Skocz do zawartości

L4 a firma nie chce mnie zwolnić ze zlecenia poratujcie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam umowe zlecenie   mowie koordynatorce ze nie moge wykonywać pracy poszłam im na rekę i czekałam na zmienniczkę  ponad tydzień stan sie pogarszał nie dość ze zlecenie było nie takie jak powinno z transferem to teraz grają głupka i nie  odbierają telefonów ode mnie wysłałam im l4 czy oni mogą ode mnie rzadać zebym została jak jestem chora na l4  to jakieś chore jestem pierwszy raz na zleceniu i normalnie chorzy ludzie w tej firmie  dla mnie było oczywiste ze jak chora to  normalnie umowa rozwiazana jest a oni kaza mi czekać na zmienniczkę albo do okresu wypowiedzenia

 

null-20220729-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magla napisał:

mam umowe zlecenie   mowie koordynatorce ze nie moge wykonywać pracy poszłam im na rekę i czekałam na zmienniczkę  ponad tydzień stan sie pogarszał nie dość ze zlecenie było nie takie jak powinno z transferem to teraz grają głupka i nie  odbierają telefonów ode mnie wysłałam im l4 czy oni mogą ode mnie rzadać zebym została jak jestem chora na l4  to jakieś chore jestem pierwszy raz na zleceniu i normalnie chorzy ludzie w tej firmie  dla mnie było oczywiste ze jak chora to  normalnie umowa rozwiazana jest a oni kaza mi czekać na zmienniczkę albo do okresu wypowiedzenia

 

null-20220729-WA0000.jpg

Zwyczajowo i dla bezpieczeństwa powinno się poczekać na zmienniczkę, żeby podopieczny nie został sam, ale to też nie może trwać nie wiadomo ile. To Ty wiesz na co jest L4 i czy w tym stanie można poczekać. Teoretycznie jesteś chora, masz zwolnienie i to tylko i wyłącznie Twoja dobra wola, bo z l4 w sądzie nic nie wskórają.

Nie dzwoń tylko pisz do nich, żeby mieć podkładkę lub nagrywaj rozmowy z nimi. Wyślij im konieczne maila, że od tygodnia czekasz na zapowiedzianą zmienniczkę i dłużej już nie możesz, bo musisz zadbać o siebie. Daj im 3 dni i wtedy poinformuj rodzinę, że wyjeżdżasz i żeby zabezpieczyła miejsce, bo agencja nie może nikogo znaleźć. Szybko sprawa się zakończy. Pamiętaj , że za każdy dzień pracy muszą ci zapłacić!!! nawet jeżeli zjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co te agencje o odwalają to ja nie wiem. Na co masz to l4 bo może można to podciągnąć jako powód pracy np. Od dźwigania itp.

Nie mają prawa Cie tam trzymać bo na to są paragrafy!!!! Napisz im, że pojdziesz do sadu że ci każą na l4 pracować i koniecznie miej to na piśmie że ci tak kaza Ja bym wysłała rozwiązanie natychmiastowe umowy z powody potwierdzonego przez lekarza schorzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta agencja einfach nachhilfe z pierwszego wpisu?

Ocen ich w ankiecie tu na forum i niech wszyscy widzą, bo sie im zapomniało że mamy 2022 rok i my korzystamy z neta.

Nie odpuszczaj, bo oni tylko na to liczą. 

P.s.

Żądać nie mogą. Mogą tylko ładnie poprosić coby nie było czasu bez opieki. 

PDP ma rodzinę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, magla napisał:

mam umowe zlecenie   mowie koordynatorce ze nie moge wykonywać pracy poszłam im na rekę i czekałam na zmienniczkę  ponad tydzień stan sie pogarszał nie dość ze zlecenie było nie takie jak powinno z transferem to teraz grają głupka i nie  odbierają telefonów ode mnie wysłałam im l4 czy oni mogą ode mnie rzadać zebym została jak jestem chora na l4  to jakieś chore jestem pierwszy raz na zleceniu i normalnie chorzy ludzie w tej firmie  dla mnie było oczywiste ze jak chora to  normalnie umowa rozwiazana jest a oni kaza mi czekać na zmienniczkę albo do okresu wypowiedzenia

 

null-20220729-WA0000.jpg

Kto wystawił to zwolnienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość DagMara napisał:

Co te agencje o odwalają to ja nie wiem. Na co masz to l4 bo może można to podciągnąć jako powód pracy np. Od dźwigania itp.

