Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, LACH napisał:

Lepsza od karpatki jest NAPOLEONECZKA . Częstuję  :d:cześć3::cześć2:

Wreszcie już chciałam pytać czy ktoś nie wie o której wstajesz .No właśnie a czym się tak dokładnie te ciasta różnią ? ciasto chyba to samo nadzienie trochę inne?Zastanawiałam się co to za ciasto bo na karpatkę ciasto było zbyt mało pofałdowane .Właściwie to nie istotne lubię i to i to i eklerki też :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, INEZ napisał:

Wreszcie już chciałam pytać czy ktoś nie wie o której wstajesz .No właśnie a czym się tak dokładnie te ciasta różnią ? ciasto chyba to samo nadzienie trochę inne?Zastanawiałam się co to za ciasto bo na karpatkę ciasto było zbyt mało pofałdowane .Właściwie to nie istotne lubię i to i to i eklerki też :)

Karpatka z ciastem parzonym a Napoleonka z francuskim....Aczkolwiek wariacji jest tyle, co cukierników...:haha: I to samo z kremem....region, cukiernik, smak.....i już są diametralnie różne wyroby....:d Cokolwiek by nie powiedzieć... wrąbałabym każdą wariację, jaką znalazłabym na talerzu :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Karpatka z ciastem parzonym a Napoleonka z francuskim....Aczkolwiek wariacji jest tyle, co cukierników...:haha: I to samo z kremem....region, cukiernik, smak.....i już są diametralnie różne wyroby....:d Cokolwiek by nie powiedzieć... wrąbałabym każdą wariację, jaką znalazłabym na talerzu :oklaski:

Ja też :$ Zapomniałam z tego wszystkiego podziękować @LACH za ten pyszny wyrób cukierniczy Dziękuję!!!! ale sobie posłodziłam z rana :$

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Blondi napisał:

Witaj @adamos60 ,,na tańce nie idę ,,ale :zdrówko: piję,,,jakie tutaj mają pyszne i takie łagodne jak lubię,,a co! mam urlop,,,a przecież wiesz ,że w tym starym wieku już nawyków się nie zmieni,,prawda??? jaka mam być ,,zawsze ta sama,,,pozdrawiam 

i tak trzymaj !

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W busiku spotkałam dziewczynę spoza branży i pytała dlaczego pracuję jako opiekunka. Powiedziałam zgodnie z prawdą że podoba mi się ta praca i czuję się w niej szczęśliwa. Czasem mniej, czasem więcej ale lepsze to niż korpo i deprecha.

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Nie. W busiku spotkałam dziewczynę spoza branży i pytała dlaczego pracuję jako opiekunka. Powiedziałam zgodnie z prawdą że podoba mi się ta praca i czuję się w niej szczęśliwa. Czasem mniej, czasem więcej ale lepsze to niż korpo i deprecha.

 

hm?  nie chce być kontrowersyjnym,ale czy powiedziałaś prawde ,te setki kobiet co wyjeżdza  nie z miłosci do tych ludzi a z potrzeby finansowej i to jest praw3da a pózniej dzieje się tak ,że niektórzy polubią ten fach! Tak było i jest ze mną:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, makaroni napisał:

Zastanawialyscie sie kiedys nad zmiana profesji?

Tak. I oto moje przemyślenia.....Nigdy więcej nie wrócę na etat....Nigdy więcej nie życzę sobie realizować celów...Nigdy więcej nie musieć zastanawiać się jak wykorzystać, i za co, 26 dni urlopu....i takie tam inne duperele.....Jak napisał @adamos60....czemu tak późno los mną pokierował? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adamos60 napisał:

hm?  nie chce być kontrowersyjnym,ale czy powiedziałaś prawde ,te setki kobiet co wyjeżdza  nie z miłosci do tych ludzi a z potrzeby finansowej i to jest praw3da a pózniej dzieje się tak ,że niektórzy polubią ten fach! Tak było i jest ze mną:)

Dlaczego kontrowersyjny ?

Pytała dlaczego JA pracuję jako opiekunka a nie dlaczego INNI tak pracują. Mogę mówić wyłącznie za siebie. Nie znam motywów kierujących innymi osobami.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jakoś tak nie tęskniłam nigdy za długo trwającym weekendem....ale dzisiaj apeluję.....

 Jutro babka wraca ze szpitala...tydzień czasu po złamaniu trzech żeber :szok: I w ten oto sposób mój płatny urlop zakończył się wcześniej, niż myślałam :smutek:

Tydzień to i tak długo, przecież nic nie mogą zrobić. Złamane żebra muszą się same zrosnąć i tyle.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makaroni napisał:

Dla mnie lepiej, bo wtorek wolny :D. Zastanawialyscie sie kiedys nad zmiana profesji?

Tak .Ostatnio pojawiła się dla mnie alternatywa praca z dziećmi szkoda,że też po za granicami kraju jednak chciałabym tego spróbować .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...