Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, INEZ napisał:

Dzień dobry 

Ja już miasto obleciałam, to znaczy, że spacer zaliczony 😁

Pogoda zmienną jest, prawie tak jak kobieta, wczoraj po obiedzie tak się rozpadało i wiało, że jak do sklepu poszłam, to myślałam, że mnie razem z parasolem porwie. Może bym do Polski doleciała 🤔

Dzisiaj postanowiłam przechytrzyć pogodę i zaraz po śniadaniu wyciągnęłam Józka na spaderek. 

Wczoraj nie było możliwości, bo spacery w deszczu już nie dla mnie, dla Józka też chyba nie, bo jak tylko zobaczy krople deszczu na tarasie, albo na szybie, to zaraz ma wymówkę. 

Miłej soboty :-)

Ja po obiedzie nad jezioro się wybieram, oczywiście o ile pogoda mi psikusa nie spłata. 

I jak "Inesz"popływałaś sobie troszkę, jezioro, łódka, dwa wiosła w silnych męskich dłoniach.... 😁😁😁 Mam nadzieję że i" wyspa "się znalazla

Pozdrawiam 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

I jak "Inesz"popływałaś sobie troszkę, jezioro, łódka, dwa wiosła w silnych męskich dłoniach.... 😁😁😁 Mam nadzieję że i" wyspa "się znalazla

Pozdrawiam 

 

Na łódeczki jeszcze trzeba trochę poczekać. Teraz tylko statki wycieczkowe. Oj popłynęłabym:-)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SYLWIAK napisał:

Ta ostatnia niedziela 😀 jutro rano wyjazd. Na odchodne postanowiłam was wyręczyć w parzeniu kawy. Proszę się częstować, każdemu powinno wystarczyć . Doprawiać proszę jak kto lubi. 

Miłego dnia ❤️

941caa626ef3e757f26eaa78e789.jpeg

Druga od dołu z prawej - rezerwuje👍 dzień dobry, ja zaśpiewam za tydzień - tą ostatnia niedziela

miłego dnia :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam. Kawa w mojej złotej klatce wypita. Dziękuję za gotowca. 

Dzwony kościelne zwiastują Wielki Tydzień , a po niebie kicają niebiańskie zające. Wreszcie słońce się dziś ujawniło . Będziemy żyć pełni  energii :flaga-twarz:.

Miłej niedzieli, szybkich i bezpiecznych powrotów do słodkiego domu dla @SYLWIAKi @Waldi

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcie i dziadki (te drugie rzadziej) siedzą przed TV bo przecie msza leci 

A ja słowo na niedzielę wrzucę, 

Wiarze się ono mocno z życiem i partnerstwem, wywołanym przeze mnie nie taka dawno, troszeczkę w innym kontekście, ale jakże trawnym w bardzo wielu domach (nie tylko w Polsce) cenie bardzo tą psycholożkę

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Wam Kobiety :matki, żony i (byc może) kochanki wykład guru psycholożki (lubię ją bo prawi bardzo mądrze) - Wam, bo w przeważającej ilości goszczą tu opiekunki płci żeńskiej i temat jest (jak wiele z jej strony) głównie kobiecy....

Iiiii....? Nic! Żadnego odzewu, żadnego komentarza, żadnej debaty. A niedziela.... Palmowa.... Jak to usłyszałem że strony Polski.... Handlowa 😁🤪🤪 

A tu na forum Nic. 

Dobrej nocy 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Waldi napisał:

Wysłałem Wam Kobiety :matki, żony i (byc może) kochanki wykład guru psycholożki (lubię ją bo prawi bardzo mądrze) - Wam, bo w przeważającej ilości goszczą tu opiekunki płci żeńskiej i temat jest (jak wiele z jej strony) głównie kobiecy....

Iiiii....? Nic! Żadnego odzewu, żadnego komentarza, żadnej debaty. A niedziela.... Palmowa.... Jak to usłyszałem że strony Polski.... Handlowa 😁🤪🤪 

A tu na forum Nic. 

