Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mirelka1965 napisał:

A dlaczego? Nie chcesz ty, czy ona? :szok: Ja tego nie kumam, nie kumam.....:(

Prawdopodobnie ta opiekunka niema wolnego,ma pod opieka wredne stare demencijne babsko .rodzina tez nie zabardzo przyjemna.Tu byl duzy festyn ,ja poszlam z rodzina PDP i akurat spotkali rodzine te omal zawalu nie dostali jak zobaczyli ze ja poszlam na festynO.o,i opiekunki tam sie zmienija jak rekawiczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jest ktoś chętny :papieros:? Bo potem muszę dzidzię, tfu...dziadka do kojka położyć :tak2: Und danach możemy dobrą godzinkę jeszcze :dyskusja:

Ja jak najbardziej chetna i stawiam:zdrówko:,naprawde nie lubie piwa.A papieroski bardzo lubie,teraz kupuje w DE moj zapas z PL sie skonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, karolina145 napisał:

Ja jak najbardziej chetna i stawiam:zdrówko:,naprawde nie lubie piwa.A papieroski bardzo lubie,teraz kupuje w DE moj zapas z PL sie skonczyl

Długo już u tych pdp jesteś i jak długie masz zmiany? Masz stałą zmienniczkę, czy od przypadku? Tak wypytuję, bo różnie opiekunowie pracują...jedni chwalą sobie zakotwiczenie, a inni skakanie...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, karolina145 napisał:

Ja jak najbardziej chetna i stawiam:zdrówko:,naprawde nie lubie piwa.A papieroski bardzo lubie,teraz kupuje w DE moj zapas z PL sie skonczyl

Jak wyjeżdżam i kupuję zapas fajurek, to tak mnie serce boli....że zawału można dostać nie od palenia, a od płacenia :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Długo już u tych pdp jesteś i jak długie masz zmiany? Masz stałą zmienniczkę, czy od przypadku? Tak wypytuję, bo różnie opiekunowie pracują...jedni chwalą sobie zakotwiczenie, a inni skakanie...:tak2:

Skoro rok,nie mam zmienniczki ,pod czas mojego urlopu rodzina sie opiekuje,Urlop mam zazwyczaj krotki,kredyt na glowie i dzieci wyjechali bardzo dawno zagranice,faktycnie nie mam nikogo oprocz siostry, bardzo jestesmy zwiazani:tulipan:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karolina145 napisał:

Skoro rok,nie mam zmienniczki ,pod czas mojego urlopu rodzina sie opiekuje,Urlop mam zazwyczaj krotki,kredyt na glowie i dzieci wyjechali bardzo dawno zagranice,faktycnie nie mam nikogo oprocz siostry, bardzo jestesmy zwiazani:tulipan:

To długodystansowiec jesteś :szok: Ja bym nie szafnęła....mnie ciągnie po paru dniach do domu :smutek: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To długodystansowiec jesteś :szok: Ja bym nie szafnęła....mnie ciągnie po paru dniach do domu :smutek: 

nie mam do kogo,przed tym tez zmieniala pdp, AAchen,Singen,Stuttgard,Narazie siedze na tylku w jednym miejscu,dalej zobaczymy.Tut jestem pierwsza,postawilam na swoim ,raz tak raz owak ,idealow niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agata1008 napisał:

Ja tu dostrzegam również figurę geometryczną:d Punkt widzenia zależy od....:d:d:d

Łe.... wiecie, że ja codziennie na głodzie. Względem powyższego  wpisu @Agata1008 jedno mi się ciśnie na usta:

świnie; )  :).

Teraz  te kiełbasy po nocach mi się będą śnić i wcale to nie będzie miało miejsce w Hanover ;) tylko Gran Canaria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Łe.... wiecie, że ja codziennie na głodzie. Względem powyższego  wpisu @Agata1008 jedno mi się ciśnie na usta:

świnie; )  :).

Teraz  te kiełbasy po nocach mi się będą śnić i wcale to nie będzie miało miejsce w Hanover ;) tylko Gran Canaria 

Tylko czasem nie zacznij się łakomie rozglądać za kanarkami bo na 1000000000000 % do ciupy posadzą. :szydera::szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolina145 napisał:

nie mam do kogo,przed tym tez zmieniala pdp, AAchen,Singen,Stuttgard,Narazie siedze na tylku w jednym miejscu,dalej zobaczymy.Tut jestem pierwsza,postawilam na swoim ,raz tak raz owak ,idealow niema

Przedtym pracowalem z inna agentura ,niestety pierszyj miesiac zaplacono bylo na czas,a drugij miesiac musialam dzwonic do firmy,tel nie odbierali to email,sms, ale potem jak baba sie dowiedziala ze ja jej antyreklame zrobie,i do rodziny DE  zadzwonie i inspekcje pracy zalicze,to za 2 byla kasa:sos::przekleństwa::grzmotnąć:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karolina145 napisał:

