Skocz do zawartości

Zagadki filmowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Może ktoś inny spróbuję. 

Hakuna matata :szydera:

Lion King :oklaski:

chodzilo mi to po głowie ... ale szukałem tez w innych o zwierzętach ale Halina matata... wyjaśnia wszystko 

Edytowane przez waldiroom
Dodałem treść
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, waldiroom napisał:

Lion King :oklaski:

chodzilo mi to po głowie ... ale szukałem tez w innych o zwierzętach ale Halina matata... wyjaśnia wszystko 

:oklaski: Zagadka bez tej ostatniej podpowiedzi była dość trudna. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie @Heidi natchnęła z tym złotym pyłem ... 

zagadka filmowa  

wszyscy to chcą, wykuty z wielu, schowany na wieczność, ogrom czasu leżał w odchłani, znaleziony prowadził ludy całe do zguby...

w tle tego „skarbu” piękne i brzydkie istoty walczące po obu stronach o... władzę...

bez cytatu się nie obejdzie ... ale obraz jest bardzo znany :

Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej”

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, waldiroom napisał:

Tak mnie @Heidi natchnęła z tym złotym pyłem ... 

zagadka filmowa  

wszyscy to chcą, wykuty z wielu, schowany na wieczność, ogrom czasu leżał w odchłani, znaleziony prowadził ludy całe do zguby...

w tle tego „skarbu” piękne i brzydkie istoty walczące po obu stronach o... władzę...

bez cytatu się nie obejdzie ... ale obraz jest bardzo znany :

Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej”

, Skarb narodów "? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldiroom napisał:

Niestety nie

Gwiezdne wojny? 

Jak nie to się poddaje bo zdecydowanie nie gustuje w tym gatunku. Jeszcze, Władce pierścieni mogłabym obstawić ale nie znam dokładnie filmu. 

Natomiast cytat bardzo mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Gwiezdne wojny? 

Jak nie to się poddaje bo zdecydowanie nie gustuje w tym gatunku. Jeszcze, Władce pierścieni mogłabym obstawić ale nie znam dokładnie filmu. 

Natomiast cytat bardzo mi się podoba. 

Powiem jak Urbanski z milionerów - ostatecznie ???  Zgadłabyś    „Władca pierścieni „ 

cytat, ... i film mocno osadzony w wymyślonym przez Tolkiena świecie..., który nawet jezyk dla swiata elfów wymyślił , czarowdziei i goblinów, krasnali... smoków... a właśnie smok strzegł skarbów ogromnych w jednej z czesci ...

cytat wypowiedział drzewiec do Pippina i Maryego, przenosząc ich kawałek ich drogi

niezaleznie od tego - jak wiele dobry dzieł zastanawia rozprawa nad człowiekiem - próżnością, miłością i pychą...

piekne dzieło ( w latach 80-tych czytałem cała trylogie ) dość dobrze zekranizowane

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldiroom napisał:

Powiem jak Urbanski z milionerów - ostatecznie ???  Zgadłabyś    „Władca pierścieni „ 

cytat, ... i film mocno osadzony w wymyślonym przez Tolkiena świecie..., który nawet jezyk dla swiata elfów wymyślił , czarowdziei i goblinów, krasnali... smoków... a właśnie smok strzegł skarbów ogromnych w jednej z czesci ... 

niezaleznie od tego - jak wiele dobry dzieł zastanawia rozprawa nad człowiekiem - próżnością, miłością i pychą...

piekne dzieło ( w latach 80-tych czytałem cała trylogie ) dość dobrze zekranizowane

Próbowałam czytać ale jakoś ciężko mi to szło. Z oglądaniem było jeszcze gorzej :$

Ogólnie bardzo dobre recenzje o tym filmie. 

Za to Harry Potter przeczytany od deski do deski :d

Wyoglądany jeszcze dokładniej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Prawo jazdy jest niezbędne bo jak Cię złapią w kradzionym aucie to zawsze możesz powiedzieć, że chciałeś się tylko przejechać. Krótkotrwałe użycie... "

Polska produkcja i w jednej z głównych ról, jeden z najlepszych polskich aktorów. Wedlug mojej oceny większość ról bardzo dobrych (oprócz debiutu) 

Ktoś już wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

, Prawo jazdy jest niezbędne bo jak Cię złapią w kradzionym aucie to zawsze możesz powiedzieć, że chciałeś się tylko przejechać. Krótkotrwałe użycie... "

Polska produkcja i w jednej z głównych ról, jeden z najlepszych polskich aktorów. Wedlug mojej oceny większość ról bardzo dobrych (oprócz debiutu) 

Ktoś już wie? 

Dobry dobry - ja już wiem... ale niech ktoś się włączy do zgadywanki 

Bardzo dobry aktor

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zapraszam wszystkich do tego tematu i do innych interesujących tematów na forum. Można zakładać nowe tematy bo każdy ma inne zainteresowania. Najważniejsze żeby się dobrze bawić. Temat jest obojętny :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka dla tych co lubią kino 

, Życie nie jest takie jak w kinie, jest o wiele cięższe....... Każdy ma swoją gwiazdę, za którą powinien podążać. "

Trochę trudna zagadka ale film fajny i muzyka też nawet, nawet. 

