Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jakiś tort z marcepanem i opłatkami z nadrukiem jak mniemam :szok:

@ Jesteś, od razu zgadłaś !!!

Ja należę na FB do wielu grup, głównie robótkowych i jak zobaczyłam zdjęcie to myślałam że to rękodzieło ale z pogranicza decoupage i scrapbookingu. :szydera: Dopiero po chwili zajarzyłam że to tort.

Muszę się do prądu podłączyć bo coś coraz trudniej jarzę. :szydera::szydera::szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

@ Jesteś, od razu zgadłaś !!!

Ja należę na FB do wielu grup, głównie robótkowych i jak zobaczyłam zdjęcie to myślałam że to rękodzieło ale z pogranicza decoupage i scrapbookingu. :szydera: Dopiero po chwili zajarzyłam że to tort.

Muszę się do prądu podłączyć bo coś coraz trudniej jarzę. :szydera::szydera::szydera:

Wcale trudniej nie jarzysz...po prostu ja tortowa jestem i moje oko łapie rzeczy, które robię...może nie tak artystycznie, bo od tego mam córkę, ale robię takie cudeńka też....;) Ja bym poległa na robótkach ręcznych :tak2::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Babka jeszcze nie wróciła, czekam na info ze szpitala kiedy nastąpi powrót....

Szkoda mi ten twojej babki. Będzie bolało jak wróci :|.  Moja za to zjadła jakiś  sos sprzed miesiąca i brzuch ją boli.  Och jak boli................... I dlaczego nie jest mi jej żal?.  Kupiłam za swoje geldy czekoladę i papaje. Musiałam jej pokazać mój rachunek, bo  coś  Jej się kasa  nie zgadzała.A niby nie widzi. Ha. Ha . Pani udawaczka . Synuś przyleci z Niemiec, to dostanie te kwitki do ręki . Sądzę, że  kasy mi nie odda,bo jest wykapana mamusia.  Ale przeleci wzrokiem czego mi brakowało. 

28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Babka jeszcze nie wróciła, czekam na info ze szpitala kiedy nastąpi powrót....

Szkoda mi ten twojej babki. Będzie bolało jak wróci 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Szkoda mi ten twojej babki. Będzie bolało jak wróci :|.  Moja za to zjadła jakiś  sos sprzed miesiąca i brzuch ją boli.  Och jak boli................... I dlaczego nie jest mi jej żal?.  Kupiłam za swoje geldy czekoladę i papaje. Musiałam jej pokazać mój rachunek, bo  coś  Jej się kasa  nie zgadzała.A niby nie widzi. Ha. Ha . Pani udawaczka . Synuś przyleci z Niemiec, to dostanie te kwitki do ręki . Sądzę, że  kasy mi nie odda,bo jest wykapana mamusia.  Ale przeleci wzrokiem czego mi brakowało. 

Zapisz sobie gdzieś wszystkie rachunki i kwoty tego co kupowałaś za swoje geldy...i żądaj od niego zwrotu...jak kwitki mu dasz, a pieniędzy nie dostaniesz, to zawsze możesz w firmie przedstawić zestawienie kosztów. Nam się należy, zgodnie z niemieckim prawem, 52 euro tygodniowo na wyżywienie. Tego nie ma w żadnej naszej umowie z polską agencją, ale Niemcy podpisując umowę z niemieckim pośrednikiem muszą respektować niemieckie prawo. 

Ta wredna babka może jeszcze posądzi cię o podbieranie kasy >:( Co za :przekleństwa::przekleństwa::przekleństwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi opisz trochę jakie Ty masz tam warunki,gdzieś mi migło ,że Ty nawet nie masz swojego pokoju:przekleństwa: toż to już naprawdę stella marzeń,,gdzie Ty śpisz w kuchni czy z babką w jednym pokoju,,tego już za wiele,,jedzenia nie ma,,pokoju nie ma,,co to ma być !!! gdzie jest agencja ,,oni trafili na Ciebie,,co wszystko zniesie i przetrwa ,,ale takie miejsce powinno być w minach ,,może jeszcze kąpać i myć się mozesz raz w tygodniu,,bo woda też droga,,w głowie się nie mieści,,nie jesteś z pierwszej łapanki ,,ale tak jak piszesz ,,nie jest łatwo zjechac szybko, bo to nie busik,,,ale tak pracować jak Ty teraz masz to jakaś kara za grzechy ,,tylko jakie grzechy:smutek: samoloty latają ,,trzeba tylko chciec a agencja chce kasy za luty,,za pełen miesiąc,,dlatego tak zwlekają,,a synuś jak piszesz jest jak mamusia to już wiem jak się zachowa ,,powie przykro mi i na koniec batonika Ci da w podziękowaniu,,jak da,,,co za ludzie,,:grzmotnąć:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alicja09 napisał:

