Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, violka napisał:

image.png.b88f359d30c2a27597fbd6d12218cfe5.pngTrochę pózno ale lepiej pózno jak wcale :) Babcia jest niespokojna , ciągle przeżywa mój wyjazd :( Już dawno zapomniała moją zmienniczkę i wszystkie próby tłumaczenia jej , że będzie jej z nią dobrze i zawsze się przy niej dobrze czuła nie pomagają . Demencja to dziwna choroba , ciekawe jest to , że nie pamięta o czym rozmawiała 10 minut wcześniej ale ciągle pamięta , że niedługo wyjadę :o  

No właśnie .Jedna z moich podopiecznych nie wiedziała do czego służy łyżka i widelec ale jak przyszła kuzynka to powiedziała ,że super gotuje .Wydaje mi się,że są momenty w których ta pamięć powraca może właśnie pewne osoby tak działają na ludzi z demencją,że coś w ich głowach się odblokowuje :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, violka napisał:

Niektórzy to maja super geny . Miałam babcie która paliła dużo fajek do samego końca a ciało miała jak nastolatka :o Moja obecna babcia w ciągu roku zmieniła rozmiar z 36 na 42. Im więcej przybiera na wadzę tym bardziej marszczy jej się skóra , nie potrafię tego zrozumieć O.o

To niedobrze .Ciekawe czy jakby znów schudła to skóra by jej się wygładziła ? ;).Przypomniało mi się miałam podopiecznego ,który w krótkim czasie zrzucił prawie 50 kg i skórę miał jak młody bóg :$ ale też zapomniałam spytać w czym tkwi tajemnica :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, violka napisał:

Niektórzy to maja super geny . Miałam babcie która paliła dużo fajek do samego końca a ciało miała jak nastolatka :o Moja obecna babcia w ciągu roku zmieniła rozmiar z 36 na 42. Im więcej przybiera na wadzę tym bardziej marszczy jej się skóra , nie potrafię tego zrozumieć O.o

No to uważaj, żebyś nie przytyła :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, INEZ napisał:

No właśnie .Jedna z moich podopiecznych nie wiedziała do czego służy łyżka i widelec ale jak przyszła kuzynka to powiedziała ,że super gotuje .Wydaje mi się,że są momenty w których ta pamięć powraca może właśnie pewne osoby tak działają na ludzi z demencją,że coś w ich głowach się odblokowuje :)

Moja obecna pdp ma opinię niezbyt sympatyczną, jest demencyjna, ale te rzeczy które chce pamiętać, to ma tak zakodowane, że wyrecytuje, który obraz, która figurka, jakie naczynie, czy ubranie było gdzie i kiedy kupione :szok: Mózg ludzki jest niesamowitą zagadką :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Moja obecna pdp ma opinię niezbyt sympatyczną, jest demencyjna, ale te rzeczy które chce pamiętać, to ma tak zakodowane, że wyrecytuje, który obraz, która figurka, jakie naczynie, czy ubranie było gdzie i kiedy kupione :szok: Mózg ludzki jest niesamowitą zagadką :szok:

Czyli demencja to inaczej pamięć wybiórcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, INEZ napisał:

A u @Mirelka1965 na P  to może żeby było sprawiedliwie Puknięta wariatka :sorry:

Nie bojaj się....ja dzisiaj nie biję :szydera: Może być Puknięta wariatka...może być Pierwszorzędna wariatka...może być Piękna wariatka, może być Pozytywna wariatka....mnie nie przeszkadza, pod warunkiem, że nie jest to obraźliwe, a powiedziane w pieszczotliwy bądź sposób :szydera::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie bojaj się....ja dzisiaj nie biję :szydera: Może być Puknięta wariatka...może być Pierwszorzędna wariatka...może być Piękna wariatka, może być Pozytywna wariatka....mnie nie przeszkadza, pod warunkiem, że nie jest to obraźliwe, a powiedziane w pieszczotliwy bądź sposób :szydera::oklaski:

O Piękna niech będzie to ma wydżwięk pozytywny a nawet brzmi jak komplement .Ja też chce taka być :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiaj kroiłam warzywa na zupę, wszedł mąż pdp i pyta co robię. Zamruczał niezadowolony i powiedział że ma to w d...e. Wyszedł. Nie wiem o co chodzi ale podejrzewam po tym co zastałam. Trzeba było wszystko pokroić i zamrozić w pudełeczku. :)

O milusiński ten mąż nie dość,że gotować nie potrafi to jeszcze do kuchni się wtrąca :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiaj kroiłam warzywa na zupę, wszedł mąż pdp i pyta co robię. Zamruczał niezadowolony i powiedział że ma to w d...e. Wyszedł. Nie wiem o co chodzi ale podejrzewam po tym co zastałam. Trzeba było wszystko pokroić i zamrozić w pudełeczku. :)

Boziu z jakimi ty ludzmi zyjesz. Ja tu narzekam na swoja, a tu niektorzy maja jeszcze gorzej. Az mi wstyd :$

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, INEZ napisał:

O Piękna niech będzie to ma wydżwięk pozytywny a nawet brzmi jak komplement .Ja też chce taka być :smutek:

My jesteśmy wszyscy/wszystkie piękne....jeśli ktoś opiekuje się starszymi ludźmi z sercem i empatią, to ma piękną duszę :cześć3::d Zatem jesteś piękna:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Mogłam mu powiedzieć to samo. :) Córka mówi że jest tyranem ale ja nie pracuję dla niego.

Na wszelki wypadek jak jeszcze kiedyś pojadę dp zdrowego małżonka to kopnijcie mnie w zadek !

To nie jest standard....ja byłam u paru małżeństw i z moich obserwacji wynika, że nie tylko zdrowi się wtrącają....chorzy też są nieźli. To nie zależy od stanu zdrowia, a od charakteru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

My jesteśmy wszyscy/wszystkie piękne....jeśli ktoś opiekuje się starszymi ludźmi z sercem i empatią, to ma piękną duszę :cześć3::d Zatem jesteś piękna:oklaski:

 

11 minut temu, Mirelka1965 napisał:

My jesteśmy wszyscy/wszystkie piękne....jeśli ktoś opiekuje się starszymi ludźmi z sercem i empatią, to ma piękną duszę :cześć3::d Zatem jesteś piękna:oklaski:

Dziękuję ikonki mi nie działają .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...