Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, violka napisał:

Wylądowałaś już w De i nic nie mówisz >:( Proszę się natychmiast ładnie wyspowiadać :d                                                      Niemcy świętują tak jak każdą niedzielę , czyli skromnie O.o Dla nich bardzo ważnym Świętem jest Wielki Piątek , ci bardziej rodzinni zapraszają się wtedy na świąteczny obiad ( Uwaga /  wszystkie sklepy  są pozamykane ) . 

zaczynam od poniedziałku .Zobaczymy co będzie i co będą chcieli Mam babcievi dziadka podobno mobilni.Ale Swięta mnie przerażają.Jak cos to na pewno bede wołac hilfeeee!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

zaczynam od poniedziałku .Zobaczymy co będzie i co będą chcieli Mam babcievi dziadka podobno mobilni.Ale Swięta mnie przerażają.Jak cos to na pewno bede wołac hilfeeee!!!!!

Atdn mój niemiecki:|.....przecież dopiero wróciłam zUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bozka napisał:

i to sie je?:sos:

Ponoć jadalne :szydera: jak ktoś lubi stara jaja :szydera: Nie musisz tego kupować , to jest wersja dla leniwych :haha: oni też wolą takie na świeżo ugotowane :tak2: A Świętami się nie przejmuj , bo tam w ogóle się ich nie celebruje . To takie dni wolne od pracy i nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Dobrze się stało , że spróbowałaś . Każdy powinien przetestować różne rodzaje opieki , żeby wiedzieć co pasuje mu najbardziej :) Ja te nowe doświadczenia skracałam do miesiąca . Pani do towarzystwa tez jest opiekunką i nie można pomniejszać jej wartości , bo to nie jest łatwy kawałek chleba . Dużo opiekunek wybiera osoby leżące ze względu na święty spokój :cool: ale praca przy osobie leżącej zdecydowanie różni się od opieki nad osobą z niedowładami , którą trzeba kilka razy dziennie transferować 

I dlatego ja pozostanę przy moim zawodzie...dama do towarzystwa :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Ponoć jadalne :szydera: jak ktoś lubi stara jaja :szydera: Nie musisz tego kupować , to jest wersja dla leniwych :haha: oni też wolą takie na świeżo ugotowane :tak2: A Świętami się nie przejmuj , bo tam w ogóle się ich nie celebruje . To takie dni wolne od pracy i nic więcej 

Uff to dobrze:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Usiłowali...bezskutecznie...nagle przestałam jadać jajka ze względu na wynalezioną naprędce alergię :szydera:

Kłamczucha :szydera: a gdzie Twoja cywilna odwaga ? :haha: Trzeba było im wytłumaczyć , że z leżakowanych rzeczy jadasz tylko szynki i prawdziwe sery :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry i do wieczorka. Dostalam wolne dzisiaj od 12-tej, a to znaczy, ze weekend bedzie poryty. Coz , urodziny sa raz do roku, poswiece sie, czuje, ze panstwo maja wychodne.

Szkoda, ze nie uprzedzaja, tylko biora mnie z zaskoczenia. Nie ma co jednak narzekac, bo sa gorsze przypadlosci. Nara:dBadzcie grzeczni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Zrobiłam sobie kawę, nalałam pół lubeczka, reszta w dzbanku żeby nie wystygła za szybko i poszłam do pdp. Jak wróciłam to pan T zwrócił mi uwagę że kawy było za mało. :szydera:

Zrobiłam sobie następną i od razu całą wyżłopałam. :szydera::szydera::szydera:

Maria, mialam zapytac czy wiesz gdzie sie znajduje ul, Pomorska, u ciebie pisze Wroclaw.

