Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 21.10.2018 at 21:19, bwalaszczyk napisał:

Szukam przepisu na jakiś dobry sernik, najlepiej z maskarpone serkiem:) Proszę tylko o nieskomplikowane..w sieci mnóstwo takich..

Zobacz w temacie "Serniki" czy jakoś tak dodałam tam fajny przepis na sernik z mascarpone właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

 

Dzień dobry w tak piękny i słoneczny poranek w dniu, w którym podobno wszystko się udaje.

Rozkroiłem biszkopt i racja!!!

No to jadziem!!!

:hura::hura::hura:

Kuszi mnie ta "malinowa chmurka"

:szydera:

 

 

Screenshot_20181031-082949.png

a..,  gdzie ta chmurka? Ja widzę tylko dwa biszkoptowe sputniki:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

Dzień dobry Ci

"Malinowa chmurka", to pomysł na dziś @salazar

I mam wyzwanie, tylko cosik mi się czas kurczy.:szydera:

Screenshot_20181031-084931.png

Wow.  Biorę  10 sztuk blach  na 11 listopada. Wyrobisz się? :d

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezu-Lach ,Ty to sam robisz z własnej nieprzymuszonej woli!?A tak na serio-czy można wykonać biszkopt z mąki orkiszowej typ;750? Czy to nie jest zbyt ciężka mąka?Wydaje mi się ,że...ale to tylko mi się wydaje.Pytam bardziej "oblatanego" w tematach kulinarno-cukierniczych.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

Łojezu-Lach ,Ty to sam robisz z własnej nieprzymuszonej woli!?A tak na serio-czy można wykonać biszkopt z mąki orkiszowej typ;750? Czy to nie jest zbyt ciężka mąka?Wydaje mi się ,że...ale to tylko mi się wydaje.Pytam bardziej "oblatanego" w tematach kulinarno-cukierniczych.

Choć to fizyce wbrew..." a właściwie chemii, to kto bogatemu zabroni.
Powiem Ci, że za swoje, to ja nie eksperymentuję ale za pdp, to chętnie.:hura:
Ogrzałbym 750 dobę w temp. pokojowej, przesiałbym przez b.drobne sito i dał dwie łyżki stołowe mniej niż pszennej. Myślę, że finito będzie pozytywne.:tak2:
I dedykacja dla Ciebie( ad. "fizyce wbrew"), na chęci do dzisiejszej pracy. Wakacje 1983r.  Hala "Olivia", ciary i pałer. Bezcenne. I doskonałe, gorące bagietki w Oliwie.:dobrze:
Nagranie z bliźniaczego koncertu:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc wczoraj na wycieczce w Kotlinie Jeleniogórskiej dwukrotnie przeżyłam szok-w sensie pozytywnym.Jak napisałam w innym wątku-obiad z deserem. I też w Cieplicach Zdroju trafiłam do cukierni z wypiekami bez "syfiastych dodatków"-wiadomo co to znaczy.Zaklepano mi tam kulki serowo-drożdżowe,dobrałam kruche ciastka z jagodami,szarlotkę i sernik.Łojezu -nie dziwię się ,że u nich trzeba zamawiać! Niestety na paszteciki z kapustą i grzybami nie załapałam się-brak zamówienia.Tak sobie myślę,że jakość,cierpliwośc i poczta pantoflowa-są gwarancją sukcesu.Amen:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, salazar napisał:

@LACH , masa to nie bita śmietana + mascarpone, prawda? Możesz podać na nią przepis?

Chmurka na biszkopcie czy kruchym?

http://www.mytastepol.com/click/index/205418193/przyslijprzepis.pl

Do bezy na sam koniec ubijania dodaj jedną łyżkę sześcioprocentowego octu jabłkowego.

Całość musi "przezimować" w lodówce całą noc. Na drugi dzień wszystko się super kroi.

Reszta dokładnie jak w powyższym przepisie. 

Za pierwszym razem dałem zamiast malin jagody z leśną galaretką z pianką.

Żeby się wszystko dobrze trzymało dałem dwie galaretki na 0.7 litra wody plus łyżka żelatyny. 

A! Jeśli masz b. gęsty mascarpone, to go przed połączeniem z bitą śmietaną rozmieszaj z dwoma łyżkami śmietanki kremówki( szybciej wrobisz do kremówki i nie zrobisz masła). Żelatynę do śmietany dodaj po mascarpone. Wszystko tu rób "razdwapięć".

Malinki są bardziej efektowne ale jagody ze śmietaną, to co ja Ci będę tłumaczył.

I działasz!!! :hura::zdrówko::hura:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...