Skocz do zawartości

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, salazar napisał:

A zdrowotne cały czas trwa? Jeśli jesteś w De to sama się ubezpieczasz (obowiązkowo), a w Polsce mąż Cię dopisywał po powrocie czy ubezpieczenia cały czas było aktywne?

Cały czas jest aktywne, chyba że zawiesi. Z tego tytułu nie ponosi się dodatkowych kosztów))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andreaa napisał:

Siedzialam jak wiesz dlugo  w domu,moglam zarejestrowac sie jako bezrobotna,ale tego nie zrobilam,bo nie wiedzialam ,kiedy gdzies wyjade. Dzialalnosc zawiesilam i zostalam bez ubiezpieczenia,no i malzon ubezpieczyl mnie u siebie  w pracy z moim dowodem.

Przy dzialalnosci sama odprowadzalam skladki,nawet  w miesiace,ktore nie pracowalam,chorobowa tez.

 

No właśnie, działalności wtedy nie miałaś, więc Cię mąż dopisał. To co innego chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

No właśnie, działalności wtedy nie miałaś, więc Cię mąż dopisał. To co innego chyba?

No tak. Jak mialam dzialalnosc,to sama odprowadzalam wszystkie  skladki ,dzieki czemu mialam ubezpieczenie.  Po zawieszeniu   dzialalnosci mnie dopiero dopisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, salazar napisał:

Zdrowotne cały rok? To po co w takim razie dopisanie do ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce? 

Pracuje na zlecenie, wiec agencja placi za mnie skladke zdrowotna caly rok(duza jak jestem w De, mala jak w Pl i roznosze ulotki). Bez ubezpieczenia zdrowotnego nie mozna  korzystac z panstwowej sluzby zdrowia ale tez wystapic o pozwolenie na  prace w De. Dlatego agencje placa.

Dopisanie jest po to, zeby byla ciaglosc, bo EWUS wykaze, czy ktos ma ubezpieczenie czy nie.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, salazar napisał:

Z tego, co wiem, podwójne ubezpieczenie jest niedozwolone (?).

Nie ważne co robi współmałżonek, może nie pracować.., może zarabiać za granicą. Jak dopisałam swojego to od razu miałam go na czas nieokreślony.))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andreaa napisał:

No tak. Jak mialam dzialalnosc,to sama odprowadzalam wszystkie  skladki ,dzieki czemu mialam ubezpieczenie.  Po zawieszeniu   dzialalnosci mnie dopiero dopisal.

Mozna sie tez zarejestrowac w urzedzie pracy jako bezrobotna, to urzad bedzie oplacal skladke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

 

 

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Nie ważne co robi współmałżonek, może nie pracować.., może zarabiać za granicą. Jak dopisałam swojego to od razu miałam go na czas nieokreślony.))))

Czyli koniecznie trzeba współmałżonka posiadać, ażeby życie sobie ułatwić ;).

Edytowane przez salazar
Błędnie zacytowałam Hawanę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Mozna sie tez zarejestrowac w urzedzie pracy jako bezrobotna, to urzad bedzie oplacal skladke.

Jasne,ze tak,tylko jak pisalam wyzej,. Nie wiedzialam  kiedy zechce mi sie wyjechac i tego nie zrobilam,bo potem znowu  w kolejke sie wyrejestrowywac trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hawana napisał:

Pracuje na zlecenie, wiec agencja placi za mnie skladke zdrowotna caly rok(duza jak jestem w De, mala jak w Pl i roznosze ulotki). Bez ubezpieczenia zdrowotnego nie mozna  korzystac z panstwowej sluzby zdrowia ale tez wystapic o pozwolenie na  prace w De. Dlatego agencje placa.

Dopisanie jest po to, zeby byla ciaglosc, bo EWUS wykaze, czy ktos ma ubezpieczenie czy nie.

Na podstawie pracy  w Pl,czyli te (ulotki) czy inne cuda,agencja wystepuje o druk A1  a po A1 zalatwia EKUZ.

Na dzialalnosci tez trzeba  miex rachunki z pracy na terenie Pl,bo inaczej nici z A1,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

Ale dopiero po wyrejestrowaniu działalności (?)