A pro-po kawy ,tez miala kiedys cos podobne, tylko odwrotnie zrobilam sobie kawe zeby bylo na potem ,to dziadek ooo tak duzo kawy zostalo ,a ja na to moja kawa i robie tyle ile pije, keine pas to przyjedzie nowa i wypije caly barek :kawa2:.U :wino:jego znajomego byla opiekunka i zostawila dziadku pusty barek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Heidi napisał:

Witaj @Lucyna1964, czy Ty w Kanadzie zasuwasz ?  Tam najwięcej świstaków  , a my tu jak w lustro patrzymy, to same harpie. Na płeć brzydką strasznie mocno reagujemy, sysytem kolejkowy wprowadzamy. Jesteś ostatnia :trele:. Tylko dlaczego na szyi masz korale z rolek papieru toaletowego ? Chcesz nas przekupić ?:d

E tam w Kanadzie.Na niemieckim zadupiu jestem.Zwykły dupomyjec ze mnie.A tu dzień do dnia podobny..I wieś totalna.Pierwszy i ostatni raz.never.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Teoretycznie w aptece, chyba bez recepty. Ale kupisz też bez recepty Mucosolvan. Oba produkty są łagodząco wykrztuśne. A próbowałaś Husten  bonbons? One nawilżają gardło i łagodzą kaszel. Dostaniesz w każdym markecie...

najlepiej pomoze ci herbata z malina lub koniak z meczyzna:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karolina145 napisał:

Maria, mialam zapytac czy wiesz gdzie sie znajduje ul, Pomorska, u ciebie pisze Wroclaw.

A pro-po kawy ,tez miala kiedys cos podobne, tylko odwrotnie zrobilam sobie kawe zeby bylo na potem ,to dziadek ooo tak duzo kawy zostalo ,a ja na to moja kawa i robie tyle ile pije, keine pas to przyjedzie nowa i wypije caly barek :kawa2:.U :wino:jego znajomego byla opiekunka i zostawila dziadku pusty barek

https://mapy.eholiday.pl/ulica-pomorska-wroclaw,225051.html proszę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1bozka napisał:

:smutek::sos:

Może go porwali dla okupu

a... może @LACH nerkę sprzedaje, bo dobrego zlecenia  nie dostał, a przecież z czegoś trzeba żyć i rachunki opłacić. Może poemat tworzy gdzieś  tam hen.... daleko jako  członek różnych grup etnograficznych w południowej Polsce  Jednak skoro strachy na Lachy znaczy to tyle co 'nie ma czego się bać' . Wróci, wróci , chociażby żeby  znowu mi dokuczyć, :smutek:że ja jakaś niekumata jestem:smutek:

A jak wróci , to mam dla niego przedmiot dopiero co odkryty, w prezencie go dostanie . Tylko dlaczego to coś stoi w łazience ? :haha:

dyby.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, violka napisał:

Dobrze się stało , że spróbowałaś . Każdy powinien przetestować różne rodzaje opieki , żeby wiedzieć co pasuje mu najbardziej :) Ja te nowe doświadczenia skracałam do miesiąca . Pani do towarzystwa tez jest opiekunką i nie można pomniejszać jej wartości , bo to nie jest łatwy kawałek chleba . Dużo opiekunek wybiera osoby leżące ze względu na święty spokój :cool: ale praca przy osobie leżącej zdecydowanie różni się od opieki nad osobą z niedowładami , którą trzeba kilka razy dziennie transferować 

Św. prawda !! :dobrze: Ja też byłam u sparaliżowanej osoby, to coś wiem na ten temat. Od podciągania jej wydłużyły mi się ręce, a na  ramiona maści trzeba było wklepywać, bo myślałam , że mi odlecą. I tu pytanie stawiam do przemyślenia :  po co ? Póki mamy zdrowie , niech nam służy jak najdłużej .

Już Jan Kochanowski w renesansie wołał:                     NA ZDROWIE

Ślachetne zdrowie, 
Nikt się nie dowie, 
Jako smakujesz, 
Aż się zepsujesz. 
Tam człowiek prawie 
Widzi na jawie 
I sam to powie, 
Że nic nad zdrowie 
Ani lepszego, 
Ani droższego;
Bo dobre mienie, 
Perły, kamienie, 
Także wiek młody 
I dar urody, 
Mieśca wysokie, 
Władze szerokie 
Dobre są, ale - 
Gdy zdrowie w cale. 
Gdzie nie masz siły, 
I świat niemiły. 
Klinocie drogi, 
Mój dom ubogi 
Oddany tobie 
Ulubuj sobie!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...