Skocz do zawartości

Jak nawiązać kontakt z trudnym podopiecznym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, foczka63 napisał:

Odnosi ,ale nie oznacza choroby psychiczne,j bo przyczyny zaburzeń w sferze psychicznej u pacjenta ze zdiagnozowaną demencją czy AL mają zupełnie inne podłoże.

Nie chce mi się już nt temat dyskutować.

Moim zdaniem osoby myślące podobnym tokiem jakTwój,Hawanka kompletnie myla pojęcia.

Tu nie chodzi o mylenie pojęć!

To my się użeramy z takim podopiecznym! Czy on jest psychiczny, czy neurologiczny!>:( Obojętnie! To my stoimy na pierwszej linii frontu, nie rodzina! Która często olewa wszystko! Ale wymagania mają....>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Nawet specjalisci maja klopot z definicja choroby psychicznej, wola ja wiec nazywac zaburzeniem psychicznym.

Dla mnie roznicy nie ma.

Także ani specjalista ani opiekun nie może ocenić stanu pacjenta. Czy to tylko demencja czy już AL.

Za Wiki: " większość chorób, które wywołują demencję, jest możliwa do jednoznacznego stwierdzenia tylko w pośmiertnym badaniu mózgu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MeryKy napisał:

Także ani specjalista ani opiekun nie może ocenić stanu pacjenta. Czy to tylko demencja czy już AL.

Za Wiki: " większość chorób, które wywołują demencję, jest możliwa do jednoznacznego stwierdzenia tylko w pośmiertnym badaniu mózgu."

Prosze, jakie te opiekunki madre:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Prosze, jakie te opiekunki madre:d

Czytałam już wiele książek i opracowań. Te słynne "blaszki amyloidowe" Alzheimera znaleziono również w mózgach osób które nie chorowały na Al. Czytałam, że może to być cukrzyca typ 3. Jest wiele hipotez.

Niekoniecznie to czego uczyli kilka czy kilkanaście lat temu musi być prawdą.

http://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/senior/news-to-moze-byc-przelom-w-leczeniu-choroby-alzheimera-nowe-wynik,nId,2459570

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dla mnie jak zwał tak zwał, nieważne. Ale skoro wykonuję ten zawód to wolę jednak nie wnikać w kompetencje lekarzy ale przyjąć ich diagnozę.

A co za różnica jak to nazwie lekarz. Zdrowia podopiecznego to nie poprawi :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumując .

 

Demencja nie jest choroba psychiczną 

Skutkiem demencji jest upośledzenie intelektualne , depresja , agresja , zmiany osobowości i omamy , czyli zaburzenia psychiczne 

Wracając do tematu .....Nie tylko podopieczny z demencją jest trudnym pacjentem . 

                                     Każdy człowiek jest inny i żeby do niego dotrzeć , należy poznać najpierw zródło problemu , a to

                                     wymaga czasu i kierunkowego wykształcenia . 

Amen

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...