Skocz do zawartości

Forumowa płytoteka :)


Gość aga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Funny napisał:

Nie sorki... ale do mnie to to nie trafia ,próbowałam dotrwać do końca siedząc ,stojąc ,leżąc ...nie da się muszę dla równowagi coś łyknąć niech będzie Iron Maiden ,,Fear od  the Dark"bo czuję nie zbiorę się do kupy kończyny miękkie

Trzeba dźwignąć ciężar czarnego brzmienia, wykutego przez lata w czarnej społeczności - na polach niewolnictwa i  bawełny, … popatrz na to z innej strony : to jest jak krzyk - „patrzcie jestem człowiekiem jak Wy” wśród całej populacji jest ok 2 miliardy białych i ponad 5 miliardów kolorowych, którzy wciąż krzyczą - patrzcie jesteśmy ( równi… albo lepsi)  W tym krzyku …(i tez przez muzykę) starają się wyróżnić i coś udowodnić … nie wiem już co, ale od zarania dziejów tworzą świetną muzykę,  


świat oszalał - patrzcie w tamte czasy gdy chłopcy - procz Beatlesow - mieli długie włosy, wysokie obcasy, krzykliwe ubrania …to byli  biali chłopcy , czarny Jimmy -  twierdził ze jego włosy sięgają do nieba, 

-

 

Ja widzę w tym muzykę. Muzykę buntu, miłosci, bulu, żalu,  żaru, zatracenia… czy spokoju, pojednania, wybaczenia

 

- Jakaż różnorodność i chyba właśnie o to chodzi 

-

 

 

-— pisałem kiedyś ze muzyka jest dla mnie wielką miłością . Ulegam tez transformacjom - jak ona … podążam za wieloma gatunkami i dzieje się by zarażać innych wrażliwością na jej przekaz. 
Ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia - milczą. Niektórzy  piszą książki, felietony… 
A muzycy śpiewają - chwała im za to 

dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldi napisał:

Trzeba dźwignąć ciężar czarnego brzmienia, wykutego przez lata w czarnej społeczności - na polach niewolnictwa i  bawełny, … popatrz na to z innej strony : to jest jak krzyk - „patrzcie jestem człowiekiem jak Wy” wśród całej populacji jest ok 2 miliardy białych i ponad 5 miliardów kolorowych, którzy wciąż krzyczą - patrzcie jesteśmy ( równi… albo lepsi)  W tym krzyku …(i tez przez muzykę) starają się wyróżnić i coś udowodnić … nie wiem już co, ale od zarania dziejów tworzą świetną muzykę,  


świat oszalał - patrzcie w tamte czasy gdy chłopcy - procz Beatlesow - mieli długie włosy, wysokie obcasy, krzykliwe ubrania …to byli  biali chłopcy , czarny Jimmy -  twierdził ze jego włosy sięgają do nieba, 

-

 

Ja widzę w tym muzykę. Muzykę buntu, miłosci, bulu, żalu,  żaru, zatracenia… czy spokoju, pojednania, wybaczenia

 

- Jakaż różnorodność i chyba właśnie o to chodzi 

-

 

 

-— pisałem kiedyś ze muzyka jest dla mnie wielką miłością . Ulegam tez transformacjom - jak ona … podążam za wieloma gatunkami i dzieje się by zarażać innych wrażliwością na jej przekaz. 
Ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia - milczą. Niektórzy  piszą książki, felietony… 
A muzycy śpiewają - chwała im za to 

dobrej nocy

Skoro widzisz w tej muzyce to co widzisz ok ,różnimy się gustami i bardzo dobrze nie jesteśmy monotematyczni. Pokusiłam się o przetłumaczenie tekstu... no nie powala ...słyszałam mocniejsze przekazy kolorowych . A jeśli chodzi o samą tylko muzykę bo ją miałam na myśli  po prostu nie dla mnie,nie lubię takiego brzmienia obojętnie  kto by ją wykonywał.Jesli chodzi o słowa wielu z nas nie rozumie tekstu ,ja też nie zawsze ,jeśli mnie coś zainteresuje i mam problem z treścią szukam tłumaczenia  . W samej muzyce szukam  instrumentów, zachwycam się brzmieniem gitary ,perkusji ,skrzypiec,saksofonu innych jeśli są, wokalu naturalnie  .  Podobnie z teledyskami czyli samym obrazem, zamykasz oczy tworzysz swój obraz bardzo osobisty .Do mnie ta muza nie dociera , nie mój gatunek z przekazem czy bez. .Uwielbiam muzykę bez słów ona sama tworzy słowa dla każdego inne .Kto lubi rap to pewnie strzał w dziesiątkę . 

