Skocz do zawartości

Agencja nie chce pokazać Fragebogen i koniec


Gość Tulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Koleżanki jestem świeżakiem i nie bardzo wiem jak działać.

Naczytałam się żeby brać oferty tylko po zapoznaniu się z Fragebogen ale agencja u której się załapałam przez słaby język twierdzi, że takich dokumentów nie przedstawiają opiekunkom i jak tak stawiam sprawę to oni nie będą tracić czasu na szukanie mi ofert. 

I pytam co teraz? Mam szukać innej firmy czy jechać bez sprawdzenia Fragebogen. Domyślam się że te z was co mają dobry język i doświadczenie to pewnie mogą się postawić ale co mam zrobić ja w tej sytuacji. Zawsze macie wgląd we Fragebogen? Tam naprawdę jest wszystko?

Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Tulka napisał:

Dzień dobry. 

Koleżanki jestem świeżakiem i nie bardzo wiem jak działać.

Naczytałam się żeby brać oferty tylko po zapoznaniu się z Fragebogen ale agencja u której się załapałam przez słaby język twierdzi, że takich dokumentów nie przedstawiają opiekunkom i jak tak stawiam sprawę to oni nie będą tracić czasu na szukanie mi ofert. 

I pytam co teraz? Mam szukać innej firmy czy jechać bez sprawdzenia Fragebogen. Domyślam się że te z was co mają dobry język i doświadczenie to pewnie mogą się postawić ale co mam zrobić ja w tej sytuacji. Zawsze macie wgląd we Fragebogen? Tam naprawdę jest wszystko?

Pozdrawiam ciepło!

Swieżynka że słabym językiem i o Fragenbogen pytasz ,.... .A konkretnie o co Ci chodzi? Się z lekka pogubiłam .Serio.Mnie przedstawiają ofertę, ja zadaje pytania ,mam też w umowie jaki jest mój zestaw obowiązków ,jeśli dają numer do zmienniczki to ok ,dzwonię .Decyduje się albo nie .Tyle .Czy ja coś powinnam jeszcze zrobić ? A .....test pozdrawiam i powodzenia.

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fany na tym forum m.in. przeczytałam żeby brać Fragebogen bo tam będzie wszystko o zleceniu z pierwszej ręki. Z tego co zrozumiałam wypełnia go pdp i wtedy wie się czego można się spodziewać. Nie chciałabym trafić w dziwne miejsce bo agencja wykorzysta to że jestem nowa. A co robisz jak na miejscu trzeba wstawać w nocy chociaż nie było o tym mowy. Dobrze rozumiem? To mnie zbaezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość tulka napisał:

Fany na tym forum m.in. przeczytałam żeby brać Fragebogen bo tam będzie wszystko o zleceniu z pierwszej ręki. Z tego co zrozumiałam wypełnia go pdp i wtedy wie się czego można się spodziewać. Nie chciałabym trafić w dziwne miejsce bo agencja wykorzysta to że jestem nowa. A co robisz jak na miejscu trzeba wstawać w nocy chociaż nie było o tym mowy. Dobrze rozumiem? To mnie zbaezpieczy.

Może też być tak co mi się zdarzyło na samym początku, że po przyjeździe zobaczyłam u rodziny swój profil  .Dane o mojej pracy w De i moim doświadczeniu ,,nieco" się różniły od rzeczywistości .Tzn zostałam nieco,,, podrajcowana "Firma już nie istnieje a ja dobrze trafiłam to było rzeczywiście szczęście. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha czyli to działa w obie strony?! Dobre. A co z tym Fragebogen to wypełnia rodzina i wysyła agencji czy agencja to tworzy sama. Teraz wpadłam na to, że mi wyślą coś co może być i tak fantazją agencji. ALe co robisz jak są różnicę? Zbierasz się? Zwracają za podróż nie straszą karami? Np babcia agresywna albo wstaje w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość dotulska napisał:

Do zmienniczki nie dadzą bo rodo co robisz w takiej sytuacji?

Raz dają ,raz nie ...jak wyrazi zgodę zmiennczka .Co robię? bazuje na tym co w umowie .Ale uwierz mi ja wypytuje czasem o pierdoły ,niby ....ale ..to też ważne.Czasem instynkt ci podpowiada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Tulka napisał:

Ha czyli to działa w obie strony?! Dobre. A co z tym Fragebogen to wypełnia rodzina i wysyła agencji czy agencja to tworzy sama. Teraz wpadłam na to, że mi wyślą coś co może być i tak fantazją agencji. ALe co robisz jak są różnicę? Zbierasz się? Zwracają za podróż nie straszą karami? Np babcia agresywna albo wstaje w nocy. 

