Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, geronimo napisał:

 

Masz troche racji przypomina koze na węgiel, ale kiedy to budowano bardziej znana była lampa naftowa niż żarówka, a gdzieś te spaliny trzeba było odprowadzić i stąd ta ruraxd

Aparat fotograficzny to nie jest.., raczej urządzeniem do odtwarzania obrazu. Taki rzutnik ... Ja sobie myślę, że 14 euro to śmiesznie mało za tak leciwy model do kolekcji. Przed lampą naftową był kaganek, a przed tym urządzeniem było jeszcze coś ????)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam do komisu, witrynki, sekretarzyki, szafy, stoi tego trochę, rupieci co nie miara,,żyrandole, obrazy , ale co mi się bardzo spodobało? maszyna do szycia na korbkę,,stan nawet bardzo dobry i tylko 79 zł, trochę bym z tego komisu wytargała, ale po co! 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi

2 godziny temu, Blondi napisał:

Poszłam do komisu, witrynki, sekretarzyki, szafy, stoi tego trochę, rupieci co nie miara,,żyrandole, obrazy , ale co mi się bardzo spodobało? maszyna do szycia na korbkę,,stan nawet bardzo dobry i tylko 79 zł, trochę bym z tego komisu wytargała, ale po co! 

Jak po co? żeby ocalić od zapomnienia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja kolekcja się powiększyła o dwa eksponaty

Troszkę będę musiał przy nich popracować.

Jeden piękny okaz prawdopodobnie wykonany w Rosji w jakiejś małej manufakturze z napisem na tylnej ściance piękną cyrylicą "NORMA"

Zastosowano tu drezdeński prawdopodobnie obiektyw "Vario"

Format kliszy 10x13cm, nigdzie nie skatalogowany model jak na razie poszukuję, szacowany rok wykonania 1903-1913

Drugi to również jeden jeden rzadszych modeli Kodaka produkowany w latach 1933-1939

Format zdjęć 4,5x6 cm, znane mi były tylko na format 6x9

Dziękuję jednej z naszych koleżanek za przekazanie mnie obu egzemplarzy i za to że postarała się aby dotarły do mnie do Niemiec\

No i oczywiscie jej mężowi za wysyłkę:)

Norma 1903-1913.JPG

Kodak 1933-39.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geronimo napisał:

Dzisiaj moja kolekcja się powiększyła o dwa eksponaty

Troszkę będę musiał przy nich popracować.

Jeden piękny okaz prawdopodobnie wykonany w Rosji w jakiejś małej manufakturze z napisem na tylnej ściance piękną cyrylicą "NORMA"

Zastosowano tu drezdeński prawdopodobnie obiektyw "Vario"

Format kliszy 10x13cm, nigdzie nie skatalogowany model jak na razie poszukuję, szacowany rok wykonania 1903-1913

Drugi to również jeden jeden rzadszych modeli Kodaka produkowany w latach 1933-1939

Format zdjęć 4,5x6 cm, znane mi były tylko na format 6x9

Dziękuję jednej z naszych koleżanek za przekazanie mnie obu egzemplarzy i za to że postarała się aby dotarły do mnie do Niemiec\

No i oczywiscie jej mężowi za wysyłkę:)

Norma 1903-1913.JPG

Kodak 1933-39.JPG

Kurcze nie mogę edytować tego

Wkradł się błąd ten mniejszy to nie kodak a Zeiss Ikon produkowany w Stuttgarcie. Jestem tak podekscytowany że pomyliłem z Kodakiem którego tyż posiadam

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, INEZ napisał:

@geronimo nie "ekscytuj " się tak tymi aparatami bo jeszcze o podopiecznym zapomnisz nie mówiąc już o "całym bożym świecie " :haha:

@INEZ no wiem już na pewno a nawet w 100% że migawka została wyprodukowana przez Gauthiera  Vario – migawka wprowadzona w roku 1912:kawa2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.11.2018 at 18:21, geronimo napisał:

Kurcze nie mogę edytować tego

Wkradł się błąd ten mniejszy to nie kodak a Zeiss Ikon produkowany w Stuttgarcie. Jestem tak podekscytowany że pomyliłem z Kodakiem którego tyż posiadam

@geronimojakby sie nie nazywalo,robi wrazenie!

:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...