Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Jak ja Wam zazdroszczę tego powitania, chciałbym chociaż poklepać 😎🙈😜

Poklepać?Nie lepiej potrzymać w dloni dłoń drugiego człeka.Zresztą witajta się jak chceta na misia ,na małpkę, na kogucika,z rozpędu czy bez z piskiem czy kulturalnie 🤭byle było miło.    

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Amaranta napisał:

Poklepać?Nie lepiej potrzymać w dloni dłoń drugiego człeka.Zresztą witajta się jak chceta na misia ,na małpkę, na kogucika,z rozpędu czy bez z piskiem czy kulturalnie 🤭byle było miło.    

Tak zrobimy.  @INEZzamiast bilet do domu , kupi najpierw do Richterswil. 

Czy nazwa wsi nie jest urzekająca? Jakby z powieści? 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej heloł.....

Muszę Wam powiedzieć że zostałam godnie powitana przez @Heidi.

Przywitała mnie piękna kobieta , blondynka trzymając w jednym ręku transparent a w drugim ten drogocenny rower .Poklepalysmy się ,ucałowały,nawet podwòzkę miałam zaoferowaną,na bagażniku tego przecudnego Velo.Fakt dobrze się stało że nie zostałam zbyt mocno klepnięta , bo pofrunęłabym  z wiatrem,mimo słusznego obciążenia czyli kuferka.Kotleta zjadłam,teraz odpoczywam.

Pozdrowionka 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Tak zrobimy.  @INEZzamiast bilet do domu , kupi najpierw do Richterswil. 

Czy nazwa wsi nie jest urzekająca? Jakby z powieści? 

 

Klepanko  i macanko będzie? :kobieta-twarz:

Już naraziłam agencję na dodatkowe koszty związane z koniecznością zwrotu za moje bilety na pociąg, bo niestety zalecili kupić w najkorzystniejszej cenie, więc kupiłam, może cena była korzystna, ale ani zwrotu, ani zmiany terminu nie można zrobić🤪

Zachciało się opiekunce pociągami tyłek wozić, to teraz biedna agencja ma dodatkowe koszty. 

Szwajcaria wciąż mi się marzy, ale najpierw, to ja muszę Święta Józkowi odprawić i do domu szczęśliwie dojechać bo jak to moja koleżanka mówi, Mąż mi pozew rozwodowy na widłach poda "🤪

Na szczęście zmienniczka na 2 miesiące przyjedzie, to myślę, że to CV wreszcie ogarnę i może i Szwajcaria otworzy dla mnie swoje progi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

Klepanko  i macanko będzie? :kobieta-twarz:

Już naraziłam agencję na dodatkowe koszty związane z koniecznością zwrotu za moje bilety na pociąg, bo niestety zalecili kupić w najkorzystniejszej cenie, więc kupiłam, może cena była korzystna, ale ani zwrotu, ani zmiany terminu nie można zrobić🤪

Zachciało się opiekunce pociągami tyłek wozić, to teraz biedna agencja ma dodatkowe koszty. 

Szwajcaria wciąż mi się marzy, ale najpierw, to ja muszę Święta Józkowi odprawić i do domu szczęśliwie dojechać bo jak to moja koleżanka mówi, Mąż mi pozew rozwodowy na widłach poda "🤪

Na szczęście zmienniczka na 2 miesiące przyjedzie, to myślę, że to CV wreszcie ogarnę i może i Szwajcaria otworzy dla mnie swoje progi :-)

No!  To mi się  zaczyna wreszcie  podobać. 

Jest szansa tu wskoczyć na wakacje. Dużo opiekunek będzie chciało mieć  urlopy. Najgorszy pierwszy raz. To prawie jak pierwsza randka. Wszystko nowe, inne, ciekawe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

No!  To mi się  zaczyna wreszcie  podobać. 

Jest szansa tu wskoczyć na wakacje. Dużo opiekunek będzie chciało mieć  urlopy. Najgorszy pierwszy raz. To prawie jak pierwsza randka. Wszystko nowe, inne, ciekawe

No to jak klepanko i macanko będzie to ja się też po szwajcarsku nauczę..... A jak to jest na Szwajcara? 🤪🤪🤪😘 Dobrej nocy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Ja już miasto obleciałam, to znaczy, że spacer zaliczony 😁

Pogoda zmienną jest, prawie tak jak kobieta, wczoraj po obiedzie tak się rozpadało i wiało, że jak do sklepu poszłam, to myślałam, że mnie razem z parasolem porwie. Może bym do Polski doleciała 🤔

Dzisiaj postanowiłam przechytrzyć pogodę i zaraz po śniadaniu wyciągnęłam Józka na spaderek. 

