Skocz do zawartości

Zagadki filmowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Teraz odpowiem na pytanie w temacie. 

Z wiekiem utwierdzam się w przekonaniu, że mężczyźni wola zołzy w białych rękawiczka. Z tymi innymi najwyżej się żenią :-)

Często się o tym tak mówi ... ale ja nie wiem czy to nie jest jakaś gra ?

Coś jak taniec godowy, okazanie niezależności .... którą da się później przełożyć na uległość

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldiroom napisał:

Często się o tym tak mówi ... ale ja nie wiem czy to nie jest jakaś gra ?

Coś jak taniec godowy, okazanie niezależności .... którą da się później przełożyć na uległość

Trudny temat. No i ja nie jestem mężczyzna, więc mogę tylko.gdybac i.przypuszaczac . Gonić kroliczka każdy lubi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, waldiroom napisał:
  • No coś łatwego / aktor  uniwersalny koło 60-tki, nigdy nie dostał Oskara (1 nominacja) choć moim zdaniem wiele razy na to zasłużył.
  • W swojej karierze przybierał różne maski Walczył z upiorami, wampirami,  walczył z gangsterami, był gangsterem, walczył z niesprawiedliwością, był przystojnym amantem, świetnym tancerzem (i do tego śpiewającym )  szarmanckim gentlemanem, płatnym zabójcą, świetnym eksperymentalnym lekarzem, który z rozpaczy po utracie  ukochanej stworzył makabryczne dzieło ...

Urodzony w Europie

Gary Oldman? 

 

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Trudny temat. No i ja nie jestem mężczyzna, więc mogę tylko.gdybac i.przypuszaczac . Gonić kroliczka każdy lubi :-)

Nie goniłby ten Man króliczka gdyby ten ( ta) nie uciekał ... szanse na ucieczkę conajmniej wątpliwe ... ale ucieka czy to nie zabawa ? Taniec godowy ? 
 

ps. Czasem tak bywa przy słabszym zawodniku .... jak za szybko królik ucieka to pewnie w głowie myśli „ło matko moze za szybko uciekam... jeszcze mnie nie dogoni - broń Boże ”

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waldiroom napisał:

Dobry wybór - tez o nim myślałem czy go nie wystawić na tablice . Niestety nie, to nie on

Tom Cruise jeszcze mi po głowie chodził ale on chyba amerykański jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, waldiroom napisał:

Nie goniłby ten Man króliczka gdyby ten ( ta) nie uciekał ... szanse na ucieczkę conajmniej wątpliwe ... ale ucieka czy to nie zabawa ? Taniec godowy ? 
 

ps. Czasem tak bywa przy słabszym zawodniku .... jak za szybko królik ucieka to pewnie w głowie myśli „ło matko moze za szybko uciekam... jeszcze mnie nie dogoni - broń Boże ”

, Króliczek "ma się postawić na z góry przegranej pozycji?

Może zawsze jest na przegranej pozycji?

Skojarzyło mi się to wszystko z polowaniem. Ten, goniący " to. trochę tak jak myśliwy tropiący zwierzynę. Przecież zwierzyna też próbuje uciekać, a nie idzie wprost na wycelowana w nią lufę strzelby myśliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, waldiroom napisał:
  • No coś łatwego / aktor  uniwersalny koło 60-tki, nigdy nie dostał Oskara (1 nominacja) choć moim zdaniem wiele razy na to zasłużył.
  • W swojej karierze przybierał różne maski Walczył z upiorami, wampirami,  walczył z gangsterami, był gangsterem, walczył z niesprawiedliwością, był przystojnym amantem, świetnym tancerzem (i do tego śpiewającym )  szarmanckim gentlemanem, płatnym zabójcą, świetnym eksperymentalnym lekarzem, który z rozpaczy po utracie  ukochanej stworzył makabryczne dzieło ...

Urodzony w Europie

Andy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zagadka.

Jako, że jestem niepoprawnym fanatykiem bajek to wrzucam jedną - dla dorosłych - jako zagadkę ( te bajki zwykle to filmy z gatunku sci-fi i fantasy:d ) ale zwykle mocno osadzone w relacjach międzyludzkich. A te stworzone w fabryce Disneya zawsze wzbudzają największe emocje.

Zapraszam więc do świata baśni i fantazji :oklaski: 

 

Akcja firmu rozgrywa się na  Marsie, ale inaczej przez autora powieści postrzeganym, bo zamieszkałym. 

.... Kowboj John C. który zamienił rewolwery na miecz i wziął się za ratowanie Marsa przed siłami ciemności,  narodził się na początku XX wieku w głowie początkującego pisarza Edgara Rice'a Burroughsa.

...Reżyser wie, na szczęście, jak oczarować widza, a zarazem nie przesadzić z fajerwerkami. Ekranowe błyskotki nie powinny odwrócić Waszej uwagi od talentu i urody Lynn C.... Wcielająca się w postać ukochanej naszego Kowboja, Dejah Thoris, aktorka wygląda tutaj jak  młoda Elizabeth Taylor. Taylor K.... też jest niezły – ma charyzmę, łotrzykowski błysk w oku i ładnie wyrzeźbione na siłowni ciało.

 

Jaki to film ?

