Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, INEZ napisał:

@geronimo o ja Cię p........kole dużo :smutek:.Jak poznajesz ,że to takie stare ? data tam gdzieś jest czy wierzysz na słowo?;)

@INEZ Wszystko przed takimi zakupami można sprawdzic w katalogacg, , to kupowałem od faceta który miał katalog i to jest 100% 1920. Ponadto szanujące się manufaktury co roku znakowały swoje wyroby trochę zmieniając sygnaturę.

Nie kupuję jak leci bo mnie się podoba, najpierw sobie sygnaturkę fotografuje i szukam tej sygnatury w katalogach, jeśli

zgadza się wszystko to wtedy kupuje w konsultacji z moją żonką:tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Blondi napisał:

@geronimo mi się spodobała figurka, młoda dziewczyna ze skrzydlami i w pięknej zwiewnej sukience, facet woła w antykwariacie 50 euro, Słodziak kupił ,mnie się w kieszeni gotowało, bo ja bym nie kupiła, na 100% jest ta figurka zrobiona z mieszanki żywic, ładnie wykonana ale 50 euro? ale nischt zu tragisch, będzie pasowac do paru innych  rzeczy, 

@Blondi Jesli chodzi o figurki to wiele manufaktur porcelany takie robiło, sygnowano je znakami fabrycznymi jak również inicjałami autora  lub pełnym nazwiskiem.Stara porcelana była malowana ręcznie a od czasów wynalezienia fotografii zaczęto zdobić kalkami.Na rynku jest dużo kopii figurek wykonanych z tzw.konglomeratu to jest proszek z marmurów połączony z żywicami , oczywiście to nie jest nic warte tak jak i kopie z porcelany.:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, geronimo napisał:

@INEZ Wszystko przed takimi zakupami można sprawdzic w katalogacg, , to kupowałem od faceta który miał katalog i to jest 100% 1920. Ponadto szanujące się manufaktury co roku znakowały swoje wyroby trochę zmieniając sygnaturę.

Nie kupuję jak leci bo mnie się podoba, najpierw sobie sygnaturkę fotografuje i szukam tej sygnatury w katalogach, jeśli

zgadza się wszystko to wtedy kupuje w konsultacji z moją żonką:tak2:

Ja to przeważnie kupuje co mi się podoba i bez konsultacji z moją drugą połówką :oops:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj sklepik z bardzo przemiłym francuzem ,,normalnie dla mnie pedałek, ale bardzo miły , bo tutaj Słodziak zostawił trochę kasy ,,było zakazane robić foto, ale mi pozwolił,:szydera: te dwie rzeczy -lampa i figurka, to moje, ale to nie jest małe, fotka pokazuje małe, ale ma z 40 cm wys, 

IMG_20190416_175854.jpg

IMG_20190416_175858.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wzięlam za demolkę kołowrotka,,ciąg dalszy, wydaje się ,że to tak mało a grzebię się przy nim już który dzień,ale co mnie zmartwiło? wypralam tą wełnę białą co była na tym kołowrotku,wyschła i polożyłam na krzesło Ludwikowskie ale jeszcze te stare ,nie zrobione .Dzisiaj patrzę a w wełnie są dwa mole brrrrr, wytrzepalam a krzesło weg, może w nim siedzą mole ,teraz mam dylemat,może ich więcej jest, a niech to!!! będzie walka ,,:przekleństwa: 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

@Baśka powtarzająca się bo tak może jest, co znajdzie to na gwózdz i powiesi,:szydera: misz masz , i chyba to jest szopa, wygląda na szopę albo warsztat,:szok:

Chyba , że tak . Przeczytałam , że to domy  ...na szopie  ujdzie w tłoku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ten mebel, ,kosztowal 85 euro i nie sprzedali i przecenili na 50 , Mam następny do demolki urynał:szydera: @sayonara 52 Twojego ulubieńca będę pucować, jest trochę pofatygowany z tyłu ,ale da się zrobić, ogólnie stan do dobrego przeczyszczenia i farbeczka poleci , 

IMG_20190411_110646.jpg.7de5afeb615c134f47cf7690a283d3ec.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

No i mam ten mebel, ,kosztowal 85 euro i nie sprzedali i przecenili na 50 , Mam następny do demolki urynał:szydera: @sayonara 52 Twojego ulubieńca będę pucować, jest trochę pofatygowany z tyłu ,ale da się zrobić, ogólnie stan do dobrego przeczyszczenia i farbeczka poleci , 

IMG_20190411_110646.jpg.7de5afeb615c134f47cf7690a283d3ec.jpg

Fajny na biało go potraktujesz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...