Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To gnaj do @Heidi w odwiedziny...przywieziesz nam trochę tego octu....:szydera:

Dawaj Blondi w nasze progi . Jestem w Dorfen. Przemycisz nasz wyrób w inne landy. Masz 5 % udziału. O ile Inez się zgodzi, oczywiście. Tylko, że teraz chyba bierze kąpiel w piórach :kąpiel:. Musisz poczekać aż się wyśpi

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

Jedno jest pewne: nie chcę więcej jechać do landu, gdzie nie mówią czysto po niemiecku. Jest to stracony dla mnie czas. Znowu stracony czas. Nie nauczę się tutejszej gwary, ba, nawet nie chcę się nauczyć. 

Jednak kilka wrażeń z podróży chociaż dziś opiszę. Otóż nigdy nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie. Jestem szczęśliwa, że na mojej drodze życia  spotkałam  Opiekunki, które trzeźwo patrzą na świat i  naszą branżę, i dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Rzadka cecha. Szacuneczek :cześć2:.

W drodze uświadomiłam sobie, że jestem bogatą w doświadczenia i znajomych osobą. Kobieta siedząca obok mnie w busie opowiadała o swojej pracy. Miła, spokojna, doświadczona przez życie, raczej biedna kobieta pracuje za 900 Euro na miesiąc. Dacie wiarę, że agencja podpisała z nią umowę do końca listopada 2018 r. Nie dziwię się agencji , bo naiwnych trzeba werbować do pracy i umową wiązać ręce białego niewolnika. Kobieta nie miała żadnych znajomych w opiece, nie ma skąd czerpać wskazówek. Z uwagi, że ja jestem przez was  systematycznie wspierana postanowiłam i ja ją postawić na nogi i wyklarować biznes agencji. Robiła oczy wielkie jak kosmitka. Żal ludzi, ale do wszystkich nie uda nam się dotrzeć, niestety. Pytała mnie, czy może jeść kiedy jest głodna ? Nie do wiary, że ludzie myślą, że mają żyć w pracy powietrzem. Ważne jest to, żebyśmy  mieli świadomość, że tutaj możemy mieć wsparcie w każdym względzie. Nigdy nie uczestniczłam w konwersacjach na forach, nie wiedziałam, że to jest ważne. Bywanie tutaj jest jak rewolucja w moim życiu i pewnie nie tylko w moim. Tylko dlaczego ludzie tak mało się udzielają  na forum? To takie ważne w naszej pracy. Otwóżcie się wszyscy obserwujący. To  jest dla naszego dobra

Ja jedną mam też na sumieniu, dalej nią kieruję bo ona nieinternetowa jest więc nie ma skąd czerpać informacji. Fajna dziewczyna i pojętna uczennica. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

Jedno jest pewne: nie chcę więcej jechać do landu, gdzie nie mówią czysto po niemiecku. Jest to stracony dla mnie czas. Znowu stracony czas. Nie nauczę się tutejszej gwary, ba, nawet nie chcę się nauczyć. 

Jednak kilka wrażeń z podróży chociaż dziś opiszę. Otóż nigdy nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie. Jestem szczęśliwa, że na mojej drodze życia  spotkałam  Opiekunki, które trzeźwo patrzą na świat i  naszą branżę, i dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Rzadka cecha. Szacuneczek :cześć2:.

W drodze uświadomiłam sobie, że jestem bogatą w doświadczenia i znajomych osobą. Kobieta siedząca obok mnie w busie opowiadała o swojej pracy. Miła, spokojna, doświadczona przez życie, raczej biedna kobieta pracuje za 900 Euro na miesiąc. Dacie wiarę, że agencja podpisała z nią umowę do końca listopada 2018 r. Nie dziwię się agencji , bo naiwnych trzeba werbować do pracy i umową wiązać ręce białego niewolnika. Kobieta nie miała żadnych znajomych w opiece, nie ma skąd czerpać wskazówek. Z uwagi, że ja jestem przez was  systematycznie wspierana postanowiłam i ja ją postawić na nogi i wyklarować biznes agencji. Robiła oczy wielkie jak kosmitka. Żal ludzi, ale do wszystkich nie uda nam się dotrzeć, niestety. Pytała mnie, czy może jeść kiedy jest głodna ? Nie do wiary, że ludzie myślą, że mają żyć w pracy powietrzem. Ważne jest to, żebyśmy  mieli świadomość, że tutaj możemy mieć wsparcie w każdym względzie. Nigdy nie uczestniczłam w konwersacjach na forach, nie wiedziałam, że to jest ważne. Bywanie tutaj jest jak rewolucja w moim życiu i pewnie nie tylko w moim. Tylko dlaczego ludzie tak mało się udzielają  na forum? To takie ważne w naszej pracy. Otwóżcie się wszyscy obserwujący. To  jest dla naszego dobra