Spokojnie ...ryzyko jest zawsze Pytaj o podopiecznego ,weź bez nocek ,jedz do spokojnego pdp.Nie rzucaj się na AL,choroby psychiczne ,leżaczki są dobre jak jest Pflege(nie dziadek 120 kg a Ty 50 ) ,bo przecież musisz go trochę do jedzenia podciągnąć .Uciekać Ci nie będzie ,masz sporo czasu język szkolić .Nie bierz długiego zlecenia na początek miesiąc starczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Tulka napisał:

Ha czyli to działa w obie strony?! Dobre. A co z tym Fragebogen to wypełnia rodzina i wysyła agencji czy agencja to tworzy sama. Teraz wpadłam na to, że mi wyślą coś co może być i tak fantazją agencji. ALe co robisz jak są różnicę? Zbierasz się? Zwracają za podróż nie straszą karami? Np babcia agresywna albo wstaje w nocy. 

Do tej pory nie musiałam się zbierać .Wywiad z rodziną robi niemiecka firma .Rzadko bywa żeby wszystko grało idealnie.Samo życie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość tulska napisał:

Rozumiem, ale napisz mi proszę jescze co robisz gdy na miejscu jest źle jak wygląda procedura? Babcia agresywna i co wtedy?

Pierwsze to rozmowa z rodziną i telefon do firmy .Przecież lekarz może babci leki przepisać i powinien .Raz tak miałam rodzina po konsultacji z lekarzem wykupiła dziadkowi leki na spanie bo sobie łaził nocą po chałupie i z lodówki wyjadał ,albo oglądał w nocy przez okno panoramę wsi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może fragebogen nie wszystkie agencje mają żeby rozdawać opiekunkom, to może być dokument z nazwą niemieckiej agencji z którą współpracuje ta polska a po co mają se robić konkurencję i dzielić się niemieckiem partnerem z kimś trzecim ?

a jeśli agencja nie chce dać numeru telefonu bo się zasłania rodo i mówią że zmienniczka nie chce dać tzn. że mina i ciężka sztela, boją się że poprzedniczka na miejscu za dużo opowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość dotulska napisał:

Do zmienniczki nie dadzą bo rodo co robisz w takiej sytuacji?

Ja jade w ciemno ,najwyzej wroce nastepnego dnia do domu .Jak ja pytam o fragebogen to nie ma problemu przysylaja ,tylko nie ma zadnej gwarancji ,ze skladajacy napisal tam cala prawde .Nic sie nie boj .Jedz .Daj znac nam co zastalas na miejscu ,w razie problemow postaramy sie cos podpowiedziec .Obstawiam ,ze wiekszych problemow nie bedziesz miala .,Kto nie ryzykuje ,ten w kozie nie siedzi ".Powodzenia i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Ja jade w ciemno ,najwyzej wroce nastepnego dnia do domu .Jak ja pytam o fragebogen to nie ma problemu przysylaja ,tylko nie ma zadnej gwarancji ,ze skladajacy napisal tam cala prawde .Nic sie nie boj .Jedz .Daj znac nam co zastalas na miejscu ,w razie problemow postaramy sie cos podpowiedziec .Obstawiam ,ze wiekszych problemow nie bedziesz miala .,Kto nie ryzykuje ,ten w kozie nie siedzi ".Powodzenia i pozdrawiam 

Ja kurde nigdy nie pytałam ale może zacznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość nick napisał:

może fragebogen nie wszystkie agencje mają żeby rozdawać opiekunkom, to może być dokument z nazwą niemieckiej agencji z którą współpracuje ta polska a po co mają se robić konkurencję i dzielić się niemieckiem partnerem z kimś trzecim ?

a jeśli agencja nie chce dać numeru telefonu bo się zasłania rodo i mówią że zmienniczka nie chce dać tzn. że mina i ciężka sztela, boją się że poprzedniczka na miejscu za dużo opowie

Właśnie za jakiś czas pojadę na takie miejsce to na pewno zdam relacje, ale nie zawsze tak jest, bywa i tak, że osoba która tam jest też Ci prawdy nie powie bo chce zjechać ,czyż nie ?  parę dni temu z innej firmy dostałam numer od zmienniczki ,pogadałam i odmówiłam.I nikt mi głowy nie urwał .

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...