Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ja mam koleżankę księgową. która myśli za mnie :$ Nie pomogę :sorry:

Nawet samemu można dać radę oczywiście gorzej jest jak pracuje się na warunkach niemieckich trzeba sobie euro przeliczać na złotówki po kursie NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wypłatę :( każdą bo w każdym dniu jest inny kurs .Jak ktoś pracuje na warunkach polskich to ma już przeliczone na złotówki wystarczy przepisać w odpowiednie rubryczki w pit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, makaroni napisał:

Ja xhce slodziakaaa ;(. Ostatnio moja uwage przykul taki przystojny pan kasjer z lidla, ale nie mam pewnosci siebie :(.

To idź  DO dyrektora tego marketu i poproś  dla twojej "zwierzyny" o dzień urlopu. Polowania nadszedł czas :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi PITami? Rozliczacie sie w Polsce i w Niemczech? Tylko w Polsce? Jezeli skladki sa odprowadzane do ZUS to byloby to logiczne, ze w Polsce. Ja czytalam, ze nie trzeba sie rozliczac w Polsce jak pracuje w innym kraju EU i tu odprowadzam skladki.

@Heidi @Maria Jolanta widze ze wy doswiadczone w lowach :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop mi się przedłuża o kolejny dzień :oklaski: Może jutro, może pojutrze babka wyjdzie ze szpitala , tylko ciekawe jakim stanie :sos: W środę mają przyjechać łóżka pielęgnacyjne, przenoszę dzisiaj na parter część ubrań i pościeli....Ciekawe jak te dwie niewidome osoby odnajdą się w nowej rzeczywistości :szok::donos: A po południu laufik zrobię...ale już bez ciasteczka...trzeba wrócić do cud figury, żeby @Heidi na diecie cud dorównać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makaroni, my pracujemy przez polskie agencje ( zazwyczaj ) i ważne jest gdzie się świadczy usługę i jak  długo. Zgodnie z przepisami to pracując ponad połowę roku w DE tam powinniśmy się rozliczać ale ..... Nie odprowadzamy podatków w DE, nie otrzymujemy wynagrodzenia od niemieckich firm i mamy polskie PIT-y więc rozliczamy się w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dawaj na priv a wypełnię w zamian za wpisanie mojego wnuka na 1 %.

TO Ty wypełniaj ten PIT, a pozostałe opiekunki zrealizują doświadczenie :

Nauczycielka  unieśćla 4robaczki 
 w czterech osobnych probówkach.

1.w piwie
2.w winie
3.w 12-sto letniej whiski
4.w wodzie mineralnej

Na drugi dzień nauczycielka pokazuje wyniki:

1- szy robak zanurzony w piwie
nie żyje 

2- gi robak zanurzony w wonie
nie żyje 

3- ci robak
zanurzony w 12- sto letniej whiski nie żyje

4-ty robak zanurzony w wodziejako jedyny -przeżył i był w super kondycji....

Pani nauczycielka pyta dzieci: "Czego to doświadczenie nas nauczyło"?

Dziewczynka odpowiada bez wahania:
"Kto pije piwo ,
wino,i whiski
ten nie ma robaków.!!!

 :d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@makaroni, my pracujemy przez polskie agencje ( zazwyczaj ) i ważne jest gdzie się świadczy usługę i jak  długo. Zgodnie z przepisami to pracując ponad połowę roku w DE tam powinniśmy się rozliczać ale ..... Nie odprowadzamy podatków w DE, nie otrzymujemy wynagrodzenia od niemieckich firm i mamy polskie PIT-y więc rozliczamy się w kraju.

Krótko mówiąc, nie obowiązuje nas niemiecki 183-dniowy okres rozliczeniowy, jako że nasze wszystkie centra bytowe ( w tym meldunek, rodzina, podatki, składki zdrowotne itd) odprowadzane są, bądź znajdują się w PL. 

1 minutę temu, Heidi napisał:

TO Ty wypełniaj ten PIT, a pozostałe opiekunki zrealizują doświadczenie :

Nauczycielka  unieśćla 4robaczki 
 w czterech osobnych probówkach.

1.w piwie
2.w winie
3.w 12-sto letniej whiski
4.w wodzie mineralnej

Na drugi dzień nauczycielka pokazuje wyniki:

1- szy robak zanurzony w piwie
nie żyje 

2- gi robak zanurzony w wonie
nie żyje 

3- ci robak
zanurzony w 12- sto letniej whiski nie żyje

4-ty robak zanurzony w wodziejako jedyny -przeżył i był w super kondycji....

Pani nauczycielka pyta dzieci: "Czego to doświadczenie nas nauczyło"?

Dziewczynka odpowiada bez wahania:
"Kto pije piwo ,
wino,i whiski
ten nie ma robaków.!!!

 :d

Wrong :donos: Kto pije i pali ten nie ma robali, a do tego wędzone dłużej trzyma :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@makaroni, my pracujemy przez polskie agencje ( zazwyczaj ) i ważne jest gdzie się świadczy usługę i jak  długo. Zgodnie z przepisami to pracując ponad połowę roku w DE tam powinniśmy się rozliczać ale ..... Nie odprowadzamy podatków w DE, nie otrzymujemy wynagrodzenia od niemieckich firm i mamy polskie PIT-y więc rozliczamy się w kraju.