Dobrej nocy 

Hoi. Twoja psycholożka jest  faktycznie dobra  w seoim fachu.  Lubię  ją  czasem słuchać.  Każdy jednak ma swojego  guru. Ja lubię filozofię hinduską, pełną pokory i wyrafinowanych argumentów na zadane pytanie lubiących je zadawać.

A tak w ogóle,  to dziś  miałam wolną niedzielę i jednocześnie byłam zagoniona.  Na dyżurze służb zastępczych moja pop dziś złamała biodro:rozczarowanie-twarz:. Dzień pełen negatywnych wrażeń. 

Moja bajka zamienić się  teraz może w koszmarek:niepokój-zdziwienie-twarz:.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SYLWIAK napisał:

Ta ostatnia niedziela 😀 jutro rano wyjazd. Na odchodne postanowiłam was wyręczyć w parzeniu kawy. Proszę się częstować, każdemu powinno wystarczyć . Doprawiać proszę jak kto lubi. 

Miłego dnia ❤️

941caa626ef3e757f26eaa78e789.jpeg

Wzięłam rano tę z samego środka z uśmiechem ,dzięks😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldi napisał:

Wysłałem Wam Kobiety :matki, żony i (byc może) kochanki wykład guru psycholożki (lubię ją bo prawi bardzo mądrze) - Wam, bo w przeważającej ilości goszczą tu opiekunki płci żeńskiej i temat jest (jak wiele z jej strony) głównie kobiecy....

Iiiii....? Nic! Żadnego odzewu, żadnego komentarza, żadnej debaty. A niedziela.... Palmowa.... Jak to usłyszałem że strony Polski.... Handlowa 😁🤪🤪 

A tu na forum Nic. 

Dobrej nocy 

Mądrze prawi 🤔

Nie mam z tym problemów,  jestem pomysłowa 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Heidi napisał:

Hoi. Twoja psycholożka jest  faktycznie dobra  w seoim fachu.  Lubię  ją  czasem słuchać.  Każdy jednak ma swojego  guru. Ja lubię filozofię hinduską, pełną pokory i wyrafinowanych argumentów na zadane pytanie lubiących je zadawać.

A tak w ogóle,  to dziś  miałam wolną niedzielę i jednocześnie byłam zagoniona.  Na dyżurze służb zastępczych moja pop dziś złamała biodro:rozczarowanie-twarz:. Dzień pełen negatywnych wrażeń. 

Moja bajka zamienić się  teraz może w koszmarek:niepokój-zdziwienie-twarz:.

 

O kurka wodna no to się zadziało.     

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Heidi napisał:

Hoi. Twoja psycholożka jest  faktycznie dobra  w seoim fachu.  Lubię  ją  czasem słuchać.  Każdy jednak ma swojego  guru. Ja lubię filozofię hinduską, pełną pokory i wyrafinowanych argumentów na zadane pytanie lubiących je zadawać.

A tak w ogóle,  to dziś  miałam wolną niedzielę i jednocześnie byłam zagoniona.  Na dyżurze służb zastępczych moja pop dziś złamała biodro:rozczarowanie-twarz:. Dzień pełen negatywnych wrażeń. 

Moja bajka zamienić się  teraz może w koszmarek:niepokój-zdziwienie-twarz:.

 

Ojoj, Wielka szkoda pdp, może być różnie (nieciekawie) w dalszej sytuacji. jesteś usprawiedliwiona 👍

Hinduską... mówisz, muszę przybliżyć sobie ten temat 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Dzień dobry 

Czas

na popołudniową 

:herbata-twarz:

Kto chętny, to zapraszam, proszę się częstować :kawa:

Dobrze, że czas jakby przyśpieszył 🤔 i jeszcze tylko dwa tygodnie do odsiadki mi zostało. 