Skoro rok,nie mam zmienniczki ,pod czas mojego urlopu rodzina sie opiekuje,Urlop mam zazwyczaj krotki,kredyt na glowie i dzieci wyjechali bardzo dawno zagranice,faktycnie nie mam nikogo oprocz siostry, bardzo jestesmy zwiazani:tulipan:

Ja mam znajomą, która  jest w podobnej sytuacji DO Ciebie.  Siedzi na okrągło  u jednej i tej samej  rodziny w De. Z zaoszczędzonej kasy kupiła  mieszkanie w Pl i je teraz wynajmuje. Super rozwiązanie,bo póki sił starcza,  można powiedzieć, ze zarabia kasę podwójnie .   Mądra babeczka .  

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Ja mam znajomą, która  jest w podobnej sytuacji DO Ciebie.  Siedzi na okrągło  u jednej i tej samej  rodziny w De. Z zaoszczędzonej kasy kupiła  mieszkanie w Pl i je teraz wynajmuje. Super rozwiązanie,bo póki sił starcza,  można powiedzieć, ze zarabia kasę podwójnie .   Mądra babeczka .  

i bardzo madre.I ja narazie siedze, dodomu jade to  moja walizka to pare prezentow dla siostry,plus kanapki, Dziadkam kupuje slodyczy Wedel,raz  kielbasy przywiozlam, ale narobilam furoru,taka byla dobra kielbasa.Nie duzo,Od rodziny dostane tam zawsze co nieco.Moi zachcianki dziadek oplaca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tylko czasem nie zacznij się łakomie rozglądać za kanarkami bo na 1000000000000 % do ciupy posadzą. :szydera::szydera:

Za kanaekami nie,ale dzisiaj robiłam rozeznanie , za ile można tu kupić apartament.  Okazuje się, ze już za 80.000-100.000€ można tu się wygrzewać jak moja pop. Lot  bezpośrednio z Warszawa Modlin  TO koszt w dobrym momencie za 55€ . Dojazd z lotniska do naszego miejsca to 14€ . Żywi mnie za max 2€ dziennie.  Za opał nie płacą.  Pop mówi że tutaj TO wszystko strasznie drogo. 

Musiałabym jej dac naszą polską wypłatę  DO ręki i niechby się sprawdziła na naszym terenie. Jacy Polacy  muszą  być  gospodarni, żeby  się utrzymać . Dostałaby  szkołę  życia. 

Edytowane przez Heidi
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Za kanaekami nie,ale dzisiaj robiłam rozeznanie , za ile można tu kupić apartament.  Okazuje się, ze już za 80.000-100.000€ można tu się wygrzewać jak moja pop. Lot  bezpisrednio z Warszawa Modlin np. Z Polski  TO koszt w dobrym momencie za 55€ . Dojazd z lotniska do naszego miejsca to 14€ . Żywi mnie za max 2€ dziennie.  Za ooal nie płacą.  Pop mówi że tutaj TO wszystko strasznie drogo. 

Musiałabym jej dac naszą polską wypłatę  DO ręki i niechby się sprawdziła na naszym terenie. Jacy Polacy  muszą  być  gospodarni, żeby  się utrzymać . Dostałaby  szkołę  życia. 

Nie gadaj na babkę >:( Musi kobiecina fest oszczędzać, żeby więcej jej geldów do trumny włożyli żeby miękko miała :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karolina145 napisał:

i bardzo madre.I ja narazie siedze, dodomu jade to  moja walizka to pare prezentow dla siostry,plus kanapki, Dziadkam kupuje slodyczy Wedel,raz  kielbasy przywiozlam, ale narobilam furoru,taka byla dobra kielbasa.Nie duzo,Od rodziny dostane tam zawsze co nieco.Moi zachcianki dziadek oplaca

I tak trzymaj. Bogaci oszczędzają, biedni żyją chwilą.  Warto obejrzeć sobie filmik na you tube: "co biedni kupują w dzień wypłaty"  (czy jakoś tak podobnie  ). Bardzo pouczające.  Na mnie film wywarł  duże wrażenie i spowodował,że częściej włączam blokadę  zakupową

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Heidi napisał:

Łe.... wiecie, że ja codziennie na głodzie. Względem powyższego  wpisu @Agata1008 jedno mi się ciśnie na usta:

świnie; )  :).

Teraz  te kiełbasy po nocach mi się będą śnić i wcale to nie będzie miało miejsce w Hanover ;) tylko Gran Canaria 

A może na tej wyspie faktycznie świń nie ma i dlatego babka kiełbas i mięsa nie kupuje? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...