Tak. Po zakonczeniu umowy z agencja tez mozna, a nawet trzeba. Skladke ta mozna rozliczyc w PIT-ie rocznym.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, salazar napisał:

Ale dopiero po wyrejestrowaniu działalności (?)

No tak. Przeciez jak pracuje ,to nie jestem bezrobotna,to mnie nawet nie zarejestruja hahhahaha........

Tak jak ze zwyklego etatu po zakonczeniu wspolpracy trzeba miec swiadectwo pracy,zeby sie zarejestrowac.

Kiedys czytalam ,ze niektore agencje tylko na dane zlecenie rejestrowaly opiekunki. Po zakonczeniu pracy i powrocie do domu,rejestrowaly sie  w Up nawet na miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Andreaa napisał:

No tak. Przeciez jak pracuje ,to nie jestem bezrobotna,to mnie nawet nie zarejestruja hahhahaha........

Tak jak ze zwyklego etatu po zakonczeniu wspolpracy trzeba miec swiadectwo pracy,zeby sie zarejestrowac.

 

Ok, ale Danuta pisała, że współmałżonka dopisuje się do ubezpieczenia niezależnie od tego, co i gdzie robi i ono trwa i trwa i trwa :D.

Dlatego tak dopytuję, bo logiki w tym nie widzę :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, salazar napisał:

Ok, ale Danuta pisała, że współmałżonka dopisuje się do ubezpieczenia niezależnie od tego, co i gdzie robi i ono trwa i trwa i trwa :D.

Dlatego tak dopytuję, bo logiki w tym nie widzę :/.

Teraz pewnie wyrejestrowal ja. Cos dla zony moze zrobic:haha:

A Danusia jak nie wyrejestrowala to ma.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, salazar napisał:

Ok, ale Danuta pisała, że współmałżonka dopisuje się do ubezpieczenia niezależnie od tego, co i gdzie robi i ono trwa i trwa i trwa :D.

Dlatego tak dopytuję, bo logiki w tym nie widzę :/.

nie wiem gdzie logika,ale wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, salazar napisał:

Ok, ale Danuta pisała, że współmałżonka dopisuje się do ubezpieczenia niezależnie od tego, co i gdzie robi i ono trwa i trwa i trwa :D.

Dlatego tak dopytuję, bo logiki w tym nie widzę :/.

http://www.zus.pl/pracujacy/ubezpieczenie-zdrowotne-w-polsce/zasady-podlegania-ubezpieczeniu-zdrowotnemu/ubezpieczenie-czlonkow-rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

Poczytaj ogłoszenia agencjyjne,większośc tak ma,ale rzeczywiście moja agencja ,jak pisałam doopy nie urywa i tak płaci za 1 osobe ,czasem 1350,rzadko więcej,chyba ze ciężki stan.Albo dwoje PDP.

Malutko?Niee,malutko to jest to co płaci Pr24,malutko to 1100,moje 1300 to średnia kwota.Mnie wystarcza.Mam spokojne miejsce,internet,na jedzenie nikt nie żałuje,rodzina normalna,PDP też,noce przespane,dźwigać nie trzeba i do garów nikt mi sie nie wtrąca i nie decyduje co mam jeśc a czego nie:)

Ale skoro to jednak malutko to cóż,poczułam się jak się poczułam...

Kasiu, nie chciałam cię urazić. Mój wcześniejszy post nie miał wymiaru krytyki. Napisałam tak, bo wiem, że można mieć składki od średniej krajowej i 1500 na rękę z lekkim zleceniem.przy mobilnym jedynaku. Wiem o czym piszę, bo znam kilka takich osób. Nie namawiam do niczego, bo ty wybrałaś, jak wybrałaś. I nikomu nic do tego :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andreaa napisał:

Tak jak ze zwyklego etatu po zakonczeniu wspolpracy trzeba miec swiadectwo pracy,zeby sie zarejestrowac.

Z umowy zlecenie nie ma świadectwa pracy!!!!To jest umowa cywilno prawna i nie podlega pod Kodeks Pracy .W PUP przedstawia się ostatnia i ewentualnie poprzednie umowy zlecenia.I na tej podstawie PUP rejestruje  jako bezrobotnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...