Nie mają prawa Cie tam trzymać bo na to są paragrafy!!!! Napisz im, że pojdziesz do sadu że ci każą na l4 pracować i koniecznie miej to na piśmie że ci tak kaza Ja bym wysłała rozwiązanie natychmiastowe umowy z powody potwierdzonego przez lekarza schorzenia. 

Oj odwalaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Bzymek napisał:

 

 

 

bo sie im zapomniało że mamy 2022 rok i my korzystamy z neta

Chyba nie korzystamy haha.. bo Einfache Nachhilfe to firma oferująca korepetycje na przykład z matematyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartkowska
1 godzinę temu, Gość Ściema napisał:

Niemiecki lekarz wystawia Polce pracującej w polskiej agencji zwolnienie lekarskie ? 

Niezdolność do pracy wystawi każdy lekarz czy to w De czy Anglii. Jak jest się legalnie to mały pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malzowina
3 godziny temu, Gość Ściema napisał:

Niemiecki lekarz wystawia Polce pracującej w polskiej agencji zwolnienie lekarskie ? 

A może polski lekarz zamówiony przez polską agencję ma jechac do niemiec polskim autem, by zbadać Polkę i dac jej polskie zwolnienie na polskim druku? 

Z taką wiedzą to te agencje robią właśnie co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Bartkowska napisał:

Niezdolność do pracy wystawi każdy lekarz czy to w De czy Anglii. Jak jest się legalnie to mały pikuś.

Jasne , że tak. Bez problemu wystawi Polakowi zatrudnionemu w niemieckiej czy angielskiej firmie. Na kartę EKUZ z polskiego NFZ poradę , receptę i zalecenia też bez problemu ale czy formalne L4  teraz wystawiane elektronicznie do firmy i AOK dla Polaka na polskiej umowie? Zdawało mi się że trzeba być ubezpieczonym w niemieckiej kasie chorych wtedy takie zwolnienie honoruje polski ZUS i jak się wróci do Polski wypłaci chorobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MałaAnia
1 godzinę temu, Gość Ściema napisał:

Jasne , że tak. Bez problemu wystawi Polakowi zatrudnionemu w niemieckiej czy angielskiej firmie. Na kartę EKUZ z polskiego NFZ poradę , receptę i zalecenia też bez problemu ale czy formalne L4  teraz wystawiane elektronicznie do firmy i AOK dla Polaka na polskiej umowie? Zdawało mi się że trzeba być ubezpieczonym w niemieckiej kasie chorych wtedy takie zwolnienie honoruje polski ZUS i jak się wróci do Polski wypłaci chorobowe.

Chorobowe jeżeli legalnie i są odprowadzane składki. Nie ma znaczenia kto wystawił i nie trzeba być ubezpieczony w niemieckiej kasie, wystarczy ekuz,A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2022 o 22:26, magla napisał:

mam umowe zlecenie   mowie koordynatorce ze nie moge wykonywać pracy poszłam im na rekę i czekałam na zmienniczkę  ponad tydzień stan sie pogarszał nie dość ze zlecenie było nie takie jak powinno z transferem to teraz grają głupka i nie  odbierają telefonów ode mnie wysłałam im l4 czy oni mogą ode mnie rzadać zebym została jak jestem chora na l4  to jakieś chore jestem pierwszy raz na zleceniu i normalnie chorzy ludzie w tej firmie  dla mnie było oczywiste ze jak chora to  normalnie umowa rozwiazana jest a oni kaza mi czekać na zmienniczkę albo do okresu wypowiedzenia

Coś się ruszyło, podziałałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...