Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry, miłego czwartku życzę w ten ostatni dzień marca ??  pysznej kawusi również

.... Korzystajcie póki marzec jest ??????

 

FB_IMG_1648704297602.jpg

Niech się uwija ma czas do 24 :pJak zadbalas o kawę to ja o rogaliki.Przetrwamy jakoś xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agnes76/76 napisał:

Witajcie,☀️☀️

 

8e6a7e4f7ee90d2ed33b18d3d8a1b71c--motto-beautiful.jpg

Witaj!

Serwus Słoneczka!
Był rogalik jamijami z kremem waniliowym i truskaweczką, to ja uwarzyłem obiad taki, jak dzisiejsze meteo, czyli groch z kapustą 50/50.
Naturalnie palunie lizać bedzie za trzy godzinki. Musi się jeszcze powoli poparkotać.
Nie znam drugiego, takiego dania, które tą doskonałość smaków i zapachów przebije.

Biało, +1.8°C, jutro dosypie a trójdobie z mrozikiem -5°C.
Na Ukrainie Putin ściga się z Hitlerem, który będzie większym zbrodniarzem w mordowaniu cywili a pod niezłomnym Kijowem Bajraktar rulez.
W Polsce powstały szachujace unijnych liderów-pustychłbów, plany EU-wspólnoty energetycznej. Ciekawe. Warto obserwować reakcję państw "wspólnoty i równości".
Również plan wsparcia dla hodowli, produkcji rolnej, przetwórstwa, przechowalnictwa i dystrybucji żywności w Polsce. Dobry pomysł na trudne czasy. 

Spokojnego dzionka i w zdrowiu!

 

20220331_101249.thumb.jpg.28e0db9b5d91d50a5bb64a164f2f2249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patrycja781 napisał:

@Wenusia@Amaranta Chłopaki spały spokojnie w kieszeni bluzy?Z GTV jechało się dobrze,Przyjemni kierowcy,ten pierwszy przyjechał punktualnie  W sumie jechałam spod Dusseldorfu do Wielkopolski 9,5 godz.

I to jest dobra wiadomość ??? 

Trzymaj się Pati ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patrycja781 napisał:

@Wenusia@Amaranta Chłopaki spały spokojnie w kieszeni bluzy?Z GTV jechało się dobrze,Przyjemni kierowcy,ten pierwszy przyjechał punktualnie  W sumie jechałam spod Dusseldorfu do Wielkopolski 9,5 godz.

Zapomniałam że one takie drobnej kości :pSzybko dotarłaś pewnie ludzie mało pili i umnikotinen bylixd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amaranta napisał:

Śledzie w cebulce,zrobiłam i w oleju żadne tam urodziny tak mnie naszło. Z niczym nie pomieszam xdaż takiego ubawu po pachy sobie nie zafunduje :p

I zaś mi smaka narobiłaś ??? w zeszłym tygodniu jadłam śledzie w różnej postaci ??? 

A dzisiaj fasolkę po bretońsku sobie zrobiłam a co... nie nue również żadne urodziny, tylko zachciewajki dziwne ??? 

 

Jutro serwuje wątróbkę z cebulką Oooo :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wenusia napisał:

I zaś mi smaka narobiłaś ??? w zeszłym tygodniu jadłam śledzie w różnej postaci ??? 

A dzisiaj fasolkę po bretońsku sobie zrobiłam a co... nie nue również żadne urodziny, tylko zachciewajki dziwne ??? 

 

Jutro serwuje wątróbkę z cebulką Oooo :szydera:

Matko ludzie tu już i groch z kapustą był i fasolka czy Wy macie świadomość skutków ubocznych takiego jedzenia  ?Mało tego to niebezpieczne dla otoczenia :pNie wezmę w tym udziału do bunkra się zwijam  xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amaranta napisał:

Matko ludzie tu już i groch z kapustą był i fasolka czy Wy macie świadomość skutków ubocznych takiego jedzenia  ?Mało tego to niebezpieczne dla otoczenia :pNie wezmę w tym udziału do bunkra się zwijam  xd

Oczywiście że mam świadomość, ale nie było tak źle :haha: uwierz :szydera:

Dzisiaj wątróbka z cebulką i jabluszkiem ??

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Amaranta napisał:

Matko ludzie tu już i groch z kapustą był i fasolka czy Wy macie świadomość skutków ubocznych takiego jedzenia  ?Mało tego to niebezpieczne dla otoczenia :pNie wezmę w tym udziału do bunkra się zwijam  xd

Nasze koło gospodyń ma w izbie kuchennej nad lepką pięknie haftowaną makatkę:


☆"Jak masz zdrową zadkonsolę, jedz fasolę!
Lecz gdy sypie ci się proch, mijaj groch!!!"



Serwus Słoneczka!
Dobrego pierwszego IV A.D. 2022.
Trójdobia początek zasila ten wątek.
Biało, zasypało, -0.6°C, zawieje i zamiecie..., przecież kwiecień-plecień, troche zimy, trochę zleceń.
Jak tam w świecie z towarami? W Polsce są ale coraz drożej(np. jeden litr oleju rzepakowego 9,- z zerowym vat, kujawsi z podatkiem ok 12,-/1l.).
Trudny to będzie rok. Oby bez wojen.
Nawiezione byczki na granicy PL-BY, znów naruszaja spokój(naturalnie prowokujac poza przejściami granicznymi, w których mogą poprosić legalnie o pomoc) , znów SG wyławia ich z bagien. Czy powinni ich tam zostawiać?
Myślę, że mamy taką słowiańską mentalność, że nawet gdyby w potrzebie sobowtór Adolfa z zachodu poprosił o schronienie, to też by je otrzymał. O niemieckich matkach z dziećmi i starcach już nie pomnę.
Życie jest przewrotne.

Z ostatniej chwili: Uwolnienie bezpłatnych rezerw paliwa na jedno auto w rodzinie do 1000 litrów dodatek na STAR.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...