Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Łączę się z tobą w bólu....:smutek:

Tutaj ostatnio jest bardzo dynamiczna sytuacja i jakieś dziwne tajemnice . Obawiam się , że chcą oddać babcię do Heimu . We wtorek , będzie rodzinne spotkanie . Ten internet dał mi do myślenia , że moje przeczucie mnie nie myli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim w ten szczególny (bynajmniej dla mnie) dzień:) 

Dlaczego??? 

Otóż po raz pierwszy będąc na zleceniu zaspałam i to dość mocno...Obudziłam się 2 godziny później, niż zwykle....W domu cisza, półmrok. Wchodzę do pokoju podopiecznej, zapalam światło i co widzę........

Moja bunia siedzi w piżamce w fotelu. Widząc mnie z uśmiechem mówi:

"Mein schatz! Wo warst du???

Nigdy nie miałam podopiecznej, która wyzwalałaby we mnie tyle ciepłych emocji...

Planowałam dzisiaj zrobić na obiad pieczarki w sosie śmietanowym z ziemniaczkami i sałatą. Jednak myślę, że po obiedzie pognam do Edeki po speisequark i upiekę dla nas sernik. W końcu mamy dzisiaj DZIEŃ ŚWIĄTECZNY:):):)

 Miłego dzionka wszystkim życzę i do później:)

"sernikowa" specjalistka

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Tutaj ostatnio jest bardzo dynamiczna sytuacja i jakieś dziwne tajemnice . Obawiam się , że chcą oddać babcię do Heimu . We wtorek , będzie rodzinne spotkanie . Ten internet dał mi do myślenia , że moje przeczucie mnie nie myli 

O żeszszszszsz.......:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta mam nadzieję,że nie uraziłam cię swoim postem .Zgadzam się z tym co odpisałaś chciałam tylko zwrócić uwagę na to ,że z naszymi zmiennikami znamy się osobiście .Pewnie większą przykrość by ci sprawiło jakby twoja zmienniczka napisała ,że zmieniała ciebie i nie pozostawało jej nic innego jak po przyjeżdzie brać za sprzątanie bo taki tam był bałagan .Takie zachowanie zmienniczki mnie osobiście w żaden sposób by nie uraziło ani nie sprawiło przykrości może dlatego ,że nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem zmienniczki lub zmiennika  .Nasza praca polega niejako na współpracy ze zmiennikami pracujemy przeważnie  w tych samych firmach i ja skupiam się na ocenie mojej pracy przez rodzinę u której pracuje a nie na rywalizacji ze zmiennikami ,które z nas jest lepsze .Dziwi mnie czasami jak agencja mówi mi ,że będę pierwszą opiekunką u danej rodziny i dodaje,że to dobrze bo nie będą mieć porównania nie wiem co oni mają na myśli ale być może to ,że nie będę musiała się popisywać przed rodziną i udowadniać,że pracuje lepiej od zmiennika a to jest nie zdrowa rywalizacja i niczemu dobremu nie służy wręcz przeciwnie .Miałaś potrzebę pożalić się na zmienniczkę ,która sprawiła ci przykrość to to zrobiłaś nie neguję twojego prawa do tego .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

@Maria Jolanta mam nadzieję,że nie uraziłam cię swoim postem .Zgadzam się z tym co odpisałaś chciałam tylko zwrócić uwagę na to ,że z naszymi zmiennikami znamy się osobiście .Pewnie większą przykrość by ci sprawiło jakby twoja zmienniczka napisała ,że zmieniała ciebie i nie pozostawało jej nic innego jak po przyjeżdzie brać za sprzątanie bo taki tam był bałagan .Takie zachowanie zmienniczki mnie osobiście w żaden sposób by nie uraziło ani nie sprawiło przykrości może dlatego ,że nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem zmienniczki lub zmiennika  .Nasza praca polega niejako na współpracy ze zmiennikami pracujemy przeważnie  w tych samych firmach i ja skupiam się na ocenie mojej pracy przez rodzinę u której pracuje a nie na rywalizacji ze zmiennikami ,które z nas jest lepsze .Dziwi mnie czasami jak agencja mówi mi ,że będę pierwszą opiekunką u danej rodziny i dodaje,że to dobrze bo nie będą mieć porównania nie wiem co oni mają na myśli ale być może to ,że nie będę musiała się popisywać przed rodziną i udowadniać,że pracuje lepiej od zmiennika a to jest nie zdrowa rywalizacja i niczemu dobremu nie służy wręcz przeciwnie .Miałaś potrzebę pożalić się na zmienniczkę ,która sprawiła ci przykrość to to zrobiłaś nie neguję twojego prawa do tego .Pozdrawiam

@INEZ gdybyś dokładnie czytała wcześniejsze posty , to wiedziałabyś , że @Maria Jolanta jest ostatnią osobą do krytykowania zmienniczek . Osobiście uważam , że skoro piszemy wrednych podopiecznych , czy o naszych agencjach to powinniśmy być obiektywni i o opiekunkach też powinniśmy rozmawiać . Nikt tutaj nikogo nie wymienia z imienia i nazwiska , więc należy mówić o tym jakie zachowania zmienniczek są irytujące i niedopuszczalne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...