Ostatnio się dowiedziałam,że nawet jak pracuje się powyżej 183 dni w roku za granicą a miejsce zamieszkania mamy w Polsce to rozliczamy się w Polsce te 183 dni ma tylko znaczenie jeżeli bylibyśmy zameldowani na terenie danego kraju .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Krótko mówiąc, nie obowiązuje nas niemiecki 183-dniowy okres rozliczeniowy, jako że nasze wszystkie centra bytowe ( w tym meldunek, rodzina, podatki, składki zdrowotne itd) odprowadzane są, bądź znajdują się w PL. 

Wrong :donos: Kto pije i pali ten nie ma robali, a do tego wędzone dłużej trzyma :haha:

Moja babcia mawiała,że kto nie pije i nie tabaczy ten ........ znaczy .Przepraszam ale tak mi się przypomniało :$

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Maria Jolanta dziekuje ci bardzo za taki milutki  obrazek. Ja psychicznie sie dobrze trzymam,to jest praca,ale szkoda.Tut wam trochę smutnych pare slow napisala.A teraz cos wesołego napisze,prawda nie w dowcipach a tut 

Lezy umierający dziadek,przychodzi wnuk,dziadek prosi wnuka żeby przynios jemu kawałeczek ryby,tak smacznie pachnie z kuchni,wnuk wraca =babcia nie dala bo powiedziała ze ryba dla gosti na stype

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Ostatnio się dowiedziałam,że nawet jak pracuje się powyżej 183 dni w roku za granicą a miejsce zamieszkania mamy w Polsce to rozliczamy się w Polsce te 183 dni ma tylko znaczenie jeżeli bylibyśmy zameldowani na terenie danego kraju .

Dokładnie tak jest jak napisałaś Inez. Mam identyczną sytuację:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej pracy to nawet na podatkach się trzeba znać bo za rozliczenie mnie z podatku kancelarie podatkowe chciały mnie skasować od 300zł do chyba 500 o ile dobrze pamiętam a było to rok temu więc co było począć telefon ,internet poszedł w ruch no i udało się :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was..

Jak sądzicie, czy dobrym pomysłem byłoby dodanie dodatkowych wątków pod nazwą np.

1."Filmoteka forumowa", gdzie każdy mógłby polecić jakiś ciekawy film (przecież jest tyle możliwości "ściągnięcia" filmów za darmo), 

2."Biblioteka forumowa", gdzie można byłoby polecić książki, do których się wraca i lubi (w dobie e-book*ów i audiobook*ów, przecież nie byłoby z tym żadnego problemu)

Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi:)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agata1008 zakładaj jak masz wenę ,,,te tematy -chyba nawet takich nie ma ,,a czy wypali czy nie to żadna strata  nicht zu tragisch:oklaski: do dzieła!! liczą się chęci,,,wiesz przecież ,że jednemu sie podoba film a dugiemu książka,,każdy sobie znajdzie coś dla siebie,,,a ja gnam za muzyką bo tylko ona stawia mnie na nogi,,nie dołuje w wręcz przeciwnie ,,ożywia w przeróżny sposób:love:

18 godzin temu, makaroni napisał:

Ja xhce slodziakaaa ;(. Ostatnio moja uwage przykul taki przystojny pan kasjer z lidla, ale nie mam pewnosci siebie :(.

@makaroni to do roboty,,na portal randkowy i napisz ,,chcesz tylko słodziaka,,,przecież marzenia się spełniają,, a jak się podoba kasjer z Lidla,,to ja bym tam codziennie robiła zakupy -żartuję,,,ale poszukiwania czas zacząc,,ja Ci życzę powodzenia:dobrze:

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

A propo ..

jak wypelniacie PIT?

Dla mnie to masakra.

Czy mozna cos odpisac?

Jak sie za to SAMEJ  zabrac?

 

@sayonara 52 żadna masakra,,jesteś mądra dziewczynka ,,masz PIT z tamtego roku? podejrzyj jak jest wypełniony,,,sama zawsze rozliczam sobie wszystko,,sama się nauczyłam,,księgowośc sama prowadziłam i chyba dobrze kręciłam te lody ,,bo żyję ,,a wszystko robilam aby tylko nie zaniesc tym darmozjadom kasy,,hahhaha wyszkolilam się sama ,,idzie wszystkiego się nauczyć,,,i tak jak piszą inni tutaj ,,jest internet i tam można wszystko wyszukać,,,dokladnie wszystko,,,do roboty tez,,,a nie fisi misi :love::oklaski:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek :) Melduję , że spotkanie rodzinne zakończone . Babcia zostaje w domciu , więc jeszcze się nie pakuję . Sytuacja jeszcze może ulec zmianie , ponieważ bratanica nie będzie mnie zmieniać , kiedy ja mam wychodne . Będą teraz rozmawiać z niemiecką agencją , która ma mobilne opiekunki ale obawiam się , że nie mają świadomości  ile to kosztuje O.o Więc na obecną chwilę jest ok , a co będzie pozniej ,  czas pokaże . Ja jeszcze kilkanaście godzin bez internetu i mam nadzieję , że jutro  zawita cywilizacja :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...