Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.03.2023 o 12:28, Amaranta napisał:

Po dwumiesięcznym słuchaniu regionalnego folkuO.o kilka godzin dziennie bardzo, ale to bardzo potrzeba mi mocnego i dobrego grania i ciasta czekoladowego z bitą śmietaną mojej mamy .Pierwsze dozuje sobie regularnie (no muszę bo mnie nie wpuszczą do chaty jak zacznę jodłować ) a na drugie czekam z utęsknieniem.No nie jestem wymagająca.Poza tym wszystko gra , buczy i idzie w dobrym kierunku.😊   

Ps.Jest tu kto oprócz samych Gość, Gości w Gościach ,Gość z numerkami? 😁Też pozdrawiam bo kulturalna jestem że aż.😊

 

Czekoladowa pożeraczko mam coś dla ciebie przy niedzieli "na ząb ". Nam z PoP trudno będzie to ogarnąć do kawy,  więc dzielimy się poukładaną czekoladą . Wystarczy tego dobra dla wszystkich co się tutaj zameldują. Smacznego

IMG-20230317-WA0002.jpeg

IMG-20230318-WA0000.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Heidi napisał:

Dziękuję serdecznie za pamięć.  Niegrzecznie byłoby z mojej strony tobie @Amaranta nie odpowiedzieć . Jestem 8805 Richterswil . Codziennie piję kawę racząc się boskimi widokami . Bóg jest wielkim mistrzem , a życie jest cudnie przyjemne. 

20230309_175058.jpg

To prawda:love:Stań nad brzegiem jeziora, po drugiej stronie jest Stäfa, ale w czwartek, stanę z chusteczką haftowaną i pomacham😁

Edytowane przez Amaranta
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Czekoladowa pożeraczko mam coś dla ciebie przy niedzieli "na ząb ". Nam z PoP trudno będzie to ogarnąć do kawy,  więc dzielimy się poukładaną czekoladą . Wystarczy tego dobra dla wszystkich co się tutaj zameldują. Smacznego

IMG-20230317-WA0002.jpeg

IMG-20230318-WA0000.jpeg

O ja pierniczę lecę na prom 👣🚴 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amaranta napisał:

O ja pierniczę lecę na prom 👣🚴 

Zawsze (póki co, bo jestem bardzo kratywna) środa po 13tej  i cała niedziela jest do mojej dyspozycji . Do Schiff mam 600 metrów.  Daj się w odwiedziny.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Zawsze (póki co, bo jestem bardzo kratywna) środa po 13tej  i cała niedziela jest do mojej dyspozycji . Do Schiff mam 600 metrów.  Daj się w odwiedziny.  

Damy radę ale bardziej w Aprilu ok?🙏Ciasto możesz zamrozić :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Amaranta napisał:

O ja pierniczę lecę na prom 👣🚴 

Już za całkiem niedługo dołączy w nasz fyrtel nasza koleżaneczka. Będzie to nowe zlecenie i nie wiemy jaka będzie tam sytuacja z pop. Być może uda nam się zrobić zlot 3x Hexe .

Ja mam plan być tutaj do 26.05.2023. Może się  uda.

Poza tym jak będzie  ładna  pogoda mam plan porwać w podróż statkiem moją PoP do Rapperwil-Jona . Może  tam....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Amaranta napisał:

Damy radę ale bardziej w Aprilu ok?🙏Ciasto możesz zamrozić :d

Nie zdążę zamrozić.  Mamy z PoP słabość do wypieków:d

Co 5 dni na stole pojawia się nowa biszkoptowa kreacja z nowymi smakami. 

Mam tu kije i rower, więc kalorie szybko udaje mi się spalać, gorzej  z POP.  Ona sama wygląda jak pączek, więc kiedyś ją zjem:płacz-łzy-radość-twarz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amaranta napisał:

Ja nic nie chce mówić, ale ten co kawę z Polski przywiózł chyba tylko zamiar miał zrobić ją dla nas rano.Płonne nadzieję..    a tak smutkowal że tu nikogo.. że wcześniej byli i się zmyli... że..  że...Dużo pisze mało czyni:p @Waldijuż

A juści zobaczysz w tym czarnych okularach. Czy tylko okulary, czarne, dzisiaj założyłaś ..  sobie ?

Co do kawy - Niedziela to czas lenistwa i kawę teraz dopiero stawiam, rano wygrywa łóżko przez duże Ł... pomijając obowiązki, których nie sposób odłożyć 🤪

@INEZ - jedziesz, chcesz coś poprawić na szteli, coś przedsiewziujesz... koniec końców jest krytyka. Wiele razy myślę, że rodzina chce by ich dziadek/babka jak najszybciej zmarł by dzielić i rządzić tym co stworzył, i nie mieć kłopotu na głowie. Wszyscy - albo bardzo wielu i nie tylko w DE czy CH zapominają o trudzie wychowania dzieci, na które w późnej starości wypadałoby polegać 

17 godzin temu, INEZ napisał:

 

Od zmienniczki dowiedziałam się, że jak wyjechałam, to córka narzekała na mnie,...  🤔🙈

Dobrze, że już tam nie wróciłam 😁

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, INEZ napisał:

Ciągle nurtuje mnie temat tych ciekawych postaci 🤔

Ostatnio się zastanawiałam co porabiasz, ale już wiem, że w pracy jesteś i to na Bawarii. Ciągle w tym samym miejscu? 

