Skocz do zawartości

Zagadki filmowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Mam zagadkę dla zainteresowanych :) oczywiście zagadka a nie mną :haha:

Pokusi się  ktoś o odgadniecia tytułu filmu  którego bohaterem jest przesympatyczny pan, potrafiący stroić miny jak nikt inny :oklaski:

Otóż ten pan wcielił się w tym filmie w rolę konsumenta. Chodził po restauracjach i degustowal. Wybredny był bardzo....... 

Luis de Funes

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny staroc, fim ma prawie tyle lat co ja:haha: ale zaliczam go do ponadczasowych i uważam, że warto obejrzeć. Ja oglądałam ten film już jakiś czas temu i mam zamiar do niego wrócić niebawem. 

Fabule  można porównać do współczesnego, Wyścigu szczurów ". Dużo w nim muzyki i tańca (może nawet ciut za dużo) . Tytuł zawiera nazwę zwierzaka (bardzo często uwiecznianego na obrazach). 

Cytat z filmu 

, Jestem zmęczona życiem ale boję się śmierci...." 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga zagadka to również stary film i od razu konkretna podpowiedź 

Film opowiada o małżeństwie (niestety to co najlepsze mają już dawno za sobą. Wiekowo również). Właściwie to łączy ich już tylko jedno i może dlatego są wciąż razem, ale kontaktują się pisząc do siebie wiadomości na kartkach papieru. 

Fajny. W głównej roli kobiecej aktorka o pięknym imieniu Simon S..... 

Może ktoś kojarzy film? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Druga zagadka to również stary film i od razu konkretna podpowiedź 

Film opowiada o małżeństwie (niestety to co najlepsze mają już dawno za sobą. Wiekowo również). Właściwie to łączy ich już tylko jedno i może dlatego są wciąż razem, ale kontaktują się pisząc do siebie wiadomości na kartkach papieru. 

Fajny. W głównej roli kobiecej aktorka o pięknym imieniu Simon S..... 

Może ktoś kojarzy film? 

Czy to Simon Signoret ta aktorka ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Przepiękny staroc, fim ma prawie tyle lat co ja:haha: ale zaliczam go do ponadczasowych i uważam, że warto obejrzeć. Ja oglądałam ten film już jakiś czas temu i mam zamiar do niego wrócić niebawem. 

Fabule  można porównać do współczesnego, Wyścigu szczurów ". Dużo w nim muzyki i tańca (może nawet ciut za dużo) . Tytuł zawiera nazwę zwierzaka (bardzo często uwiecznianego na obrazach). 

Cytat z filmu 

, Jestem zmęczona życiem ale boję się śmierci...." 

28 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Przepiękny staroc, fim ma prawie tyle lat co ja:haha: ale zaliczam go do ponadczasowych i uważam, że warto obejrzeć. Ja oglądałam ten film już jakiś czas temu i mam zamiar do niego wrócić niebawem. 

Fabule  można porównać do współczesnego, Wyścigu szczurów ". Dużo w nim muzyki i tańca (może nawet ciut za dużo) . Tytuł zawiera nazwę zwierzaka (bardzo często uwiecznianego na obrazach). 

Cytat z filmu 

, Jestem zmęczona życiem ale boję się śmierci...." 

 

Może to jakiś musical ? Hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dla was zagadkę :d

Może ktoś pamięta czyim marzeniem było, żeby, Śmiać się do łez "i, Pacaliwac  najpiękniejsza  kobietę na świecie"? 

Spełniły się te marzenia? 

Tytul filmu ktoś pamięta? 

Od siebie mogę dodać tylko tyle, że z przyjemniscja oglądałam ten film i to nie jeden raz. Nie tylko z powodu świetnej obsady aktorskiej :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Mam dla was zagadkę :d

Może ktoś pamięta czyim marzeniem było, żeby, Śmiać się do łez "i, Pacaliwac  najpiękniejsza  kobietę na świecie"? 

Spełniły się te marzenia? 

Tytul filmu ktoś pamięta? 