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

W samej muzyce szukam  instrumentów, zachwycam się brzmieniem gitary ,perkusji ,skrzypiec,saksofonu innych jeśli są, wokalu naturalnie

Słusznie - przypomniałaś mi ze taka właśnie  jest najpiękniejsza, wypływająca z talentu i ciężkiej powtarzalnej (wykutej ) pracy nad talentem. 
Jestem fanem muzyki techno, w tym rapie  znajduje rytmy, które często pojawiają się w produkcjach objawionych na takich sesjach jak np. „Sensation White” ta powtarzalność rytmiczna dział trochę jak narkotyk - podobnie jak dobra solówka w rockowym czy operowym secie -  i to działa wpada dobrze do kanału słuchowego i mi tez się podoba. 
Różnorodność muzyki świadczy o różnorodności słuchaczy - i to bardzo dobrze, bo każdy znajdzie coś dla siebie

mnie np  YT lub TIDAL …nie pamietam dokładnie, który  często sugeruje coś pięknego  „”zaznaczam ze tego rodzaju muzykę tez trzeba lubić żeby móc ją słuchać   : kiedyś, gdy ten film oglądałem muzyka przeszła bez większego echa - dzisiaj mam zupełnie inny stosunek do niej

 

 

 

ale żeby uśmierzyć ból polecam doskonale piano Noriko Ogawa

 

a tak zupełnie na koniec tego przydługiego ( znowu ) wywodu, ja tu nikomu niczego nie narzucam - dziele się tylko tym co lubię - lubie wiele gatunków muzycznych i liczę ze przyciągam tu ludzi, którzy zrzucą w końcu zasłonę  milczenia i tez się podzielą swoimi odkryciami i spostrzeżeniami muzycznymi - poza oczywiście Wami, którzy tu często wrzucają coś pięknego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a tu też nudy nie znajdziemy uwielbiam jego barwę głosu Bruce Dickinson .Taki malutki facecik w krótkich portkach, ale powera ma w sobie co się udziela na koncertach .Świetnie zaśpiewane i zagrane 3.50min. czadowo ....nauszne proszę :oklaski:https://youtu.be/z7UhZZLD1vY

Niestety inaczej tego nie można wsadzić

 

 

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Funny napisał:

Oj a tu też nudy nie znajdziemy uwielbiam jego barwę głosu Bruce Dickinson .Taki malutki facecik w krótkich portkach, ale powera ma w sobie co się udziela na koncertach .Świetnie zaśpiewane i zagrane 3.50min. czadowo ....nauszne proszę :oklaski:https://youtu.be/z7UhZZLD1vY

Niestety inaczej tego nie można wsadzić

 

 

Ach te Solówki :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.08.2021 at 17:20, Jurek50 napisał:

Witam,na przekór pogodzie aby choc na krotko wyłaczyc sie od rzeczywistosci.

https://youtu.be/SgXSomPE_FY

Toooo - jak palce przemawiają … nie nazwę tego, to trzeba doświadczać pozostałymi zmysłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Funny napisał:

Dobra dobra co oryginał to oryginał  ale  tu czad jest ,moc dzikość wokalisty jak mi się to podoba o mamo

 

To dość ekspresyjne wykonanie ciekawe

ps - Pamietam te noc tuż po wydaniu płyty - Piotr Kaczkowski zdobył płytę i  w nocnym zapraszamy do trójki przedstawił ją w całości : w czterech odsłonach. Ta noc dla mnie była magiczna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...