Skocz do zawartości

Nigdy więcej wychodzacego kota!!!


Gość danuta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.08.2023 o 12:43, Gość Basia napisał(a):

Bo jak się bierze kota w pakiecie to dobrze wiedzieć, że:

Codziennie trzeba 2 x dziennie zmienić i umyć mu miskę z wodą. 2 x dziennie podać mokre jedzenie. Dwa razy dziennie wyczyścić kuwetę. Raz w miesiącu wymienić żwirek i umyć kuwetę. Pilnować suchego jedzenia chyba, ze są inne zalecenia. Z kotem dobrze byłoby się te 15 minut dwa razy dziennie pobawić chyba, że stary. I zapytać koniecznie czy wychodzący czy nie bo jak wychodzący to wiadomo że je byle co, poluje i wchodzi w dziwne miejsca. 

Kot to obowiązek tyle, że nie trzeba z nim wychodzić. 

To obowiązek no ale i dużo radości w domu pod warunkiem że własny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z kotami niewychodzacymi uwierzcie mi że też może być nieciekawie. U jednej babci kot po każdej toalecie w bonusie wynosił z kuwety pod ogonem kawałek kupki i jeszcze saneczkowal po podlogach i dywanach. Obrzydliwe i za każdym razem trzeba było za nim latac.

Zwierzę to niestety nie człowiek. Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Anka napisał(a):

Z kotami niewychodzacymi uwierzcie mi że też może być nieciekawie. U jednej babci kot po każdej toalecie w bonusie wynosił z kuwety pod ogonem kawałek kupki i jeszcze saneczkowal po podlogach i dywanach. Obrzydliwe i za każdym razem trzeba było za nim latac.

Zwierzę to niestety nie człowiek. Anka

Może nie człowiek, ale to pewnie kwestia zmiany karmy i badań. Może trzeba było go zabrać do weta, bo zwykle kot tak nie robi jeżeli jest zdrowy i nic mu nie dolega. Czasami to pierdoła w stylu brak pasty odkłaczającej, która m.in. powoduje łatwiejsze załatwianie.

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 14:27, Gość Sabrina napisał(a):

Może nie człowiek, ale to pewnie kwestia zmiany karmy i badań. Może trzeba było go zabrać do weta, bo zwykle kot tak nie robi jeżeli jest zdrowy i nic mu nie dolega. Czasami to pierdoła w stylu brak pasty odkłaczającej, która m.in. powoduje łatwiejsze załatwianie.

S.

Warto zacząć od zbadania kupki tylko że potrzeba 3 próbki z trzech dni więc dwie trzeba przetrzymać :(((( Kot nawet jak nie wychodzi to człowiek może na butach lub na sobie przynieść różne choroby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 07:15, Gość Anka napisał(a):

U jednej babci kot po każdej toalecie w bonusie wynosił z kuwety pod ogonem kawałek kupki i jeszcze saneczkowal po podlogach i dywanach. Obrzydliwe i za każdym razem trzeba było za nim latac.

Zwierzę to niestety nie człowiek. Anka

Tak zwierzę to nie człowiek i nie wpadnie na to, że zamiast załamywać ręce to można iść do veta, zbadać kota, ale w pierwszej kolejności podciąć mu pod ogonem sierść i pewnie problem zniknie. Warto spróbować następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

każdy ma swoje preferencje i jedni będą za drudzy przeciw. Ja wychodzę z założenia, że warto próbować bo ludzie lubią przejaskrawiać, straszyć i zapewniać o swojej racji. W wielu przypadkach można się mocno zaskoczyć.  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.10.2023 o 07:15, Gość Anka napisał(a):

U jednej babci kot po każdej toalecie w bonusie wynosił z kuwety pod ogonem kawałek kupki i jeszcze saneczkowal po podlogach i dywanach. Obrzydliwe i za każdym razem trzeba było za nim latac.

Hej/ Ze wszystkim da się coś zrobić i wcale nie trzeba lecieć od razu do weta. Kot prawdopodobnie ma na tyłku za długą sierść i wtedy raz na dwa tygodnie można go samemu podgolić golarką do włosów. Kilka minut roboty i problem z głowy. Spróbujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość osa napisał(a):

Hej/ Ze wszystkim da się coś zrobić i wcale nie trzeba lecieć od razu do weta. Kot prawdopodobnie ma na tyłku za długą sierść i wtedy raz na dwa tygodnie można go samemu podgolić golarką do włosów. Kilka minut roboty i problem z głowy. Spróbujcie.

A potem pytanie czy ja go z bardzo nie wycięłam wokoło tej pupki? 

image.png.b23039752f46edd37cae5d454d5aeed8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.10.2023 o 07:15, Gość Anka napisał(a):

Z kotami niewychodzacymi uwierzcie mi że też może być nieciekawie. U jednej babci kot po każdej toalecie w bonusie wynosił z kuwety pod ogonem kawałek kupki i jeszcze saneczkowal po podlogach i dywanach. Obrzydliwe i za każdym razem trzeba było za nim latac.

Zwierzę to niestety nie człowiek. Anka

Ja tez małam podobnie ale po zmianie mokrej karmy na inną problem zniknął. Trzeba szukać na początku przyczyny w jedzeniu i eksperymentować. Widać że któryś składnik za bardzo klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość AnnaJoanna
W dniu 28.09.2023 o 02:06, Gość Karoka napisał(a):

A ja lubie do kotów i najfajniej na stałą wymianę i cieszę się jak dziecko jak po powrocie zwierzak pamięta. 

I czeka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2023 o 12:23, Gość danuta napisał(a):

Pierwszy i ostatni raz zgodziłam się do wychodzącego kota. Przez 2 tygodnie znosiłam przynoszenie myszy ale dzisiaj o 3 w nocy przyniosł ptaka, który latał jak oszalaly po całym mieszkaniu i brudzil krwią wszystkie ściany bo kot go nadgryzl ale nie zabił. 

Myślałeam że to sen. Nie wiedziałam! że koty tak mają. Teraz nie wiem kto to wszystko pomaluje bo doczyscilam tylko to co się dało podopieczna płacze że jest jak w rzeźni. 

Jak uslyszecie że jest kot to dopytujcie czy wychodzący bo można przeżyć horror.

Miałam podobna sytuację z kotem niewychodzacym który złapal ptaka na balkonie.

Nie ma reguły chyba że będzie siatka i zakaz wychodzenia. 

Kaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...