Od siebie mogę dodać tylko tyle, że z przyjemniscja oglądałam ten film i to nie jeden raz. Nie tylko z powodu świetnej obsady aktorskiej :oklaski:

Czy Jack Nicholson i M .Freeman grają w tym filmie ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obraz i dzwięk ... A zagadka ?

Który z obecnych młodych "hollywódzkich" (młodszy od średniej tu na forum) i wybitnie uzdolnionych aktorów od wielu lat dba o zachowanie  tego świata w tak pięknym kształcie.... globalne ocieplenie....zwierzęta... naturalne rezerwaty przyrody... cytat z jednej publikacji "(L. ...  już w ‘98 roku założył fundację przeciwdziałającą degradacji środowiska naturalnego. Zajmuje się ona przydzielaniem grantów na efektywnie działające projekty, między innymi na rezerwaty chroniące morza i oceany, na przeciwdziałanie masowej wycince lasów czy zamianę kopalnych źródeł energii na odnawialne )  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldiroom napisał:

Obraz i dzwięk ... A zagadka ?

Który z obecnych młodych "hollywódzkich" (młodszy od średniej tu na forum) i wybitnie uzdolnionych aktorów od wielu lat dba o zachowanie  tego świata w tak pięknym kształcie.... globalne ocieplenie....zwierzęta... naturalne rezerwaty przyrody... cytat z jednej publikacji "(L. ...  już w ‘98 roku założył fundację przeciwdziałającą degradacji środowiska naturalnego. Zajmuje się ona przydzielaniem grantów na efektywnie działające projekty, między innymi na rezerwaty chroniące morza i oceany, na przeciwdziałanie masowej wycince lasów czy zamianę kopalnych źródeł energii na odnawialne )  

Boski Leonardo di...??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was kolejna zagadkę :d

Fragment rozmowy głównych bohaterów. 

, Nie narzekam. 

Powinieneś, jestem taka nudna. Ale to Twoja wina. Uratowałeś mi życie.. 

Wszyscy popełniamy błędy "

Podpowiem, że główny bohater to doskonały komik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Mam dla was kolejna zagadkę :d

Fragment rozmowy głównych bohaterów. 

, Nie narzekam. 

Powinieneś, jestem taka nudna. Ale to Twoja wina. Uratowałeś mi życie.. 

Wszyscy popełniamy błędy "

Podpowiem, że główny bohater to doskonały komik. 

@Niezapominajka 67A jakaś podpowiedź ? Czas i miejsce akcji ?

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldiroom napisał:

@Niezapominajka 67A jakaś podpowiedź ? Czas i miejsce akcji ?

Główny bohater jak już napisałam to znany komik. W filmie też jest związany z tą branża. Niestety czasy jego świetności i największego wzięcia  już minęły (tak jak i moje :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka. Kino polskie i jeden z moich ulubionych aktorów w roli głównej :oklaski:

W tym filmie wykonuje on jeden z najbardziej niewdzięcznych zawodów O.o

Wie już ktoś o jaki film chodzi? I kto gra główna rolę? 

Rola kobieca też dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 2.02.2021 at 21:09, Niezapominajka 67 napisał:

Kolejna zagadka. Kino polskie i jeden z moich ulubionych aktorów w roli głównej :oklaski:

W tym filmie wykonuje on jeden z najbardziej niewdzięcznych zawodów O.o

Wie już ktoś o jaki film chodzi? I kto gra główna rolę? 

Rola kobieca też dobra :)

Chyra, Kożuchowska, Frycz - Komornik ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 na 10 jak dla mnie :oklaski:

Cytat z filmu 

, Kiedy zawiodła chemia,otworzylo się inne okienko...... Duch człowieczy jest silniejszy od najsilniejszych leków, to jego trzeba karmić praca, zabawa, przyjaźnią, rodzina. To są sprawy istotne a właśnie o nich zapomnieliśmy."

Tylko mi nie piszcie, że nie oglądaliście ;)

W rolach głównych świetni aktorzy.Jak miałabym ocenić , który lepiej zagrał w tym filmie to ciężko by było. 

Malutką podpowiedź. Akcja filmu toczy się w szpitalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...