image.thumb.png.bfc852d8755a78775939dbc4914de4c6.png

Ja w sobotę jadłam taki tort :) 

Tak patrzę na niego i pierwsza myśl,,co w nim jest najlepszego do zjedzenia,,kołnierzyk czy mankiet,,a może guziczek,,ale wszystko słodkie i z takiego fajnego plastelinowego cukru,,,46 rozm, to nie grubas,,,:dobrze:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Tak patrzę na niego i pierwsza myśl,,co w nim jest najlepszego do zjedzenia,,kołnierzyk czy mankiet,,a może guziczek,,ale wszystko słodkie i z takiego fajnego plastelinowego cukru,,,46 rozm, to nie grubas,,,:dobrze:

46 to wiek, rozmiar to 42 i było z tym sporo zamieszania

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jak ja uwielbiam masę cukrową i marcepan :oklaski: 

kołnierz,był bardzo słodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia rozbieraj się bo gorąco,,ja się wystroiłam w cienkie szmatki,,ciągnę słodziaka na plażę a tu czarne chmury naszły,,słońce weg i zimnica i doszłam do wniosku,,,że spacer na plażę to nie zbyt dobry pomysl i za słodziaka i do domu spowrotem-hahhaha zmarzłam,,,i sjesta poobiednia,,na wyrko i drzemanko,,jak stare ludzie,,hahha,,ale czemu nie? jak wiesz ,że nikt Ci tyłka nie będzie zawracał,,nie będzie wołał,,to jest piękne,,,żadnego telefonu-gdzie jesteś ,,bo zaraz wpadniemy do Ciebie,,itd, to jest ten spokój,,

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ja nawet bym nie próbowała zrobić takiego pięknego tortu a i pokroić by mi było żal. Za to zjeść by mi nie było żal. :d:d:d

Chociaż za słodkościami nie przepadam, tylko czasem mnie coś napada na słodkie.

Ciebie napada jak mnie,,w nocy mogę wstać i jeśc trufle,,ale jak przedobrzę,,to mogę nie jesc i miesiącami,,nic a nic słodkiego,,nawet ciasta nie jem teraz ,,żeby nie rozpęcznieć,,ale jak się dorwę i mam tą chcicę na torty-to codziennie porcję zjem,,,:love:

11 minut temu, Alicja09 napisał:

46 to wiek, rozmiar to 42 i było z tym sporo zamieszania

Tortowi sie też oberwało? ale już zjedzony ,,

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Wcale trudniej nie jarzysz...po prostu ja tortowa jestem i moje oko łapie rzeczy, które robię...może nie tak artystycznie, bo od tego mam córkę, ale robię takie cudeńka też....;) Ja bym poległa na robótkach ręcznych :tak2::haha:

Mirelka z nieba mi spadłaś a ja szukam piekarki na wesele córki:oklaski:

45 minut temu, Alicja09 napisał:

image.thumb.png.bfc852d8755a78775939dbc4914de4c6.png

Ja w sobotę jadłam taki tort :) 

Jak takie coś upiec niesamowite, ja wole zdecydowanie gotowac.Cudeńko:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Mirelka z nieba mi spadłaś a ja szukam piekarki na wesele córki:oklaski:

Piekarki???:hura: do piekarowa zasuwaj,,:oklaski: @1bozka powybieraj sobie tutaj torty z forum i masz z głowy,,,na wesele czy na urodziny czy na inne ważne wydarzenia ja zawsze polegam na dobrych prywatnych wypiekach,,smacznych co najważniejsze,,w każdej miejscowosci jest super prywatna specjalistka od wypieków,,nie smakują mi ciasta z bardzo wyreklamowanych piekarni,,nie dośc że drogie bo reklama itd, ale i nie dobre,,nic wielkiego a jednak,także z jednej strony  to masz rację @Mirelka1965 to też taka mała prywatna piekarka i chyba słodka :hura:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Piekarki???:hura: do piekarowa zasuwaj,,:oklaski: @1bozka powybieraj sobie tutaj torty z forum i masz z głowy,,,na wesele czy na urodziny czy na inne ważne wydarzenia ja zawsze polegam na dobrych prywatnych wypiekach,,smacznych co najważniejsze,,w każdej miejscowosci jest super prywatna specjalistka od wypieków,,nie smakują mi ciasta z bardzo wyreklamowanych piekarni,,nie dośc że drogie bo reklama itd, ale i nie dobre,,nic wielkiego a jednak,także z jednej strony  to masz rację @Mirelka1965 to też taka mała prywatna piekarka i chyba słodka :hura:

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Blondi napisał:

Piekarki???:hura: do piekarowa zasuwaj,,:oklaski: @1bozka powybieraj sobie tutaj torty z forum i masz z głowy,,,na wesele czy na urodziny czy na inne ważne wydarzenia ja zawsze polegam na dobrych prywatnych wypiekach,,smacznych co najważniejsze,,w każdej miejscowosci jest super prywatna specjalistka od wypieków,,nie smakują mi ciasta z bardzo wyreklamowanych piekarni,,nie dośc że drogie bo reklama itd, ale i nie dobre,,nic wielkiego a jednak,także z jednej strony  to masz rację @Mirelka1965 to też taka mała prywatna piekarka i chyba słodka :hura:

:zdrówko:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko i melduję , że żyję :) Jestem chwilowo bez internetu  Myślałam , że rodzina wypowiedziała umowę z internetem , ale okazało się , że to jakaś awaria i do czwartku muszę czekać , aż przyjdzie ktoś z firmy i usunie usterkę :smutek: Pochwalę się przy okazji , że z braku kontaktu z rodziną , sama zadzwoniłam do Telekomu i przedstawiłam problem . Wcześniej przygotowałam sobie dokumenty z babci numerami klienta i hasłami . Na wstępie rozmowy padło pytanie o datę urodzin męża babci ( telefon był zakładany na niego ) i szczęśliwym zbiegiem okoliczności kilka dni wcześniej słyszałam o dacie jego urodzin , bo moja bidulka oczywiście w tym momencie nie pamiętała . 30 min kobieta w telefonie instruowała mnie co mam robić , żeby postawić router do pionu ale niestety nie udało się :( Więc nie pozostało i nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czeeeeekać :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Witam cieplutko i melduję , że żyję :) Jestem chwilowo bez internetu  Myślałam , że rodzina wypowiedziała umowę z internetem , ale okazało się , że to jakaś awaria i do czwartku muszę czekać , aż przyjdzie ktoś z firmy i usunie usterkę :smutek: Pochwalę się przy okazji , że z braku kontaktu z rodziną , sama zadzwoniłam do Telekomu i przedstawiłam problem . Wcześniej przygotowałam sobie dokumenty z babci numerami klienta i hasłami . Na wstępie rozmowy padło pytanie o datę urodzin męża babci ( telefon był zakładany na niego ) i szczęśliwym zbiegiem okoliczności kilka dni wcześniej słyszałam o dacie jego urodzin , bo moja bidulka oczywiście w tym momencie nie pamiętała . 30 min kobieta w telefonie instruowała mnie co mam robić , żeby postawić router do pionu ale niestety nie udało się :( Więc nie pozostało i nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czeeeeekać :smutek:

Brav dziewczynka :oklaski: So wie so.....zgubo nasza czekamy na ciebie :oklaski: Aby do czwartku :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Brav dziewczynka :oklaski: So wie so.....zgubo nasza czekamy na ciebie :oklaski: Aby do czwartku :oklaski:

:cmok: Jutro wpadnę i zamelduję , co nowego u mnie słychać :) Ale na telefoniku czytam co tutaj wypisujecie , więc miej się na baczności :cool:

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Jesoooo. Ja po polsku nie wiem czy bym się dogadała ale po niemiecku wiem.

Nie dogadałabym się. :szydera:

POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKÓW :d dałabyś radę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...