Dorzucam na szybko (oooo już 2 godziny minęło) naleśnika z serkiem wanilijowym lekko podpieczone z posypką 🤪

Smakowało 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

Ojoj, Wielka szkoda pdp, może być różnie (nieciekawie) w dalszej sytuacji. jesteś usprawiedliwiona 👍

Hinduską... mówisz, muszę przybliżyć sobie ten temat 

Proszę bardzo..załączam np. Sadghguru:                        Jogina, mistyka i wizjonera 

https://fb.watch/jGDoszIYyg/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Waldi napisał:

Dorzucam na szybko (oooo już 2 godziny minęło) naleśnika z serkiem wanilijowym lekko podpieczone z posypką 🤪

Smakowało 👍

Mniam.... :idealnie-super-twarz:.    Polecam masło klarowane do smażenia wszelkiego typu delicji na chrupko (Butaris, Butterschmaltz). Och... już mi ślinka cieknie. 

U mnie dziś  na obiad  był  królik macerowany w jogurcie z cebulą , papryką i przyprawami. Zamiast w krzakach siedział  50 minut w aluminiowym zawijasie. Byłam pewna że już upieczony , ale po otwarciu bratnika chciał mi zwiać futrzak  skubany:królik: jednak złapałam go za ogon:krzyk-twarz:. Każdy osobnik co ma ogon musi się  mnie  strzec:niewidomy-ręce-twarz-nie-widzę:jakkolwiek ktoś  to sobie odczyta :płacz-łzy-radość-twarz:.

...co prawda cebula i papryka walała się po podłodze i nie do zjedzenia,  ale król wylądował ostatecznie na moim talerzu . Skoro zjadłam króla,  mogę mianować się królową? Hm...muszę to pytanie  zadać mojemu polskiemu guru:marzenia-twarz:.

 

.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Mniam.... :idealnie-super-twarz:.    Polecam masło klarowane do smażenia wszelkiego typu delicji na chrupko (Butaris, Butterschmaltz). Och... już mi ślinka cieknie. 

U mnie dziś  na obiad  był  królik macerowany w jogurcie z cebulą , papryką i przyprawami. Zamiast w krzakach siedział  50 minut w aluminiowym zawijasie. Byłam pewna że już upieczony , ale po otwarciu bratnika chciał mi zwiać futrzak  skubany:królik: jednak złapałam go za ogon:krzyk-twarz:. Każdy osobnik co ma ogon musi się  mnie  strzec:niewidomy-ręce-twarz-nie-widzę:jakkolwiek ktoś  to sobie odczyta :płacz-łzy-radość-twarz:.

...co prawda cebula i papryka walała się po podłodze i nie do zjedzenia,  ale król wylądował ostatecznie na moim talerzu . Skoro zjadłam króla,  mogę mianować się królową? Hm...muszę to pytanie  zadać mojemu polskiemu guru:marzenia-twarz:.

 

.

Czyli mnie :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobrywieczor 

Już odpoczęłam i zadomowilam się na dobre.Miejsce piękne ,widok z okna na jezioro i góry.Mam tak piękny punkt widokowy z mojego balkonu że nawet koleżanka nie jest w stanie wyciągnąć mnie na tułaczkę.Muszę się najpierw nasycić do woli aż do czubka głowy tym widokiem a później c..d.n

Pozdrawiam pracusiów i odpoczywających też 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Skoro zjadłam króla,  mogę mianować się królową? Hm

W pewnych plemionach, kiedyś i może jeszcze dziś istnieje przekonanie, że tak zjedzenie ofiary (jej części) wchłanianej potęgę. Hmmm 

Ale królowa 😁 brzmi bosko

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Waldi napisał:

W pewnych plemionach, kiedyś i może jeszcze dziś istnieje przekonanie, że tak zjedzenie ofiary (jej części) wchłanianej potęgę. Hmmm 

Ale królowa 😁 brzmi bosko

Brzmi czasami fatalnie gdy nie kontroluje słownika, ten android owy podmienia mi słowa na jakieś farmazony - przepraszam 

W cytowanym tekście - miało być :zjedzenie części ofiary (mózgu) pozwala wchłonąć jej intelekt.. potęgę... wielkość, ale czy pozycje 🤪 (kawałek dopisałem 😅

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...