Wczoraj nie było możliwości, bo spacery w deszczu już nie dla mnie, dla Józka też chyba nie, bo jak tylko zobaczy krople deszczu na tarasie, albo na szybie, to zaraz ma wymówkę. 

Miłej soboty :-)

Ja po obiedzie nad jezioro się wybieram, oczywiście o ile pogoda mi psikusa nie spłata. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, INEZ napisał:

Dzień dobry 

Ja już miasto obleciałam, to znaczy, że spacer zaliczony 😁

Pogoda zmienną jest, prawie tak jak kobieta, wczoraj po obiedzie tak się rozpadało i wiało, że jak do sklepu poszłam, to myślałam, że mnie razem z parasolem porwie. Może bym do Polski doleciała 🤔

Dzisiaj postanowiłam przechytrzyć pogodę i zaraz po śniadaniu wyciągnęłam Józka na spaderek. 

Wczoraj nie było możliwości, bo spacery w deszczu już nie dla mnie, dla Józka też chyba nie, bo jak tylko zobaczy krople deszczu na tarasie, albo na szybie, to zaraz ma wymówkę. 

Miłej soboty :-)

Ja po obiedzie nad jezioro się wybieram, oczywiście o ile pogoda mi psikusa nie spłata. 

A ić z tą pogodą 🤨No i ubierz tu sukienkę a jak wiatr porwie i uniesie to wszyscy będą z dołu podziwiać majtecki w kropecki albo🙈🙉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldi napisał:

Słyszałem że Szwajcarzy przez kłopoty z SwissBank planują opuścić walutę i wejść do strefy euro, to Ci nowość 😄 witam przy kawie 

A ja tu inną nowość widzę. 

@Waldi

Czy Tom Roth to Twój krewny ?Uderzające podobieństwo 😉Pamiętam go w roli Archibalda skurczek okrutny .Dobry aktor. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldi napisał:

Słyszałem że Szwajcarzy przez kłopoty z SwissBank planują opuścić walutę i wejść do strefy euro, to Ci nowość 😄 witam przy kawie 

Cześć . Dziś Prima aprilis :herbata-twarz:, więc dziwię się, że nie chcą umacniającej się Złotówki:marzenia-twarz:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amaranta napisał:

A ja to się chętnie do tego talerza przylepie i poproszę tą herbatkę bo lubię 😇

O.. a ja myślałam,  że Earl Grey to nasz  nowy kolega :płacz-łzy-radość-twarz:.

Ja zaś  lubię  towarzystwo wyłącznie Lipton Yellow Label:płacz-łzy-radość-twarz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amaranta napisał:

A ja tu inną nowość widzę. 

@Waldi

Czy Tom Roth to Twój krewny ?Uderzające podobieństwo 😉Pamiętam go w roli Archibalda skurczek okrutny .Dobry aktor. 

A mnie  się bez okularów zdawało,  że  to sam Wokulski:płacz-łzy-radość-twarz:. Ten to umiał liczyć pieniądze :płacz-łzy-radość-twarz:. Podobno on miał sakiewkę,  jeśli ją mocno i często pocierał,  robiła  się większą.  Z czego mogła być zrobiona, co to za skóra:myśl-twarz: ?

:płacz-łzy-radość-twarz::płacz-łzy-radość-twarz: Nie  odpowiadajcie proszę :płacz-łzy-radość-twarz::płacz-łzy-radość-twarz:.  

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amaranta napisał:

A ja tu inną nowość widzę. 

@Waldi

Czy Tom Roth to Twój krewny ?Uderzające podobieństwo 😉Pamiętam go w roli Archibalda skurczek okrutny .Dobry aktor. 

Tak to on, Tim Roth, nie krewny, ale dobry aktor, fajne role bierze, specyficzny 👍

A rola Archibalda - majstersztyk, przypomniałaś mi - zagrał genialnie. Jeszcze u Quentina w czterech pokojach - Boy hotelowy, mega 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Renata K. napisał:

@Waldi A coz tak skromnie odchudzamy sie? Kochanego cialka nigdy za wiele:płacz-łzy-radość-twarz:

Wczoraj zrobiłem pieczeń i te bawarskie kluchy z sosem i kapustą.... Oni tak późno jedzą i mnie po prostu... Pół nocy nie spałem - takie dobre to było, kapusta swoje zrobiła.... Detox sobie dziś zafundowałem , hehe

A że metabolizm po 50tce już zupełnie inny to trzeba o siebie dbać 🤪👍😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...