Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Na pewno nabrał lekkości :d i teraz jest tylko dla Ciebie bo jakiś tak mało męski ten mebel się zrobił :d Super :dobrze:

Dobre !!! mało męski,,:szydera: wręcz bardzo dobre powiedzenie:oklaski:  ale lekki nie jest, grzmot taki ,że hej, 20 szufladek wyjmę i zatargamy na górę, a góra czeka na kolory ścian, tam muszę picasso odstawić:szydera: znowu Niemiec będzie w stanie przed zawałowym:szydera: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

Dobre !!! mało męski,,:szydera: wręcz bardzo dobre powiedzenie:oklaski:  ale lekki nie jest, grzmot taki ,że hej, 20 szufladek wyjmę i zatargamy na górę, a góra czeka na kolory ścian, tam muszę picasso odstawić:szydera: znowu Niemiec będzie w stanie przed zawałowym:szydera: 

:szydera::szydera::szydera:

Przy malowaniu elewacji ustaliliśmy jakie kolory na pewno nie wchodzą w rachubę.Na pierwszym miejscu był żółty.Tak się zdarzyło,że ekipa zaczęła pracę wtedy kiedy byłam sama a o coś byłam obrażona Więc kolor który wybrałam to _żółty :szydera: Ale się biedaczysko nakombinował,żeby uciec od tej żółci :haha:.Dom mam dwukolorowy wprawdzie ale mi to nie przeszkadza :tak2: Taka przypominajka,żeby mnie nie doprowadzać do hmhmhm:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

@Blondi wyslij Niemca do lasu, albo gdzies daleko.

Jak wroci,bedzie po ptokach.:tak:

Niemiec prawie codziennie jest w swoich lasach , mało się nie posra za tymi lasami, a ja rządzę w domu po swojemu, ale co do czego jest zachwycony wszystkim co zrobię,także on dobrze wie,że mi żadnego nauczyciela nie potrzeba.:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy ja mam 4 kolory do wyboru,  albo każda ściana inna, żółty też mam:szydera: ale najpierw przemaluję na biało, bo teraz jest tam niebieski kolor, to był synka pokój, a potem dam kolor, ale wiem jedno,że to będa bardzo jasne kolory, jakie by nie były ,to bardzo jasne, oglądałam full wnętrz z bialymi meblami i ściany są jasne i super biel meblowa się prezentuje,,,a ja lubię jasne farbeczki:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joy napisał:

@Blondi ja też.Dużo światła i jasne wnętrza.Pewnie dlatego,że już wzrok siada:szydera:

Nie wzrok ,tylko chcemy miec jasno , jasny kolor powiększa przestrzeń, mnie ciemne kolory męczą, tutaj gdzie teraz mieszkam,to nie mogę zniesc sufitow drewnianych,,dla mnie masakra,mimo że jest tu duża przestrzeń ale te sufity:grzmotnąć::przekleństwa:  dobrze ,że tylko sufity i na dole ,dobrze ,że buazeri nie zrobil,,w moim pokoju normalny sufit będzie,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi pewno Ci się narażę ale muszę:to co robisz z tymi meblami nie ma nic wspólnego z renowacją. Powiem szczerze, że serce mi zmarło jak zdarłaś fornir orzechowy z tej sekretary!

Oczywiście są to Twoje meble i możesz robić z nimi co tylko chcesz. Podziwiam ogrom i zapał włożone pracy tylko to nie jest renowacja! 

Ty dajesz drugie, inne życie tym meblom. 

I żeby była jasność-moja wypowiedź nie miała na celu obrażenia czy krytykowanie Ciebie! Wyraziłam tylko swoje zdanie. 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BabaJagusia napisał:

 

Ty dajesz drugie, inne życie tym meblom.

 

xd Mam dwie witryny, kolubryny dębowe do tego stół i 4 krzesła, a i jeszcze szafka pod telewizor... Jakieś lata 50-60 ubiegłego wieku. Jednej witryny chciałam się pozbyć, ale nie łatwo takiego molocha znieść z drugiego piętra. Tak patrzę na to co robi Blondi i chyba dam im inne życie :haha:Może nie na biało, ale stanowczo jaśniejsze... Niech poczują rękę pani... :szydera: ostatecznie to ja mam się czuć dobrze w swoim otoczeniu xd

Jeszcze mam coś pięknego, toaletkę, ale to już zabytek... Tyle że to nie moja bajka i temu to każę się wyprowadzić ... :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BabaJagusia napisał:

@NNNdanuta Dana meble robione przez naszą koleżankę są zdziebko starsze od Twoich:haha:

 

Ale i tak mają być dla mnie :d Takich krzeseł Ludwików to nie mogłabym mieć .., z kształtem nic nie zrobisz, a ta toaletka, którą mam to chyba to samo, a to nie moja bajka ... I nie mam szacunku do historii, która nie umie być bo zawsze ma swoją czystą i brudną twarz - jest biegunowa)))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia  ani nie narażasz ani nie obrażasz, każdy z nas co innego lubi i każdy z nas ma inny gust,ja akceptuję wszystko,:tak2:  za Twoje zdanie bardzo Ci dziękuję:tak2:  ja wiem,że bardzo dużo ludzi kocha orginały, jak mój Niemiec, jemu też serce się krajało, jak usłyszał,że ja zerwę tą politurę czy fornit, ale dolna częsc tego sekretarzyka była cała do oczyszczenia, wszystko za stare i mi to pasowało, aby pozbyć się tego,  co innego gdyby ten sekretarzyk był cały ok! i ja go zniszczylam -ale na szczęscie kupując już wiedzialam,ze tylko sie nadaje do większej demolki.U mnie nigdy w domu nie było brązowych mebli, poprostu nie moja bajka do życia , Ja jeszcze bardziej bym go teraz postarzyła, to jeszcze nie tak do końca zrobilam jakbym chciała, ale na przetarcia zawsze mam czas, No może nie renowacja mebli ,bardziej by pasowała -metamorfoza mebli, ale nischt zu tragisch, lubię jasnośc wokół siebie , jeszcze mam krzesełko idealnie brązowe ,przy nim wlasciwie nic inni by nie robili, a ja go też przeszlifuję,bo mi nie pasuje kolorem, taka już jestem psujka:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

