Skocz do zawartości

Super reklama polskich opiekunek


Gość Franka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Na co? 

No na to pomaganie ,doradzanie ,podpowiadanie ,uświadamianie ale w tym konkretnym przypadku dziewczyny same prosiły o radę i pomoc więc trzeba pomóc tym bardziej,ze warunki w tej firmie są rodem z horroru i teraz już wiem dlaczego ta firma nie wystawia ofert na popularnych portalach internetowych gdzie są fora dla opiekunów  a firma jest powszechnie znana sama ją  kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, INEZ napisał:

No na to pomaganie ,doradzanie ,podpowiadanie ,uświadamianie ale w tym konkretnym przypadku dziewczyny same prosiły o radę i pomoc więc trzeba pomóc tym bardziej,ze warunki w tej firmie są rodem z horroru i teraz już wiem dlaczego ta firma nie wystawia ofert na popularnych portalach internetowych gdzie są fora dla opiekunów  a firma jest powszechnie znana sama ją  kojarzę.

Chyba nie chcę wiedzieć co to za firma.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

800 euro to tylko P.........24 płaci i jeszcze jeden gigant na rynku 

Mylisz się wiele firm tak płaci tylko nikt o tym nie pisze .Ostatnio miałam taki przypadek,że jedna z firm wystawiła na tym forum ofertę za wyższą stawkę a mi w smsie za tą samą ofertę proponowali mniej to jest zagrywka stosowana przez niektóre formy bo nie każdy przegląda oferty na internecie .Proponują opiekunce 800 euro jak się zgodzi i podpisze umowę to prawnie jest wszystko w porządku nie ma ustalonego wynagrodzenia minimalnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co te agencje wyprawiaja, az sie wlos na glowie jezy :o. Ja pracuje w takiej firmie, gdzie rodzina placi bezposrednio mnie i firmie oczywiscie tez. Skladki niestety tylko emerytalne, poza tym tzw payslipy czyli wyliczenia tna te wszystkie skladki, podatki itp. Tez dostajecie takie payslipy z wyplata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, makaroni napisał:

Tak czytam co te agencje wyprawiaja, az sie wlos na glowie jezy :o. Ja pracuje w takiej firmie, gdzie rodzina placi bezposrednio mnie i firmie oczywiscie tez. Skladki niestety tylko emerytalne, poza tym tzw payslipy czyli wyliczenia tna te wszystkie skladki, podatki itp. Tez dostajecie takie payslipy z wyplata?

Z jednej firmy która zatrudnia na niemieckich warunkach tak dostawałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba część firm zmieniła warunki i wypłaty są zaliczkowe a rozliczenie końcowe po dwóch miesiącach. Jak ktoś nieświadomy to się zgodzi. Ale tu jest też drugi kant - od zaliczek nie odprowadza się składek ZUS ! Wiem że firma opisana w materiale filmowym tak właśnie zmieniła warunki....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Maria napisał:

Znam sytuację, że firma w ogóle nie daje pasków wypłaty, nawet po zakończeniu zlecenia.

 Chyba nie musi tego robić większość firm przysyła dopiero rozliczenie roczne i tam są wyszczególnione wszystkie składki jakie odprowadzali za kolejne miesiące .Uważam,że powinien być taki wymóg żeby po każdym miesiącu razem z wypłatą dostawać taki pasek rozliczeniowy a jak ktoś chce być na bieżąco to można to wszystko sprawdzić w zusie nie wiem natomiast jak to jest jak firma zatrudnia na warunkach niemieckich pewnie trzeba by sprawdzać u niemieckiego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@makaroni pracuje w Anglii i może dlatego inne zasady ? Ja nigdy nic nie dostałam w trakcie pracy, żadnego paska, rozliczenia rachunku.

 

Ja tak po każdym miesiącu była wypłata za dni przepacowane w danym miesiącu nawet jak nie był to pełen miesiąc i od razu rozliczenie z wyszczególnionymi składkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata byłam na działalności to tematu nie było. Dwa ostatnie zlecenia przez agenturki polskie, pasków nie dostawałam. Czekam na PITy. Myślę, że te paski to dobry pomysł, ale biurokracja potrzebuje żeru i odbije się to na nas, a właściwie na naszych przychodach :( A wystarczy dobry program zainstalować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dokładne. W styczniu pracowałam w DE przy inwentaryzacjach i dostałam link do stronki gdzie mam wszystko po swoim Peselu, łącznie z PT11 teraz. :)

 

To nie bądź chytruska...podziel się... ;)

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...