Skocz do zawartości

Zagadki filmowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

@waldiroom  słyszę jakiś dźwięk. To szkło tak dzwoni czy mi w uszach? :haha:

Jestem na dobrym tropie? 

Hmmm. Szkła tam nie kojarzę - podpowiedź. Akcja zaczyna się w prosektorium, ale biegnie wstecz do wspomnień leżącego... cyfra 2, a raczej „ „ drugi”jest w filmie wielokrotnie użyta 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

10 na 10 jak dla mnie :oklaski:

Cytat z filmu 

, Kiedy zawiodła chemia,otworzylo się inne okienko...... Duch człowieczy jest silniejszy od najsilniejszych leków, to jego trzeba karmić praca, zabawa, przyjaźnią, rodzina. To są sprawy istotne a właśnie o nich zapomnieliśmy."

Tylko mi nie piszcie, że nie oglądaliście ;)

W rolach głównych świetni aktorzy.Jak miałabym ocenić , który lepiej zagrał w tym filmie to ciężko by było. 

Malutką podpowiedź. Akcja filmu toczy się w szpitalu. 

Robin Williams szkoda ze go już nie ma ... w innym filmie tez zagrał świetną role psychiatry/psychologa ... A sam nie poradził sobie ze swoimi demonami.

Przebudzenie

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldiroom napisał:

Robin Williams szkoda ze go już nie ma ... w innym filmie tez zagrał świetną role psychiatry/psychologa ... A sam nie poradził sobie ze swoimi demonami.

Przebudzenie

:oklaski::tak:

Tak często w życiu bywa, że pomaga się innym mając na głowie większe problemy niż oni. 

Ta rola Robina Williamsa to trochę taki chichot losu :(

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldiroom napisał:

Hmmm. Szkła tam nie kojarzę - podpowiedź. Akcja zaczyna się w prosektorium, ale biegnie wstecz do wspomnień leżącego... cyfra 2, a raczej „ „ drugi”jest w filmie wielokrotnie użyta 

Strzelam , Nic śmiesznego "? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałam po raz kolejny. 

Polska produkcja. Dobry reżyser i niezła obsada :oklaski:

Dialog z tego filmu przytoczę króciutki 

-To Ty kochanie? 

-Nie to ja Twój mąż. 

Na razie tyle bo jakbym więcej szczegółów podała to było by banalnie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka :)

Film o tematyce wojennej. 

Reżyser :cześć2:mistrz w swoim fachu :oklaski:

Dwa cytaty z tego filmu 

, Każdy ma swoje rozkazy, które musi wykonać. "

, Jaki jest sens ryzykować życie ośmiu ludzi , aby ratować jednego." 

Idealnie do tego filmu pasowal by mi. utwór przyponiany przez @Jurek50 w temacie muzycznym.

Łatwizna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zagadki nierozwiązane, ale zadaje  trzecia. 

Wspaniały aktor amerykański w roli głównej. Film o prawdziwej przyjaźni :)

Podpowiedź 

Miło jest jak ktoś na Ciebie czeka jak wracasz z pracy :oklaski:

Wzruszający :smutek:(nie romansidło) 

Czy wszystko co wydaje się oczywiste, proste i banalne ,musi być takie skomplikowane

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

 

2 zagadki nierozwiązane, ale zadaje  trzecia

 

Każda z nich - jak dla mnie - ma zbyt mało informacji. Nie wiem. Chociaż, hmm
Druga - świta mi taki film z Butlerem ... „Ocean ognia” Tam tez grupa komandosów próbuje uwolnić jednego człowieka ... a Butler jest kapitanem statku. Co Ty na to ? 

 

W rewanżu coś łatwego ... pisałem ze uwielbiam „ bajki” te dla dorosłych czyli filmy fantasy. Dla dzieci tez, ale tu będzie dla dorosłych.  Gwiazdorska obsada Piękny, romantyczny film 

- Spadająca gwiazda, która okazuje się kobietą. Młody mężczyzna, który wyrusza, by zdobyć serce swej wybranki. 
Tworcy zapraszają wszystkich w magiczną podróż, której celem jesteś ty sam, drogi widzu.

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak za trudne to podaje rozwiązania 

1"Drogówka" 

2,Szeregowiec Ryan "

3, Mój przyjaciel Hachiko" 

29 minut temu, waldiroom napisał:

Każda z nich - jak dla mnie - ma zbyt mało informacji. Nie wiem. Chociaż, hmm
Druga - świta mi taki film z Butlerem ... „Ocean ognia” Tam tez grupa komandosów próbuje uwolnić jednego człowieka ... a Butler jest kapitanem statku. Co Ty na to ? 

 

W rewanżu coś łatwego ... pisałem ze uwielbiam „ bajki” te dla dorosłych czyli filmy fantasy. Dla dzieci tez, ale tu będzie dla dorosłych.  Gwiazdorska obsada Piękny, romantyczny film 

- Spadająca gwiazda, która okazuje się kobietą. Młody mężczyzna, który wyrusza, by zdobyć serce swej wybranki. 
Tworcy zapraszają wszystkich w magiczną podróż, której celem jesteś ty sam, drogi widzu.

Strzelam, Spadająca gwiazda "? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Spadająca gwiazda

Znalazłem  3 filmy o takim tytule 1986, 1996, 2014 : to żaden z nich. 
moja podpowiedź Podróż zaczynamy w niewielkie angielskiej wiosce, zwanej Mur. Nazwa pochodzi od muru, jaki rozciąga się tuż za miasteczkiem. Naszym przewodnikiem w podróży będzie młody chłopak, który chcąc udowodnić wybrance swego serca jak bardzo ją kocha, postanawia wybrać się za mur. ...