Podpowiedź brzmi Kino w tytule :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.11.2020 at 12:06, Niezapominajka 67 napisał:

, Prawo jazdy jest niezbędne bo jak Cię złapią w kradzionym aucie to zawsze możesz powiedzieć, że chciałeś się tylko przejechać. Krótkotrwałe użycie... "

Polska produkcja i w jednej z głównych ról, jeden z najlepszych polskich aktorów. Wedlug mojej oceny większość ról bardzo dobrych (oprócz debiutu) 

Ktoś już wie? 

Nikt...? Nic...? podpowiem - Janusz Gajos

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem o kolejnej zagadce - mimo że już w tle są dwie jeszcze nie rozwiązane ... Ale zabawa przednia :

W jakim filmie sałatka była wyjątkowo smaczna, do tego stopnia, że konsumentka chciała osobiście podziękować szefowi kuchni wstając od stołu w restauracji ... Choć to nie był prawdziwy powod, ta sałatka ...To ściskała w akcie rozkoszy nogi przy swoim szefie ( właściciel stacji telewizyjnej)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldiroom napisał:

Tak sobie pomyślałem o kolejnej zagadce - mimo że już w tle są dwie jeszcze nie rozwiązane ... Ale zabawa przednia :

W jakim filmie sałatka była wyjątkowo smaczna, do tego stopnia, że konsumentka chciała osobiście podziękować szefowi kuchni wstając od stołu w restauracji ... Choć to nie był prawdziwy powod, ta sałatka ...To ściskała w akcie rozkoszy nogi przy swoim szefie ( właściciel stacji telewizyjnej)

 

No wiesz Ty co ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Kolejna zagadka dla tych co lubią kino 

, Życie nie jest takie jak w kinie, jest o wiele cięższe....... Każdy ma swoją gwiazdę, za którą powinien podążać. "

Trochę trudna zagadka ale film fajny i muzyka też nawet, nawet. 

Podpowiedź brzmi Kino w tytule :)

Czy Ty chcesz mnie zamęczyć tymi zagadkami... Daj coś z kultowej produkcji... coś co trwale się odcisnęło na kinematografii czy na konkretnym dziele... 

Szukam twoich cytatów wyjętych z filmu, i np ten to z góry  z powodzeniem mógł być wypowiedziany w setkach produkcji.... Jak chcesz, żeby to była zabawa....? 

Chciałbym - wiem to Ty załozyłas temat, ale jako inicjator tego tematu - chciałbym aby prócz zagadkowych elementów pojawiła się zachęta do obejrzenia filmu, z którego zagadka pochodzi.... 

Taka moja prośba Pani Prezes:szept:@Niezapominajka 67 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waldiroom napisał:

Czy Ty chcesz mnie zamęczyć tymi zagadkami... Daj coś z kultowej produkcji... coś co trwale się odcisnęło na kinematografii czy na konkretnym dziele... 

Szukam twoich cytatów wyjętych z filmu, i np ten to z góry  z powodzeniem mógł być wypowiedziany w setkach produkcji.... Jak chcesz, żeby to była zabawa....? 

Chciałbym - wiem to Ty załozyłas temat, ale jako inicjator tego tematu - chciałbym aby prócz zagadkowych elementów pojawiła się zachęta do obejrzenia filmu, z którego zagadka pochodzi.... 

Taka moja prośba Pani Prezes:szept:@Niezapominajka 67 

Cytat nie może być zachęta? 

Te "zciśnięte nogi" jakoś  mnie nie przekonują ani nie zachęcają do obejrzenia filmu który Ty próbujesz reklamować O.o

Jest tutaj już temat, Filmy, które polecacie "nie chciałam dublować tematów. Zaproponowałam zagadki filmowe raczej jako zabawę ale nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś dany film obejrzał :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Cytat nie może być zachęta? 

Te "zciśnięte nogi" jakoś  mnie nie przekonują ani nie zachęcają do obejrzenia filmu który Ty próbujesz reklamować O.o

Jest tutaj już temat, Filmy, które polecacie "nie chciałam dublować tematów. Zaproponowałam zagadki filmowe raczej jako zabawę ale nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś dany film obejrzał :d

No to proszę trochę więcej zachęty - bardzo fajna komedia

48DFED64-AA77-494E-8405-1A275DE65DA3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadkę dla zainteresowanych :) oczywiście zagadka a nie mną :haha:

Pokusi się  ktoś o odgadniecia tytułu filmu  którego bohaterem jest przesympatyczny pan, potrafiący stroić miny jak nikt inny :oklaski:

Otóż ten pan wcielił się w tym filmie w rolę konsumenta. Chodził po restauracjach i degustowal. Wybredny był bardzo....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Cytat nie może być zachęta? 

Te "zciśnięte nogi" jakoś  mnie nie przekonują ani nie zachęcają do obejrzenia filmu który Ty próbujesz reklamować O.o

Jest tutaj już temat, Filmy, które polecacie "nie chciałam dublować tematów. Zaproponowałam zagadki filmowe raczej jako zabawę ale nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś dany film obejrzał :d

No to jak już ktoś odgadnie ten film to i ściśnięte nogi aktorki Was zaciekawią ... Bardzo.... bardzo polecam, świetna komedia  G. Butler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...