xd Mam dwie witryny, kolubryny dębowe do tego stół i 4 krzesła, a i jeszcze szafka pod telewizor... Jakieś lata 50-60 ubiegłego wieku. Jednej witryny chciałam się pozbyć, ale nie łatwo takiego molocha znieść z drugiego piętra. Tak patrzę na to co robi Blondi i chyba dam im inne życie :haha:Może nie na biało, ale stanowczo jaśniejsze... Niech poczują rękę pani... :szydera: ostatecznie to ja mam się czuć dobrze w swoim otoczeniu xd

Jeszcze mam coś pięknego, toaletkę, ale to już zabytek... Tyle że to nie moja bajka i temu to każę się wyprowadzić ... :szydera:

Gdzie wyprowadzisz piękną toaletkę:szok:  Sama widzisz na moim przykładzie,jak można ze starocia zrobić inny staroc:szydera: popsuć nie popsujesz, zrobisz tak jak Ci się będzie podobac i dobrze piszesz , dobrze się czuć wsród takich gratów, Danuśka Ty masz arsenał w swoim królestwie,piękne meble, tylko je rozjaśnić,a pokochasz je od nowa , coś tam dodac, coś zmienić i poczujesz się przy nich jak,, milion dolarów":oklaski: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Ale i tak mają być dla mnie :d Takich krzeseł Ludwików to nie mogłabym mieć .., z kształtem nic nie zrobisz, a ta toaletka, którą mam to chyba to samo, a to nie moja bajka ... I nie mam szacunku do historii, która nie umie być bo zawsze ma swoją czystą i brudną twarz - jest biegunowa)))))

Oj tam! takie Ludwiki są bardzo wygodne, trochę rozkraczeskie ale swój urok mają,,ale ta Twoja toaletka mnie interesi, masz może zdjęcie? ja dzisiaj jadę do gracarki,jak ja lubię takie starocie oglądać,,,ale jak  coś kupię to tylko coś co jest na wykończeniu,aby dokończyć :szydera: demolkę,  Jeszcze coś, trochę tych piorunów starych oczysciłam już ,ale nigdy nie pomyślałam o ich twarzach ,,jakie miały czy brudne czy czyste, jesteś niemożliwa :szydera::hura: a o historii to w ogóle nie myślę, myślę jaką teraz będa miały nową historię, gdzie np, wylądują w Pl czy zostaną w De, co ja w nie zmieszczę, na co przeznaczę itd. jakie dekoracje będa pasowały, głowa pełna durnych pomysłów, :święty: ale na dzień dzisiejszy tym żyję, :serce::cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blondi napisał:

@NNNdanuta ta druga kosztuje 1500zl:szok: także jak co! to Ty nie wyprowadzaj takiego orginału-szkoda:(

Wygląda jak ta wyżej (z szufladkami), tylko moja jest właściwie stan dobry i jasny brąz. Miała iść w prezencie dla dziewczyny mojego syna, ale wziął i się rozstał niedawno po kilku latach O.o Ja nie lubię pałacowego wystroju dla siebie. Drewno proste bez rzeźbień (!) Mój gust to raczej prycza i cela :haha:tylko, że wszystko musi być wygodne !!! Na wejściu do tego mieszkania kazałam zabrać niski, ale dość duży stolik z tymi wygiętymi nogami z rzeźbieniami okalającymi blat, w kształcie jaja.., tez antyk. Ta toaletka też nie będzie ze mną i tyle. Ona mi się podoba, ale ja jej nie lubię :haha:Lubię  za to skrzynię, która wróciła po wojnie wraz z Polakami z Syberii, stolik na pasmanterię z nóżkami na kółkach (świetna myśl techniczna) lata 50-te ubiegłego wieku i wieszak - podobny, choć niekompletny widziałam u Ciebie na zdjęciach z jakiejś manelarnii itd. Jak zacznę odnawiać to właśnie chyba od tego :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@NNNdanuta a może jeszcze zmienisz zdanie, piękna toaletka,:tak2:,skrzynię też bym chciała, widziałam już nie jedną, ale dziadkowi w głowie się poprzewracało od ceny za skrzynię,,

Blondi... może mam jakąś pamięć genetyczną,  że ja się już w czyms takim namieszkałam i wcale mi z tym nie było dobrze O.o ostatecznie przecież mam błękitną krew bo z domu to ja herbu Ogończyk. Komuna zrobiła swoje, a dziadek został szewcem choć zakład miał prywatny i to w stolicy, ale wcześniej zostawił moją babkę dla młodszej.., jak to hrabiowie :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Blondi... może mam jakąś pamięć genetyczną,  że ja się już w czyms takim namieszkałam i wcale mi z tym nie było dobrze O.o ostatecznie przecież mam błękitną krew bo z domu to ja herbu Ogończyk. Komuna zrobiła swoje, a dziadek został szewcem choć zakład miał prywatny i to w stolicy, ale wcześniej zostawił moją babkę dla młodszej.., jak to hrabiowie :d

Oj Danuśka Danuśka a Ty piszesz prycza i cela dla Ciebie:( obudz ,no tą błękitną krew w sobie,:serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...