Skocz do zawartości

Viktoria

 • wpisów
  13
 • komentarzy
  85
 • wyświetleń
  784

Viktoria

685 wyświetleń

Viktoria

Przez Maria Alicja,piątek, 23:02

Dzisiaj miałam opowiedzieć o moich pierwszych wrażeniach ale zdarzyło się coś wyjątkowego więc napiszę o sprawach bieżących mimo, że jestem strasznie zmęczona. Moja podopieczna wylądowała  w szpitalu. potknęła się w pokoju upadła i złamała trzy  żebra. Nie było mnie przy tym mimo, ze byłam w domu. wszystko wydarzyło się zaraz po obiedzie a więc teoretycznie w wolnym czasie. piszę teoretycznie bo zawsze kiedy wychodzę z domu mam wątpliwości, kto odpowiada za tych ludzi bezradnych a czasem już bezmyślnych, już słyszę opiekunka to też człowiek. Proszę nie myśleć, że namawiam opiekunki do pracy non stop Wręcz przeciwnie uważam, że przemęczona opiekunka to żadna opiekunka. Refleksje przychodzą same. Jak w starym powiedzeniu jest dobrze jak jest dobrze ale co będzie jak coś się stanie, może w naszych umowach wolny czas winien być określony precyzyjnie ze względu na ewentualną odpowiedzialność. A teraz parę słów o nie niemieckiej służbie zdrowia  oczywiście dotyczącej tej sytuacji przyjechali bardzo szybko wszystko szło bardzo sprawnie ale w klinice było jak w Polsce. Proszę czekać, proszę czekać, proszę czekać....... 4,5 godziny było mi żal mojej podopiecznej, mnie samej a nawet tych biednych kobiet , które tam pracują zarabiają więcej od naszych pielęgniarek ale lekko też nie mają. Dobrze, że zaczęłam pisać tyle się dzieje i wszystko umyka dzisiejsze wydarzenia przyćmiły emocje  z pierwszego przyjazdu. Jedno jest pewne najwięcej stresu robi mi bariera językowa. Mam wręcz obsesję nauki minimum 2 godziny dziennie ale ciągle mam problemy. Jutro będzie spokojnie więc napiszę jak wyglądał mój pierwszy przyjazd muszę to zrobić zanim te emocje przygasną albo zupełnie zgasną.

Norymberga 20 kwietnia 2018r

Mój zgubiony wpis

 • Lubię to 1


1 komentarz


Rekomendowane komentarze

O piernik ... Kazdego to moze spotkac ... U mnie babcia usiadla na schodach i juz wstac nie mogla ...na moje szczescie byl przy tym jej syn ...to on wzywal karetke .... Pozdrawiam...

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Chcesz dodawać posty, wysyłać wiadomości prywatne, otrzymywać powiadomienia o ofertach? Załóż konto lub zaloguj się...

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To tylko chwila!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...