Skocz do zawartości

Trzecia faza demencji


Gość Maria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam u dziadka z demencją aż 3 lata,tylko dlatego że dobrze płacili.Całą noc chodził,krzydzał,walił w dzwi.Według mnie nic nie zrobisz.Uspokoją go troche tylko leki.Po nich będzie bardzo otumaniony,będzie robił pod siebie.Więcej nic ci nie napisze aby cie nie straszyć.To jest po prostu horor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, to prawda że to Horror, jestem totalnie zmęczona ale muszę jakoś funkcjonować. Dziadek ma prawie 99 lat więc może Bozia się ulituje i zaprosi Go do siebie. Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość Maria napisał:

Dziękuję za odpowiedź, to prawda że to Horror, jestem totalnie zmęczona ale muszę jakoś funkcjonować. Dziadek ma prawie 99 lat więc może Bozia się ulituje i zaprosi Go do siebie. Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy!

Ja bym nie liczył na z lutowanie, bo jak umiesz liczyc, to najbezpieczniej liczyć na siebie. Po pierwsze powinnaś zadbać o swoje zdrowie, bo takie funkcjonowanie jest wyniszczające dla organizmu(też przerabiałam takie przypadki). Jedynym rozsądnym wyjściem z tego jest wyjazd i szukanie innej steli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Jak to się dzieje, że demencyjna osoba, z agresją funkcjonuje bez ustawienia lekami? Zadne pieniądze nie usprawiedliwiają pobytu tam, za te pieniądze nie odzyska sie już własnego zdrowia. Rozedrganie organizmu ma niepowetowane skutki. Tez zdarzył mi się przypadek, niepodobny, bo demencja była cicha, spokojna, momentami zabawna ale dla mojej kruchej psychiki był to przypadek dewastujący. Byłam 7 tygodni i ostatnie 2 tyg to już mnie agresja łapała na tę beznadziejność. Myślę, że bez sensu jest bohatersko trwać, trzeba wiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie "trwanie" jest bohayerstwem 😳? A może-nie ubliżając nikomu-głupotą... To zwyczajny brak wyobraźni, co się dzieje w organizmie osoby pracującej z takim dementykem. 

Czy naprawdę pieniądze przesłaniają zdrowy rozsądek🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Gość

Hej, jest ciężko ale to nie pieniądze przesłaniają mi trwanie w tym "związku" z dziadkiem, jestem osobą chyba zbyt empatyczną i dlatego "Oni" to wiedzą,...ale na dzień dzisiejszy to są nieco zesrani, bo boją się że pojadę do domu i nie wrócę, nie wiem co się dalej wydarzy, jednakże nie pozwolę zniszczyć swojego zdrowia i potrafię być asertywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, dbanie o siebie przede wszystkim to twój obowiązek i prawo a potem, jeśli zdrowie pozwala dbanie o innych. Nigdy odwrotnie. Że  się  zes...ją? Ich problem. Powinni zająć się właściwie takim schorzeniem a nie zostawiać na pastwę losu i opieki. Wiej, przecież nie mamy musu, w umowie jest zapis chyba, że nie za wszelką cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...