Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Heidi napisał:

To koniec zdjęć. Zamawiam od naszych mistrzyni dwie  zazdroski, albo chociaż zapisaną rezepturę, bo same musimy do tego dojść jak to zrobić

 

Foto z tabletu 3316.jpg

Śliczna ale bez wzoru nie dałabym rady jej zrobić :( ten pomysł ze spiralkami i kuleczkami na końcu , wart wykorzystania nawet przy innej firance :dobrze: to akurat potrafię bez szablonu :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, violka napisał:

Śliczna ale bez wzoru nie dałabym rady jej zrobić :( ten pomysł ze spiralkami i kuleczkami na końcu , wart wykorzystania nawet przy innej firance :dobrze: to akurat potrafię bez szablonu :d

Główna część to filet, kółeczka normalne tylko na końcu oszukane pikotki. Gałązki to pęczki a płatki kwiatów to półsłupki wbijane pod tylną nitkę, albo reliefowe, musiałabym spróbować.Do kulek lepiej dać plastikowe koraliki bo z samego kordonka za lekkie a ze szklanymi za ciężkie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Główna część to filet, kółeczka normalne tylko na końcu oszukane pikotki. Gałązki to pęczki a płatki kwiatów to półsłupki wbijane pod tylną nitkę, albo reliefowe, musiałabym spróbować.Do kulek lepiej dać plastikowe koraliki bo z samego kordonka za lekkie a ze szklanymi za ciężkie.

 

 

:szok::szok::szok: a bardziej po polsku możesz wyjaśnić :$ jak to po kolei łączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ja już wiem. :d

 

Mam fioła na tle handmade. Obeszłam dzisiaj całe miasto HGotha , zaglądając każdemu w okna. Jest to najładniejsze okno jakie widziałam O tyle piękniej to wyglądało, że tych okien było 4 . Coś ekstra. 

Czy jest możliwość zamówienia u ciebie takich cudów . Mój konik to haftowanie ( mam bzika na tle biskupa Riechelie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

To sie nie chwal , tylko zrób szablon koleżankom i prześlij :cmok:

Ja pójdę krok dalej...nie chwal się nie chwal @Maria Jolanta, tylko rób, a ja podam rozmiar okien i zamawiam komplet do kuchni i jadalni, łazienki, garderoby, 4 podwójne okna do sypialni i ewentualnie na 4 okna do salonu :czytaj: Wystarczy czasu na kolejnym zleceniu? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

:szok::szok::szok: a bardziej po polsku możesz wyjaśnić :$ jak to po kolei łączyć 

Robisz filetem główną część ta wstawka na górze to taki wzorek z pęczków robiony na dwie raty. Najpierw po dwa pęczki łączone górę, w kolejnym rzędzie następne dwa pęczki wbijane w łączenie tych dolnych. W zależności gdzie to pierwszy albo ostatni słupek zastępujesz 3 o.ł.

Edit. Górną część pęczków rozdzielasz taką ilością oczek łańcuszka o ile zaczynałaś robić dolną.

Płatki kwiatów to wzorek na listki do koronki irlandzkiej. A łączyć wszytko tymi gałązkami z pęczków i dopasować sobie wielkość oczkami łańcuszka.

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Robisz filetem główną część ta wstawka na górze to taki wzorek z pęczków robiony na dwie raty. Najpierw po dwa pęczki łączone górę, w kolejnym rzędzie następne dwa pęczki wbijane w łączenie tych dolnych. W zależności gdzie to pierwszy albo ostatni słupek zastępujesz 3 o.ł.

Płatki kwiatów to wzorek na listki do koronki irlandzkiej. A łączyć wszytko tymi gałązkami z pęczków i dopasować sobie wielkość oczkami łańcuszka.

Przestań mówić szyfrem :ostrzegam: Bierz się do pracy, wstaw zdjęcia, a zamówienia popłyną jak rzeka :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Wczoraj naoglądałam się biżuterii :love: a dzisiaj buszuje w pomysłach ogrodowych . Znalazłam piękną pergolę i teraz intensywnie myślę , gdzie kupić tanie plastry drewna :(image.thumb.png.7d991e7e9b3fbb64c9c356ac4b8cc3bf.png 

Taniej będzie kupić metr drewna i piłę.  To zdecydowanie prostsze jak ta zazdroska. Bierzesz ręczną  piłę w rękę , Twój partner drugą stronę piły i mówicie: moja-twoja, powtarzacie to kilkaset razy i plastry leżą gotowe do ułożenia. Gimnastyka, czas spędzony razem, radość wspólnej pracy, a później efektu  jest nieoceniona. Trociny później wykorzystasz do grilla i nas zaprosisz na pieczone kiełbasy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Taniej będzie kupić metr drewna i piłę.  To zdecydowanie prostsze jak ta zazdroska. Bierzesz ręczną  piłę w rękę , Twój partner drugą stronę piły i mówicie: moja-twoja, powtarzacie to kilkaset razy i plastry leżą gotowe do ułożenia. Gimnastyka, czas spędzony razem, radość wspólnej pracy, a później efektu  jest nieoceniona. Trociny później wykorzystasz do grilla i nas zaprosisz na pieczone kiełbasy :) 

Jak ja bym to cięła  , to zamiast plastrów wyszły by spiralki :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ty się tak nie interesuj :trele: Niech koleżanka zrobi i zarobi :haha:

Ja też jestem za tym. Niech każdy robi najlepiej co umie i drugiemu da żyć (zarobić)

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Jak ja bym to cięła  , to zamiast plastrów wyszły by spiralki :haha:

masz na myśli kiełbasy ? Mi tam jest egal. Plastry, spiralki, mój żołądek da radę . Nie irytuj się , tylko rękawy do góry i : moja-twoja (strona) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, violka napisał:

Wczoraj naoglądałam się biżuterii :love: a dzisiaj buszuje w pomysłach ogrodowych . Znalazłam piękną pergolę i teraz intensywnie myślę , gdzie kupić tanie plastry drewna :(image.thumb.png.7d991e7e9b3fbb64c9c356ac4b8cc3bf.png 

Twoja-moja nie przejdzie.

To musi być wściekle twarde drewno albo specjalnie zaimpregnowane żeby po kilku latach się nie rozpadło.

A jak będziesz kupować to kup więcej i zrób ścieżkę w ogrodzie. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...