Skocz do zawartości

Ciekawostki z pobytu w De!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Poniosło mnie na ten statek, MS Brombachsee, tylko jeziorko ale jak pięknie,,statek exklusive, restauracja i kawiarnia i pysznosći, 4 piętra, a na dole toaleta jaka, byłam na kilku statkach,ale ten ma I miejsce ,,czulam się jak bogaczka , na tarasie pyszne ciacho i kawusia , krajobrazy dookoła piękne, spokojnie, Bardzo interesująca atrakcja,,

IMG_20181015_123233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krótko, Legoland ma full atrakcji dla dzieci, kupujesz bilet i korzystasz z wszystkiego , a jest z czego korzystać , ale co mnie poruszyło? jest za dużo wojny i przemocy i zabijania, masakra, dorosły sie przestraszy a co mówić dziecko? dla chłopców to tylko miecze i karabiny i pistolety i walka i zabijanie, gdzie nie pojechałam kolejką to strzelanina, efekty fajne -nie powiem, ale nie dla dzieci,,,dalam się namówić na tą kolejkę co w przepasc jedziesz,,,nigdy więcej,,malo zawału nie dostalam i powiedzialam nigdy więcej,,a tam dzieciaczki jadą też,,,może ja jestem już za stara,,ale takie czaszki i kości leżą przy drodze i też są atrakcją dla dzieci,

IMG_20181016_113617.jpg

IMG_20181016_115401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

,,Bal Księżniczki" -tradycja od lat, Bal jest początkiem Fasching,wybierana jest nowa księżniczka na następny rok,odery , medale itd, nagradzanie ,prezenciki, jednych żegnali a drugich witali, prezydent ,burmistrz,  zespół taneczny dzieci ,na moją glówkę to za dużo tych panów, dla mnie wszyscy po jednych pieniądzach,,ale powiem, że u nich jest tych tradycji full, co roku jest nowy herb przygotowany, większośc dostala na szyję,ja nie! bo mialam opale na swoim gardle,,:szydera:tance dzieci i cukrowanie trawło z godzinkę,,a potem tance i bal ,,jedzenie i picie, Słodziak redaktorował,,jak on to kocha,  pisac artykuły,,jutro się ukaże w gazecie,,:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie panie prawie w długich sukniach,wystrojone jak na sylwestra,ja nie mam dlugiej sukni i nie myślalam ,że to taka będzie gala,no ale -zaczęly się tance, widać ,że klika par pobieralo lekcje tańca,byly pary super tańczące ale były takie co to Pan i władca tańczy a Pani musi dorównać, ale Pani nie ma drygu tanecznego,,Pani się gubi, stresuje,a Pan szturcha i nerwowo poprawia Panią,,powiem Wam Ta para tańczyla do końca, ale to była masakra,,Pani cały czas ze spuszczoną glową tańczyla jak Pan kazał.Pan chciał zrobic pokazówkę,,ale Pani nawaliła,tak patrzylam na tego faceta i tak pomyślalam ,,jaki Ty musisz być wredny dziad w domu,,rządca pełną gębą,:przekleństwa: ale ze mnie krytyczka,,no tak trochę,,ja to  nic ,ja to z innej polskiej bajki ale inne stoliki niemieckie  to miały ubaw z tych ludzi,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi dzisiaj w Kolonii podobny cyrk.

Od rana widze poprzebieranych ludzi, w tv koncert zespolow ,piosenki o tematyce Kolonii.

Fajnie,ze sa takimi lokalnymi patriotami, a'le dla mnie to jakos troche smieszce,

Coz, trzeba sie tu urodzic ,zeby to czuc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co roku w ostatni tydzień czerwca jest tak impreza w Kronach,trwa tydzień czasu, te światła na niebie rozpoczynają tą imprezę i są tylko raz  i to bylo wczoraj, przez cały tydzień ludziska oglądają nocą wiele postaci i wiele eksponatow oświetlonych ,np

IMG_20190426_214855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz padał wczoraj, zimno, resztę zostawiliśmy na inny wieczór jak będzie cieplej, ale ogólnie muszę powiedziec, ,że w jednych miejscach jak kościół czy te oświetlenie na niebie z muzyką w tym roku jest ładniejsze,za to w innych miejscach jest różnie, nawet nie ciekawie,,nie było full ludzi ze względu na pogodę, ale atrakcja dla ludzisk super, miasto małe ale jakie organizacyjne, tam non stop sie coś dzieje,Jest może ktoś tutaj? :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulmbach i spotkanie motorów,,a tu pada od rana i 5 stopni, a Słodziaka motorek w garażu wypucowany stoi i czeka na  Pana, kiedy użyje  , a Pan od rana jak pierdziawka biegał i patrzał na pogodę, Ubraliśmy się na kosmonautę i na motor i jazda , a tam ? full atrakcji w Kulmbach,stoisk z jedzeniem, muzyka , cuda na kiju, przemaszerowałam jak w  wojsku w tym ubranku kosmonauty, 3 fotki zrobilam i telefon kaput:szydera: kiełbasy ich zjadłam ,gorąco sie zrobiło ,bo ubralam się jak wariat na zimę,ale zimno było jadąc, deszcz padał po drodze, ludzie pomyślałam, co ja na tym motorze robię:szydera: tak po cichu mówię, stara i głupia:haha: Polacy tez byli, Włosi i Anglicy i jeszcze napewno i inne landy,,,

IMG_20190428_130637.jpg

IMG_20190428_130233.jpg

IMG_20190428_130832.jpg

IMG_20190428_130849.jpg

IMG_20190428_130916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczorajsze moje atrakcje w Lipsku, przebierańcy -dominujący kolor czarny , trochę smutne jak dla mnie ,to nie moja bajka -ciągle widziałam ludzi prawie jak na pogrzebie,bo to impreza nekrologowa:szok: impreza trwa od piątku do poniedziałku, zjeżdza się full ludzi, centrum miasta żyje pełną gębą, jedzą i piją, super wszystko jest przygotowane , dużo stoisk i dużo muzyki, miasto bardzo mi się podoba,

IMG_20190608_112800.jpg

IMG_20190608_120018.jpg

IMG_20190608_124324.jpg

IMG_20190608_134007.jpg

IMG_20190608_134033.jpg

IMG_20190608_135839.jpg

IMG_20190608_141431.jpg

IMG_20190608_145301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten artysta podobał, malował obraz farbami w sprayu,tak szybko i zwinnie , paluchami rozmazywał kolory , trochę papieru użył do rozprowadzenia białej farby i efekt powalał, obraz 20 euro,super na 1 fotce maluje obraz a na 2 fotce  stoi przed nim gotowy już, 

IMG_20190608_143342.jpg

IMG_20190608_143453.jpg

IMG_20190608_143523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...