Co do Twojej zagadki : nie dawaj na tacy tak szybko rozwiązań niech się ktoś włączy i może  razem troszkę pomęczymy jak pisze ze trudne to dobra zagadka  - liczę wtedy na małe naprowadzenie - lekką podpowiedź.
Wiele filmów widziałem ale tez wiele zapomniałem . 
Myśle ze warto -  i musimy czasem w topiku kawowym - napomknąć reszcie forumowym kawoszom, ze mamy topiki muzyczne i filmowe. I ze tutaj się bawimy w zgadywanki i warto od siebie coś tu pomóc w zgadywaniu. Nie wierze ze nikt poza nami filmów nie ogląda no np o Turkach ... albo muzyki nie słucha poza @Jurek50 czy @Funny

A propos niej .. tez rzadko  zgaduje na filmowym :szept:

ps - nie ma ps 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, waldiroom napisał:

Znalazłem  3 filmy o takim tytule 1986, 1996, 2014 : to żaden z nich. 
moja podpowiedź Podróż zaczynamy w niewielkie angielskiej wiosce, zwanej Mur. Nazwa pochodzi od muru, jaki rozciąga się tuż za miasteczkiem. Naszym przewodnikiem w podróży będzie młody chłopak, który chcąc udowodnić wybrance swego serca jak bardzo ją kocha, postanawia wybrać się za mur. ...

Co do Twojej zagadki : nie dawaj na tacy tak szybko rozwiązań niech się ktoś włączy i może  razem troszkę pomęczymy jak pisze ze trudne to dobra zagadka  - liczę wtedy na małe naprowadzenie - lekką podpowiedź.
Wiele filmów widziałem ale tez wiele zapomniałem . 
Myśle ze warto -  i musimy czasem w topiku kawowym - napomknąć reszcie forumowym kawoszom, ze mamy topiki muzyczne i filmowe. I ze tutaj się bawimy w zgadywanki i warto od siebie coś tu pomóc w zgadywaniu. Nie wierze ze nikt poza nami filmów nie ogląda no np o Turkach ... albo muzyki nie słucha poza @Jurek50 czy @Funny

A propos niej .. tez rzadko  zgaduje na filmowym :szept:

ps - nie ma ps 

Trudna ta Twoja zagadka. 

Statystyki forumowe nie kłamią. Prawie 13000 tys użytkowników. Piszących  około 10 osób. Ja już sobie odpuściłam zachęcanie kogokolwiek do pisania na forum. To nie moja rola. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niezapominajka 67 napisał:

Trudna ta Twoja zagadka. 

Statystyki forumowe nie kłamią. Prawie 13000 tys użytkowników. Piszących  około 10 osób. Ja już sobie odpuściłam zachęcanie kogokolwiek do pisania na forum. To nie moja rola. 

 

 

Ja pierni... 13 tys użytkowników w 13 lat, pewnie wielu weszło i wyszło, jeszcze inni „dorobili się” w opiece i siedzą na Mazurach / Lazurach bez oglądania się za siebie. Nie ma czasu na sprawdzenie inne tak na prawdę jest tutaj aktywnych użytkowników, a ile jest pasywnych. 
Wiec zgadzam się z Tobą szkoda zachodu.

Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia to powie, jak nie ma... to bez łaski .

 

co do zagadki - polecam obejrzeć ... byłaś blisko, coś z gwiazdy w tytule jest  : Gwiezdny Pył 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.02.2021 at 15:26, Niezapominajka 67 napisał:

Dialog z tego filmu przytoczę króciutki 

-To Ty kochanie? 

-Nie to ja Twój mąż. 

Jakubik gdy wrócił do domu z Bartkiem Topą  jak mogłem nie zajarzyć

Nabralem ochoty i zaraz sobie włączę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, waldiroom napisał:

Znalazłem  3 filmy o takim tytule 1986, 1996, 2014 : to żaden z nich. 
moja podpowiedź Podróż zaczynamy w niewielkie angielskiej wiosce, zwanej Mur. Nazwa pochodzi od muru, jaki rozciąga się tuż za miasteczkiem. Naszym przewodnikiem w podróży będzie młody chłopak, który chcąc udowodnić wybrance swego serca jak bardzo ją kocha, postanawia wybrać się za mur. ...

Co do Twojej zagadki : nie dawaj na tacy tak szybko rozwiązań niech się ktoś włączy i może  razem troszkę pomęczymy jak pisze ze trudne to dobra zagadka  - liczę wtedy na małe naprowadzenie - lekką podpowiedź.
Wiele filmów widziałem ale tez wiele zapomniałem . 
Myśle ze warto -  i musimy czasem w topiku kawowym - napomknąć reszcie forumowym kawoszom, ze mamy topiki muzyczne i filmowe. I ze tutaj się bawimy w zgadywanki i warto od siebie coś tu pomóc w zgadywaniu. Nie wierze ze nikt poza nami filmów nie ogląda no np o Turkach ... albo muzyki nie słucha poza @Jurek50 czy @Funny

A propos niej .. tez rzadko  zgaduje na filmowym :szept:

ps - nie ma ps 

No chyba się nie rozerwię ja się tam ani na filmach ani na aktorach nie znam

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Funny napisał:

No chyba się nie rozerwię ja się tam ani na filmach ani na aktorach nie znam

 

Tak mało nas, że nie możemy ograniczać się do jednego tematu. Ja na muzyce też się nie znam, ale staram się udzielać w temacie muzycznym . Oddaje swoje głosy poparcia i aprobaty dla tych co się znają

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Tak mało nas, że nie możemy ograniczać się do jednego tematu. Ja na muzyce też się nie znam, ale staram się udzielać w temacie muzycznym . Oddaje swoje głosy poparcia i aprobaty dla tych co się znają

Ja też aprobuje a jak.... ,już mnie wskazujący boli  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...