Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Zibi.K napisał:

Wiesz jeszcze całkowicie nie jestem w stanie wyszczególnić ,bo dowiedziałem się telefonicznie a nie pracowałem dla Niemców ale na czas nieokreślony

Jeśli na czas nieokreślony, to jak już rozpytasz o wszystko, to poproszę szerzej. Dziękuję R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, hawana napisał:

Czytam uważnie i nie zgadzam się z tym, ze skąpstwo wynika z historii wojennej, bo dlaczego jedni sa skapi  a drudzy nie?

Dlaczego polscy staruszkowie tez sa skapi, oczywiście nie wszyscy?

Moim zdaniem z  powodu leku(boja się, pisze objaśnienie , bo nie zawsze wskoczy mi polski znak). To jest charakterystyczne dla demencji.

Nie wszyscy staruszkowie ja maja, poza tym demencja ma rozne twarze.

I nie mogę się zgodzić z tym, ze w starczym wieku wraca swiadomosc.

Swiadomosc się traci wlasnie z powodu wylaczenia pewnych partii mózgu. Pozostaja wspomnienia i to te odlegle.

 

 

witam....nie wraca a jest zakodowana już  --przytoczę...

"......Świadomość otoczenia (czyli czujność) może być pewnego rodzaju odwzorowaniem cech środowiska w umyśle. Jednym z przejawów tak rozumianej świadomości jest reprezentacja obiektów postrzeganych wzrokowo. Badania Williama T. Newsome nad neuronami okolicy środkowej skroniowej (ang. middle temporal, MT) pokazały, że ich wyładowania odpowiadają obserwowanym przez makaki cechom ruchu (prędkość i kierunek)[4].

Świadomość samego siebie to rodzaj reprezentacji swojego organizmu na tle reprezentacji środowiska. Taką świadomość stwierdzono u szympansów, po zaobserwowaniu faktu, że małpy te, gdy zaznaczono na ich twarzy plamę, starały się ją wytrzeć, gdy zobaczyły swe odbicie w lustrze. Podobną zdolność wykazują dzieci około drugiego roku życia. Samoświadomość to, z kolei, wiedza o procesach, jakie zachodzą między odwzorowaniami, czy też reprezentacjami umysłowymi..........." ,jest to problem skomplikowany,do dzisiaj mózg nie jest  dokładnie zbadany a tym bardziej chorych ludzi.....czy świadomość jest wyłączona ? absolutnie nie ! chyba ,że jest to ostatnie stadium chorobowe,ale Ci ludzie do końca zachowują pewną świadomość ..istniejącej sytuacji itd.Przynajmniej tak to wynika z mojej obserwacji i rozpraw naukowych.  Nie jestem fachowcem w tej sprawie,ale  jeszcze wiele spraw jest nie wyjaśnionych .Pozdrawiam.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, adamos60 napisał:

witam....nie wraca a jest zakodowana już  --przytoczę...

"......Świadomość otoczenia (czyli czujność) może być pewnego rodzaju odwzorowaniem cech środowiska w umyśle. Jednym z przejawów tak rozumianej świadomości jest reprezentacja obiektów postrzeganych wzrokowo. Badania Williama T. Newsome nad neuronami okolicy środkowej skroniowej (ang. middle temporal, MT) pokazały, że ich wyładowania odpowiadają obserwowanym przez makaki cechom ruchu (prędkość i kierunek)[4].

Świadomość samego siebie to rodzaj reprezentacji swojego organizmu na tle reprezentacji środowiska. Taką świadomość stwierdzono u szympansów, po zaobserwowaniu faktu, że małpy te, gdy zaznaczono na ich twarzy plamę, starały się ją wytrzeć, gdy zobaczyły swe odbicie w lustrze. Podobną zdolność wykazują dzieci około drugiego roku życia. Samoświadomość to, z kolei, wiedza o procesach, jakie zachodzą między odwzorowaniami, czy też reprezentacjami umysłowymi..........." ,jest to problem skomplikowany,do dzisiaj mózg nie jest  dokładnie zbadany a tym bardziej chorych ludzi.....czy świadomość jest wyłączona ? absolutnie nie ! chyba ,że jest to ostatnie stadium chorobowe,ale Ci ludzie do końca zachowują pewną świadomość ..istniejącej sytuacji itd.Przynajmniej tak to wynika z mojej obserwacji i rozpraw naukowych.  Nie jestem fachowcem w tej sprawie,ale  jeszcze wiele spraw jest nie wyjaśnionych .Pozdrawiam.

No i widzisz bracie! Naprodukowałeś się, naprodukowałeś a chomik ma i tak odmienne zdanie. No JPD!

 :mur:dum,dum,dum,dum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...