Hej, BAwaria mnie lubi, ale. Miejsce inne - ciekawsze, ładniejsze. Doceniam bliskość Monachium... teraz i jest na czym oko zawiesić w czasie spacerów, okolice Coburga wiały "niepięknem" (ktoś tu kiedyś na forum powiedział, że ich za wojnę Bozia tym pokarała) a ja lubię piękno podziwiać.... 

I w PCI pięknej i w innej materii 🤪😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waldi napisał:

Witaj @Heidimiło Cię czytać

Tylko wytłumacz - to jakiś forumowy gryps? 

Te Rapperwil-Jona, 3X Hexe, Stäfa,... I jeszcze jakiś Schiff

Nie jarze do końca 🤪 (żart) - witaj słonko 😘

Witaj, cieszę się z twojego cieszenia :d.

Tak to już jest z grypsem, kiedy osiądziesz zbyt długo  na wytłaczance od jaj:płacz-łzy-radość-twarz: . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amaranta

Odliczasz? Wezwanie działa 

@Heidi🍸

@Kleopatra, he🍸 czy to nie było wcześniej "kleopatra😁"

Czy może się.... Mylę się? 

@INEZ🍸

@Wenusia foty nad morzem strzela - może sztormowo tam 🤷‍♀️

A chłopaki też pewnie  zajęci - niedziela to święty dzień - dla rodziny poświęcony 

Chyba że się jest na zleceniu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Witaj, cieszę się z twojego cieszenia :d.

Tak to już jest z grypsem, kiedy osiądziesz zbyt długo  na wytłaczance od jaj:płacz-łzy-radość-twarz: . 

Pamiętaj.... ostrożnie z tymi jakami, za mocno nagrzejesz i coś tryśnie 😛

Mam w garażu zaległą cysternę z mlekiem - mam nadzieję że nie skisło, trochę czasu Cię nie było 🤪

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Waldi napisał:

Mam w garażu zaległą cysternę z mlekiem - mam nadzieję że nie skisło, trochę czasu Cię nie było 🤪

Spokojnie z tym rezerwuarem skisłego mleka. Jak się chce , to się da to ogarnać biznesowo  sprzedając dalej. Kwestia marketingu. Kiszonki ostatnio w modzie, więc możemy coś razem ugrać.  Potrzebny nam tylko dobry prawnik,  bo przypadkiem i niechcący możemy mleczną rewolucję wywołać :d. Kopalnie mogą nie nadążyć z wydobyciem węgla :płacz-łzy-radość-twarz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi to rozwiązanie samolotem.  Sprawdź pociąg do Zurichu/Richterswil.  Możemy wszyscy razem spotkać się przy nabrzeżu jeziora Zuryskiego.

Rowerem trochę czasu by to zajęło :dm a po powrocie już  żadne siodło na  długo nie byłoby odpowiednie :$.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Waldi napisał:

Hej, BAwaria mnie lubi, ale. Miejsce inne - ciekawsze, ładniejsze. Doceniam bliskość Monachium... teraz i jest na czym oko zawiesić w czasie spacerów, okolice Coburga wiały "niepięknem" (ktoś tu kiedyś na forum powiedział, że ich za wojnę Bozia tym pokarała) a ja lubię piękno podziwiać.... 

I w PCI pięknej i w innej materii 🤪😁

Ja też uwielbiam podziwiać piękno wszelakie 😎😁

Ostatnio brylanty mnie kręcą i to jeszcze jak 😍, teraz pozostaje mi się tylko modlić żeby mój pdp Józek żył długo i szczęśliwie co by mi się udało na te brylanty zarobić, o ile kolejna zmienniczka mi jakiejś świni nie podłoży 😎🤪😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ 🤣🤣🤣 przy  rakim humorze i takich twoich planach Józef będzie żył do 200-setki. Nie ma wyjścia.  Tobie tylko życzyć trzeba dużo  zdrowia i cierpliwości 

26 minut temu, Waldi napisał:

 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

@INEZ z Bawarii do Zurichu to już rzut beretem. Siadaj na rower i dawaj do mnie na taras.  Ciepła i słońca tu bez liku, znajdzie się fotelik wyściełany złotem.

  Szukam właśnie dwóch sznurowadeł,(mogą być nie od pary ) co by jedne za slipki robiły , inne za BHxd. Trudno je znaleźć.

O tempora o more, wszystko dziś "sznurowane" na rzepy.

Czarna kawa niestety ciała nie opala, co najwyżej  zmieni kolor na brodzie :broda-twarz: , kiedy Parkinson się uruchomi. 

A tak w ogóle uważam:  nasza praca jest bardzo twórcza . Zawsze z niczego coś potrafimy wykrzesać .

Stąd wnoszę, że nasze emerytury powinny być artystycznie wysokie i dziedziczne do 10go pokolenia. 

 

Pierwsze kroki w kierunku Szwajcarii już poczyniłam 😎

Jechałam pociągiem do Bazyli, ale zachciało mi się w Salzburgu wysiąść, właściwie, to wcale mi się nie chciało wysiadać, ale byłam zmuszona,więc jakby co to dojechać do Szwajcarii dam radę 258 km/h, w porywach może i więcej, oczywiście o pociągu piszę, bo na rowerze bym takiej prędkości nie rozwinęła 🙈

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...