,,a tutaj szaleje równo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja nie poszaleję, u mnie ciężko coś przemycić ciekawego. :(

 

A kto meni ustala? dziadek? bo dziadek chyba u Ciebie rządzi ,,a kto robi zakupy? masz wyliczone produkty, które możesz kupic? w takich chałupach to się człowiek musi jeszcze męczyć z jedzeniem,,nie dośc że z PDP to jeszcze z żarciem,,,nie dośc ,że daleko od domu ,,to jeszcze biednie jesc,,idzie wytrzymac ale czemu nie może być normalnie,,aby opiekunka też mogła sobie zjeśc to na co ma ochotę,,oj lubią co niektórzy rządzić wszystkim,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek z babcią ustalają a ja mam listę co mam kupić.

Jak byłyśmy same to kupowałam sama to co chcę, ale jednak ustalałam co będziemy jadły.

Ja nie cierpię z powodu jedzenia, nudzi mnie tylko monotonia, ale głodna nie chodzę i nie zwracam ( jeszcze ) makaronami, mrożonkami i jedzeniem z torebki. Ja w sumie lubię tzw. niezdrowe jedzenie, ale nie z torebki, puszki czy mrożonki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta monotonie mamy chyba wszyscy,,ja mam taką ,że szkoda gadać,,co do minuty mam dzień -hahahha ale idzie wytrzymac ż moją śmieszką,,,jak mi dzisiaj powiedziała ,że o 12 godz, a jest za 5 min, 12 godz, ,,,hahahha musiałam te 5 min, zaczekać,,,roześmiałam się razem z babcią,,,kurcze 5 min, jak w szwajcarskim zegarku mam wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupinka na bogato,,ale smakowita,,wszystkie warzywa świata:hahaha: a jak zdrowo!! mało roboty ,,bo wszystko w jednym garnuszku i jutro mam obiad dla babci z głowy ,,a ja sobie coś innego przygotuję,,chyba placki ziemniaczane -no tak za mną chodzą jak Ptasie mleczka,,,hahhaa i do tego kwaśna śmietanka,,,mniam,,takie nic ,,a tak się chce,,,:święty: tak bardzo jak  czegoś jeszcze!!!  no faceta!!! :love::o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Niech ktoś zamknie ten temat ! Bo się zapluję. :hahaha:

Właśnie dzisiaj zaczęły mi się marzyć plaski ziemniaczane ale tu nie ma tarki o drobnych oczkach :(

Oj co tam!! ja nasmażę i Ci wyślę!!! :hahaha: nawet tarkę tutaj chyba mam:o  nic się nie martw ,,podzielę się z Tobą i tej zupy też Ci dam,,bo pycha!! taka prawdziwa polska zupa,,,a teraz zmykaj na Rozmowy przu kawie-bo tam sie leją trunki i są nawet lody i ciacho!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dokładnie tak będę wyglądała jak wrócę do domu. :d:d:d

 

:hahaha::hahaha::hahaha: uroczo!!! pociągająco i to jak bardzo!!!  zero zmarszczki bo wszystko się slicznie naciągnie,,zobacz ile korzyści jest ,,,aż szkoda tego utracić:o:płacz::hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpecki z mięsa woł.wieprzowego-bardzo dobrego ,świeżo mielonego w sosiku pieczeniowym,,,ziemniaczki ,marcheweczka gotowana,,szparagi obgotowane i podsmażone na masełku,,taki obiadek dzisiaj serwuję,,kuchnia Blondi,,,,:hahaha: a co u Was są za zapachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

jak się takiego pociamka ogórasa, Blondi, to niebo w ...gębie :płacz: :hahaha: a dziś u nas Puten-filet, słowem i na talerzu w DE różnorodność

Jak jesteśmy w de to nawet za ogórkami kiszonymi tęsknimy:hahaha: pewnie te ogórasy śnią się niektórym po nacach.A w temacie to u mojej babci furorę zrobiła zupa z fenkuła nawet córka wzięła przepis bo tak jej smakowała:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dzisiaj nic nie będzie piekło,,chyba ,że??? :hahaha: coś mnie najdzie:święty::serce:

U mnie zupka warzywno kalafiorkowa -ale pachnie !!!! lubię zupy gotować bo to szybko się robi,,aby dużo w garnek nawkładać i git!!!  a ja musze narazie wąchać i już głodna się robię,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...