Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, asna napisał:

Próba śląskiej orkiestry w remizie i dyrygent pyta:

- Trumpety fertich?

- Ja, trumpety som fertich...

- Pucony fertich?

- Ja, pucony som fertich...

- Cimbalisten fertich?

- Ja, my som fertich...

- Alzo... ajnc, cwaj, draj... Boże, coś Polskę...

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roz jeden synek przylecioł do piekarni i woło:
- Dejcie mi dwie żymły i jedno bułka!
- Przeca to je to samo - pado piekorz.
- Dupcys fleki! Żymła je żymło a bułka - bułko.
Piekorz mu sprzedoł, ale jak synek już mioł wylyź na plac, pado mu jeszcze roz:
- No dyć pedz mi - a to był piekorz ze Ślunska - no pedz mi czymu to nie je to samo?
- No bo widza, te dwie żymły są dlo starki i mojej muter, a ta bułko jest dlo ciotki, a łona je ze Sosnowca.

Edytowane przez asna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Roz jeden synek przylecioł do piekarni i woło:
- Dejcie mi dwie żymły i jedno bułka!
- Przeca to je to samo - pado piekorz.
- Dupcys fleki! Żymła je żymło a bułka - bułko.
Piekorz mu sprzedoł, ale jak synek już mioł wyjść ze sklepu, pado mu jeszcze roz:
- No dyć pedz mi - a to był piekorz ze Ślunska - no pedz mi czymu to nie je to samo?
- No bo widza, te dwie żymły są dlo starki i mojej muter, a ta bułko jest dlo ciotki, a łona je ze Sosnowca.

Byc z Sosnowca to podobno nie grzech, ale hanba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła dziołcha PDP. Pada więc jestem skazany na ich towarzystwo. Siedzieliśmy sobie przy stole, ja piłem herbatkę, PDP z frelką maszkiecili kolację. Znowu wyciągnęli temat polityki. Uciąłem, że mnie to nie interesuje, to dostałem połajankę, że muszę się interesować polityką :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Przyszła dziołcha PDP. Pada więc jestem skazany na ich towarzystwo. Siedzieliśmy sobie przy stole, ja piłem herbatkę, PDP z frelką maszkiecili kolację. Znowu wyciągnęli temat polityki. Uciąłem, że mnie to nie interesuje, to dostałem połajankę, że muszę się interesować polityką :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji ostatniego mojego dnia w tym domu wariatów urządziłem dzień polski. Mówię do PDP po polsku i po śląsku naprzemiennie i tak też mu udzielam odpowiedzi na prośby i pytania :haha:W końcu się zirytował i mi powiedział, żebym mówił po niemiecku. Powiedziałem po niemiecku, że mu się epoki pomyliły :szydera: Teraz każdy może mówić jak mu się podoba, także po polsku. Powiedział mi, że nie zna polskiego. Powiedziałem, że miał 91 lat, żeby się nauczyć :szydera: Jak zapytał po co miałby się nauczyć polskiego to powiedziałem, że Europejczyk powinien znać przynajmniej jeden język obcy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, asna napisał:

Z okazji ostatniego mojego dnia w tym domu wariatów urządziłem dzień polski. Mówię do PDP po polsku i po śląsku naprzemiennie i tak też mu udzielam odpowiedzi na prośby i pytania :haha:W końcu się zirytował i mi powiedział, żebym mówił po niemiecku. Powiedziałem po niemiecku, że mu się epoki pomyliły :szydera: Teraz każdy może mówić jak mu się podoba, także po polsku. Powiedział mi, że nie zna polskiego. Powiedziałem, że miał 91 lat, żeby się nauczyć :szydera: Jak zapytał po co miałby się nauczyć polskiego to powiedziałem, że Europejczyk powinien znać przynajmniej jeden język obcy :szydera:

Krótkiej podróży na własne włości. I nie zapominaj o nas synek. Bo kości będą porachowane. I to co do ścięgna:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, asna napisał:

Z okazji ostatniego mojego dnia w tym domu wariatów urządziłem dzień polski. Mówię do PDP po polsku i po śląsku naprzemiennie i tak też mu udzielam odpowiedzi na prośby i pytania :haha:W końcu się zirytował i mi powiedział, żebym mówił po niemiecku. Powiedziałem po niemiecku, że mu się epoki pomyliły :szydera: Teraz każdy może mówić jak mu się podoba, także po polsku. Powiedział mi, że nie zna polskiego. Powiedziałem, że miał 91 lat, żeby się nauczyć :szydera: Jak zapytał po co miałby się nauczyć polskiego to powiedziałem, że Europejczyk powinien znać przynajmniej jeden język obcy :szydera:

trzymaj sie zakretow:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48 @fioletowa.mysz @1bozka póki co hanysek jeszcze sprząta, żeby nowy dyrektor domu wariatów nie zaczął urzędowania od walki z materią, bo walka z duchem PDP będzie wystarczająco trudna :szydera: Poranny pflegemyjec mi powiedział, że i tak jest lepiej, bo PDP jeszcze rok temu był dużo bardziej upierdliwy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
O 25.03.2018 at 22:35, Jurek50 napisał:

W kwestii skrzypiacych drzwi,zamiast patyczkow mozna wykorzystac sktrzykawke,gdyz czesto sa uzywane przez Pflegedienst przy podopiecznych.Pozdrawiam.

U mnie na stanie ani strzykawki, ani patyczków, za to pióro gołębia albo gęsi z parku znalezione na spacerze też jest dobre. Wiem, bo już smarowałam zawiasy furty i bramy przy posesji. Zabieg ten zrobiłam po pierwszym niepszespanym poranku jak do sklepu szanowne grono tejże posesji sznurem do piekarni szło po świeże pieczywo. Już nawet myślałam, że jakiegoś osła do płotu uwiązali, bo na zmianę u..., o... u...o.... było słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Heidi napisał:

U mnie na stanie ani strzykawki, ani patyczków, za to pióro gołębia albo gęsi z parku znalezione na spacerze też jest dobre. Wiem, bo już smarowałam zawiasy furty i bramy przy posesji. Zabieg ten zrobiłam po pierwszym niepszespanym poranku jak do sklepu szanowne grono tejże posesji sznurem do piekarni szło po świeże pieczywo. Już nawet myślałam, że jakiegoś osła do płotu uwiązali, bo na zmianę u..., o... u...o.... było słychać. 

@Heidiwlasnie z braku w/w w gniazdky mem, paluchem,olejem kujawskim

prostacko wysmarowalam wszystkie zawiasy, bo kwiczaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.10.2019 at 12:21, Heidi napisał:

U mnie na stanie ani strzykawki, ani patyczków, za to pióro gołębia albo gęsi z parku znalezione na spacerze też jest dobre. Wiem, bo już smarowałam zawiasy furty i bramy przy posesji. Zabieg ten zrobiłam po pierwszym niepszespanym poranku jak do sklepu szanowne grono tejże posesji sznurem do piekarni szło po świeże pieczywo. Już nawet myślałam, że jakiegoś osła do płotu uwiązali, bo na zmianę u..., o... u...o.... było słychać. 

To nie był osioł, na bank, one robią iii...u:haha:

Może jakiś z mutacja :haha:

Oraz dzień dobry :oklaski:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...