 

ps.. wykropkowałem nazwiska by nie było tak za łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Króliczek "ma się postawić na z góry przegranej pozycji?

Może zawsze jest na przegranej pozycji?

Nie jest na przegranej... skąd ten pomysł, uważam że jest inaczej

cyt. słowa z końcówki tego filmiku  "choć, będzie fajnie - zobaczysz:d"

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldiroom napisał:

Nowa zagadka.

Jako, że jestem niepoprawnym fanatykiem bajek to wrzucam jedną - dla dorosłych - jako zagadkę ( te bajki zwykle to filmy z gatunku sci-fi i fantasy:d ) ale zwykle mocno osadzone w relacjach międzyludzkich. A te stworzone w fabryce Disneya zawsze wzbudzają największe emocje.

Zapraszam więc do świata baśni i fantazji :oklaski: 

 

Akcja firmu rozgrywa się na  Marsie, ale inaczej przez autora powieści postrzeganym, bo zamieszkałym. 

.... Kowboj John C. który zamienił rewolwery na miecz i wziął się za ratowanie Marsa przed siłami ciemności,  narodził się na początku XX wieku w głowie początkującego pisarza Edgara Rice'a Burroughsa.

...Reżyser wie, na szczęście, jak oczarować widza, a zarazem nie przesadzić z fajerwerkami. Ekranowe błyskotki nie powinny odwrócić Waszej uwagi od talentu i urody Lynn C.... Wcielająca się w postać ukochanej naszego Kowboja, Dejah Thoris, aktorka wygląda tutaj jak  młoda Elizabeth Taylor. Taylor K.... też jest niezły – ma charyzmę, łotrzykowski błysk w oku i ładnie wyrzeźbione na siłowni ciało.

 

Jaki to film ?

 

ps.. wykropkowałem nazwiska by nie było tak za łatwo

JCarter .of Mars??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do Banderasa. 

Film opowiada o pewnego rodzaju,epidemi ". Na szczęście świat zdołał się z nią już uporać :oklaski:

Wśród gwiazdorskiej obsady A. Banderas. Reszta to też najwyższa aktorska polka. 

Tytuł filmu to nazwa jednego ze stanów USA.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, waldiroom napisał:

Nie jest na przegranej... skąd ten pomysł, uważam że jest inaczej

cyt. słowa z końcówki tego filmiku  "choć, będzie fajnie - zobaczysz:d"

 

Wystarczy tak powiedzieć, króliczkowi "? , że też ja na to prędzej nie wpadłam :oklaski:

Wnioskuję z tego, że w tej, gonitwie" wszyscy są wygrani :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, waldiroom napisał:

 

No niee... Brawo - Ale szybko :oklaski:. Też lubisz bajki :dobrze:

Lubię bajki i paradoksalnie nie tylko te z zakończeniem typu, i ja tam byłem, miód i wino piłem "ale również te, które szczęśliwego zakończenia nie mają :-(Za to morał (przesłanie) do zapamiętania na całe życie :dobrze:

Pozwolisz, że wymienię moje ulubione 

, O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE" (do czego prowadzi chciwość i ciągle niezadowolenie. 

, PRZYJACIELE "nieśmiertelne przysłowie niedźwiedzie :oklaski:

O księżniczce, która całowała swiniopasa. Tytułu nie pamiętam. 

Warta również polecenia i niosąca wspaniałe przesłanie, przypowieść o żołnierzu stojącym pod oknem swojej ukochanej (Z filmu, Kino Paradis") 

Teraz przenoszę się w świat, trochę mniej bajkowy :-)Sprzątać i gotować

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagadkę dla was mam :)

Polska produkcja. Film o powiada o trzech przyjacielach, którzy jak to z prawdziwymi przyjaciółmi bywa są gotowi zrobić dla siebie wszystko,no prawie wszystko. Okazuje się jednak, że jeden z nich w sposób niezbyt uczciwy wykorzystuje przyjazn  dwóch pozostałych,dla swojego celu (nikczemnego zresztą) Film niestety kończy się tragicznie dla wszystkich z nich. 

Prawdziwy.......????? 

Dobra obsada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.02.2021 at 13:17, Niezapominajka 67 napisał:

Wrócę do Banderasa. 

Film opowiada o pewnego rodzaju,epidemi ". Na szczęście świat zdołał się z nią już uporać :oklaski:

Wśród gwiazdorskiej obsady A. Banderas. Reszta to też najwyższa aktorska polka. 

Tytuł filmu to nazwa jednego ze stanów USA.:)

Filadelfia :oklaski:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.03.2021 at 16:48, Niezapominajka 67 napisał:

Zagadkę dla was mam :)

Polska produkcja. Film o powiada o trzech przyjacielach, którzy jak to z prawdziwymi przyjaciółmi bywa są gotowi zrobić dla siebie wszystko,no prawie wszystko. Okazuje się jednak, że jeden z nich w sposób niezbyt uczciwy wykorzystuje przyjazn  dwóch pozostałych,dla swojego celu (nikczemnego zresztą) Film niestety kończy się tragicznie dla wszystkich z nich. 

Prawdziwy.......????? 

Dobra obsada

No ale z tym to trochę za mało informacji... Dość klasyczne problemy z przyjaciółmi, gdzie jeden to zdrajca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...