Skocz do zawartości

Zawsze proście o numer stacjonarny zmienniczki!


Gość mira
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Piszę, by was ostrzec przed praktykami agencji.

Agencja podała mi numer telefonu do zmienniczki, z którą porozmawiałam o ofercie. Wszystko się zgadzało z tym co powiedziała agencja. Krysia chwaliła i ok. Na dwa dni przed moim wyjazdem dostałam od niej smsa, że musi zjechać wcześniej do chorego męża i że wszystko zostawia w porządku. Zagadałyśmy chwilę i było ok. Agencja rano poinformowała mnie o tym, ale już wszystko wiedziałam. Na miejscu kilka rzeczy się nie zgadzało, a zwłaszcza to, że pdp wstawała w nocy 1 raz do łazienki, ale pomyślałam, że to zmiana opiekunki mogła na nią wpłynąć, albo to, że dawałam jej za dużo pić na noc i postanowiłam czekać. Po trzech dniach na numer stacjonarny zadzwoniła krysia, że w pokoju zostawiła teczkę z papierami z prośbą o ich odesłanie, ale zwracała się do mnie tak jakbyśmy nie znały. Zapytałam i wtedy dotarło do mnie, że przed wyjazdem rozmawiałam z kimś innym. To zapewne rekruterka pod imieniem prawdziwej krysi ja udawała. Okazało się, że prawdziwa krysia po roku pracy zrezygnowała, bo podopieczna zaczęła wstawać w nocy, a ona na nocki się nie zgadza. Rozumiecie co się stało? Zostałam bezczelnie oszukana. 

Zawsze ale to zawsze nie bierzcie do zmienianej opiekunki komórki tylko numer stacjonarny, bo te wredne agencje posuną się nawet do takiej manipulacji.  

Moim zdaniem super zwyczajem byłoby gdyby opiekunki zostawiały na miejscu kartkę ze swoim numerem, żeby można było takie rzeczy przegadywać to wtedy agenturki by się dwa razy zastanowiły przed wciskanie nam kitu. 

Historia ma się tak, że dostałam nagle z dnia na dzień 250euro podwyżki za tę sztellę, ale na okres 1 miesiąca po którym wrócę a miałam jechać na 3, bo im się pewnie nie opłaca, bo teraz zrobiło się za 1 osobę z 1200 1450 :). 

Uważajcie i zostawiajcie swoje namiary gdzieś w pokoju opiekunek. 

Pozdrawiam wszystkich w pl i de.

Mira 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mogę powiedzieć tylko jedno -  z dala od takich agencji. Gdyby mnie ktoś tak zrobił w balona to byłby to ostatni mój wyjazd z tą agencją.

 

To nie jest żadne rozwiązanie ciągle zmieniać agencje :( za takie numery oni powinni ponosić odpowiedzialność,żeby im się odechciało tak robić raz na zawsze np.w przypadku nie zgodności przedstawionych nam warunków powinniśmy mieć prawo do natychmiastowego zjazdu i agencja była by zobowiazana wypłacić nam wynagrodzenie za 2 tygodnie pracy.Jak myślicie podziałałoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jolantapl. napisał:

To nie jest żadne rozwiązanie ciągle zmieniać agencje :( za takie numery oni powinni ponosić odpowiedzialność,żeby im się odechciało tak robić raz na zawsze np.w przypadku nie zgodności przedstawionych nam warunków powinniśmy mieć prawo do natychmiastowego zjazdu i agencja była by zobowiazana wypłacić nam wynagrodzenie za 2 tygodnie pracy.Jak myślicie podziałałoby?

Idea mi się podoba, ale czy jest do zrealizowania, to nie wiem :( Powiem tylko, że ze zmienniczkami ZAWSZE wymieniam się numerami telefonów i pozostaję w kontakcie nawet po zakończeniu współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...