Bardzo cenny wpis.   :cześć2:

I jak zwykle:   :hura:

To powietrze... ah   :szydera:

I do rymu: na Św. Józka 12 godzin je i 12 śpi kózka. 

Mamy już równonoc!!!  :hura:

Powolutku ale idzie wiosna(przynajmniej w naszych serduchach)  :zdrówko:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

Bardzo cenny wpis.   :cześć2:

I jak zwykle:   :hura:

To powietrze... ah   :szydera:

I do rymu: na Św. Józka 12 godzin je i 12 śpi kózka. 

Mamy już równonoc!!!  :hura:

Powolutku ale idzie wiosna(przynajmniej w naszych serduchach)  :zdrówko:

Dzisiaj ? A nie 21-go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Heidi napisał:

Dawaj Blondi w nasze progi . Jestem w Dorfen. Przemycisz nasz wyrób w inne landy. Masz 5 % udziału. O ile Inez się zgodzi, oczywiście. Tylko, że teraz chyba bierze kąpiel w piórach :kąpiel:. Musisz poczekać aż się wyśpi

Już dalej nie mogłaś pojechać? Mam za daleko :rozpacz:  ,,, ale ale mam trochę tego typu wyrobów z Hiszpani-hahhaha tam nalewają w 2 litrowe butle,,co za sklep a co za chata w jakiej mieszka pan sprzedawca,,,a co za miejsce,,sklep wygląda z zewnątrz jak obora,,bo w środku same beczki z winem,,zimnica musi być,,,a dom mieszkalny jak lepianka,,,szok,,a ludzie mali to i lepianka dobra,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już głupieję wieczorami a w nocy mam horrory. Wczoraj uciekałam z grupką więźniarek z więzienia. Aż się obudził i wstałam by się uspokoić. Ale pamiętam jeden absurd. Jedna dziewczyna przebrała się za psa i miała od nas psy odganiać. Absurd ale i tak podziwiałam jej odwagę. 

Czy ja muszę dzisiaj iść spać ? 

To już wolę jak mi się Mirelka śni. :haha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Heidi napisał:

Jedno jest pewne: nie chcę więcej jechać do landu, gdzie nie mówią czysto po niemiecku. Jest to stracony dla mnie czas. Znowu stracony czas. Nie nauczę się tutejszej gwary, ba, nawet nie chcę się nauczyć. 

Tak ja właśnie zmarnowałam czas ,,ale ja sie intensywnie wtedy uczyłam niemieckiego  ,,aby pokazać paniusi w agencji ,że ja lepiej już gaworzę i aby mi dała podwyżkę,,gaworzyć lepiej gaworzylam ale podwyżki ni ni ni,,,:smutek:

ale gwara i gwara za mną jezdziła,,,szwebisze potem,,,nie ma co się dziwić potem ,że gadam jak gadam i też mówię wszystkim ,że to moja gwara i niech się uczą,,hahhaha

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Tak ja właśnie zmarnowałam czas ,,ale ja sie intensywnie wtedy uczyłam niemieckiego  ,,aby pokazać paniusi w agencji ,że ja lepiej już gaworzę i aby mi dała podwyżkę,,gaworzyć lepiej gaworzylam ale podwyżki ni ni ni,,,:smutek:

ale gwara i gwara za mną jezdziła,,,szwebisze potem,,,nie ma co się dziwić potem ,że gadam jak gadam i też mówię wszystkim ,że to moja gwara i niech się uczą,,hahhaha

Ja mam trochę naleciałości szwebisz, nie o wszystkich wiem. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...